Nubia Red Magic 5G Lite smartphone
Nubia Red Magic 5G Lite (źródło: Nubia)

Nubia Red Magic 5G Lite debiutuje w Europie

Marka Nubia oficjalnie wprowadza do Europy kolejny smartfon dla graczy z serii Red Magic. Nowa Nubia Red Magic 5G Lite w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Hiszpanii i będzie dostępna u operatora Vodafone.

Dotychczasowe smartfony marki Nubia z serii Red Magic były high-endami z topowymi procesorami Qualcomm Snapdragon. Nowa Nubia Red Magic 5G Lite jest inna, ale nie mniej gamingowa, bo producent nie zapomniał o tym, na czym zależy graczom.

Nubia Red Magic 5G Lite – specyfikacja

Może smartfon nie ma najwydajniejszego procesora do urządzeń z Androidem, ale zastosowany w nim Qualcomm Snapdragon 765G 2,4 GHz z Adreno 620 GPU nie powinien rozczarować właścicieli Nubii Red Magic 5G Lite. Co więcej, daje on dostęp do sieci 5G (dzięki zintegrowanemu modemowi 5G), więc mogą oni liczyć na superszybką transmisję danych.

Nubia Red Magic 5G Lite smartphone
Nubia Red Magic 5G Lite (źródło: Nubia)

Nubia Red Magic 5G Lite ma na pokładzie również 6,65-calowy wyświetlacz AMOLED Full HD+, który odświeża obraz z częstotliwością 120 Hz i śledzi ruch palca użytkownika z częstotliwością 240 Hz. A skoro o dotykaniu mowa, to właściciele tego smartfona dostaną do dyspozycji też dwa dodatkowe przyciski (triggery) na bocznej krawędzi, które przydadzą się w trakcie rozgrywki.

Nubia Red Magic 5G Lite dysponuje także systemem chłodzenia ICE 2.5 Liquid Cooling Technology, który jest w stanie obniżyć temperaturę procesora o nawet 16℃.

Oprócz tego, Nubia Red Magic 5G Lite oferuje też 8 GB LPDDR4x RAM i 128 GB pamięci wbudowanej typu UFS 2.1 oraz poczwórny aparat 48 Mpix (Sony IMX582) + 8 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym + 2 Mpix do zdjęć makro + 2 Mpix do pomiaru głębi ostrości na tyle i pojedynczy 8 Mpix na przodzie.

Smartfon zasilany jest przez akumulator o pojemności 5100 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania przewodowego 18 W.

Nubia Red Magic 5G Lite – cena, dostępność

Smartfon w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Hiszpanii, gdzie będzie go można kupić u operatora Vodafone. Ceny zaczynają się od 17 euro miesięcznie przy umowie na 36 miesięcy.

Później Nubia Red Magic 5G Lite pojawi się również w innych krajach, gdzie także będzie sprzedawania w sieci Vodafone, bowiem obie firmy ogłosiły partnerstwo.