Royole FlexPai (źródło: Royole)

Znamy specyfikację Royole FlexPai 2. Będzie iście flagowo!

Druga generacja pierwszego na świecie składanego smartfona, Royole FlexPai 2, nie skrywa już przed nami tajemnic. Na pokładzie znajdziemy bardzo mocne podzespoły, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

Flexpai 2 ma pojawić się już niedługo

O pierwszej generacji Royole FlexPai było mówione bardzo wiele. Z różnych powodów, ale głównym z nich był fakt, że niewielka chińska firma wyprzedziła tuzy rynku mobilnego, jak Samsunga czy Huawei i jako pierwsza na świecie zaprezentowała użytkownikom składanego smartfona. Od tamtej premiery minęło już prawie 2 lata, a my znajdujemy informacje, że nowy model jest już bardzo blisko.

Wstępnie premiera Royole FlexPai 2 miała mieć miejsce w drugim kwartale 2020 roku. Plany pokrzyżowała jednak, jak w większości przypadków, pandemia COVID-19 i nie zobaczyliśmy jeszcze nowego, składanego smartfona marki z Państwa Środka. Teraz może się to zmienić.

Znany leakster ujawnia specyfikację urządzenia

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, jakoby Royole FlexPai 2 miał mieć na swoim wyposażeniu flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 865, który ma zostać sparowany z 12 GB pamięci operacyjnej. Ekranem ma tutaj być OLED o przekątnej 7,8 cala w rozdzielczości 1920 x 1440 pikseli. Sam smartfon ma być wyposażony w moduł 5G i według doniesień ma to być najtańszy składany smart-telefon właśnie z tym modemem. Bateria ma zyskać pojemność 4450 mAh, czyli o 70 mAh więcej od Samsunga Galaxy Fold.

Dodatkowo otrzymaliśmy informację o przewidywanej grubości urządzenia. Ma ona wynieść 6,5 mm, a sam sprzęt ma ważyć 340 gram. Będzie co nosić.

Ostatnią z ujawnionych rzeczy są aparaty. Leakster, podpisujący się jako Digital Chat Station, podał, że zobaczymy łącznie 4 obiektywy. Prawdopodobnie wszystkie znajdą się na tyle urządzenia z matrycami o rozdzielczościach 64, 16, 8 oraz 32 Mpix.

Royole FlexPai 2 specyfikacja
fot. Digital Chat Station via Gizmochina

To, czy Royole FlexPai 2 osiągnie sukces, jest zagadką chyba dla każdego. Pierwsza generacja modelu była traktowana raczej jako ciekawostka niż pełnoprawny konkurent dla największych z branży urządzeń mobilnych. Druga wersja tego modelu wygląda znacznie ciekawiej i może namieszać, szczególnie w Chinach, gdzie na początku produkcji ma być jedynie dostępna. Przypuszczalnie to, czy trafi do Europy, będzie zależne od wyników sprzedaży na rynku azjatyckim.