Redmi K30 Pro smartphone
Redmi K30 Pro (źródło: Xiaomi)

Redmi K30 Ultra nadchodzi. Będzie moc

Redmi K30 Pro, w Polsce dostępny jako POCO F2 Pro, jest topowym smartfonem w ofercie marki-córki Xiaomi, bowiem bazuje na ultrawydajnym procesorze Qualcomm Snapdragon 865. Wkrótce do oferty dołączy jednak Redmi K30 Ultra, który może być tylko nieznacznie mniej wydajny od wersji z dopiskiem „Pro”.

Reklama

Wydawałoby się, że w rodzinie Redmi K30 nie ma już miejsca na kolejnego członka. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że wkrótce powiększy się ona o nowego przedstawiciela z dopiskiem „Ultra”.

Smartfon zapowiada się bardzo obiecująco i powinien zainteresować bardziej wymagających użytkowników, którzy nie będą narzekać, że na jego pokładzie nie ma procesora Qualcomm Snapdragon.

Redmi K30 Ultra – specyfikacja

Członek ekipy xda-developers, kacskrz, odkrył w kodzie MIUI 12 wzmiankę o smartfonie o oznaczeniu kodowym „cezanne”, która powiązana jest z modelem o nazwie Redmi K30 Ultra.

Mało tego, udało mu się również wyciągnąć informację, że urządzenie to zostanie wyposażone w poczwórny aparat na panelu tylnym z głównym sensorem o rozdzielczości 64 Mpix oraz wysuwany aparat do selfie i rozmów wideo, podobnie jak Redmi K30 Pro a.k.a. POCO F2 Pro.

Redmi K30 Ultra również będzie miał poczwórny aparat z głównym sensorem o rozdzielczości 64 Mpix i wysuwany aparat do selfie jak Redmi K30 Pro
Redmi K30 Ultra może pod wieloma względami mocno przypominać Redmi K30 Pro (źródło: Xiaomi)

Ponadto kacskrz dowiedział się, że Redmi K30 Ultra ma mieć na pokładzie procesor MediaTek. I na tym kończą się informacje, które są bardzo prawdopodobne i zaczynają już nieoficjalne, choć pochodzące od wiarygodnego leakstera.

Już w połowie czerwca 2020 roku informator używający pseudonimu Digital Chat Station doniósł za pośrednictwem swojego profilu w serwisie Weibo, że Redmi pracuje nad smartfonem o specyfikacji pokrywającej się z tą, do której dotarł teraz członek ekipy xda-developers.

Leakster doprecyzował jednak, że smartfon ma bazować na procesorze MediaTek Dimensity 1000 oraz mieć na pokładzie wyświetlacz o częstotliwości aż 144 Hz, aktualnie zarezerwowaną dla gamingowych smart-telefonów (zob. Nubia Red Magic 5G), a także 64 Mpix sensor Sony IMX686.

Jednocześnie wspomniał również o akumulatorze o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania przewodowego o mocy 33 W.

Według Digital Chat Station, premiera smartfona z tymi podzespołami zaplanowana jest na lipiec, ale nie została jeszcze finalnie zatwierdzona. Nie ma też pewności, że mówi on o Redmi K30 Ultra, lecz mimo wszystko wydaje się to bardzo prawdopodobne.

Już wkrótce wszystko powinno się wyjaśnić, jeśli Redmi nie zaliczy jakiejś obsuwy i nie opóźni oficjalnej premiery Redmi K30 Ultra.