Recenzja Xiaomi Mi Band Pulse – opaski z pulsometrem | Strona 3 | Tabletowo.pl

Recenzja Xiaomi Mi Band Pulse – opaski z pulsometrem

Dołącz do dyskusji 0

Pomiar kroków i snu

Na upartego ten akapit mogłabym przekleić z recenzji Xiaomi Mi Band autorstwa Tomka, bo tu niewiele się zmieniło i trudno napisać cokolwiek nowego. Dokładność pomiaru pozostała na takim samym poziomie. Porównanie Mi Band i Mi Band Pulse znajdziecie poniżej – z racji tego, że jednocześnie mam w testach Sony Smartband SWR12, dodałam też wyniki z aplikacji Lifelog – tym samym porównanie danych będzie jeszcze ciekawsze.

Sony Smartband SWR12 vs Xiaomi Mi Band Pulse vs Xiaomi Mi Band:

Xiaomi Mi Band vs Xiaomi Mi Band Pulse:

W Mi Fit znajdziemy dość enigmatyczną informację o „asystencie snu”. Podczas snu co jakiś czas mierzy puls po to, by zapewnić nam dokładniejsze dane na jego temat. Nie jest jednak powiedziane jak często wykonywany jest pomiar. Nie ma też żadnego wykresu, który pokazywałby nasze tętno podczas snu.

Pojawia się pytanie czy funkcja ta faktycznie działa? Cóż, jestem w stanie uwierzyć, że czasem tak – ale nie zawsze. Często kładąc się do łóżka, biorę ze sobą czytnik albo kończę oglądać coś w serwisie YouTube leżąc. I o ile pierwszy Mi Band najczęściej odczytuje moment położenia się jako rozpoczęcie snu, tak w Mi Band Pulse pomiar snu rozpoczynał się w momencie odłożenia czytnika/tabletu. Choć i tak zdarzały się sytuacje, w których siedząc bezczynnie w fotelu opaska odczytywała to jako sen. W pozostałych przypadkach pomiary były bardzo zbliżone.

Sony Smartband SWR12 vs Xiaomi Mi Band Pulse vs Xiaomi Mi Band:

Xiaomi Mi Band vs Xiaomi Mi Band Pulse:

Mi Band Pulse można wykorzystać jako budzik. Wystarczy przejść do aplikacji Mi Fit i ustawić alarm na wybraną godzinę – z możliwością powtarzania alarmu w wybranych dniach. Co więcej, istnieje również możliwość włączenia budzenia inteligentnego, które – teoretycznie – wybudza nas w najbardziej odpowiednim momencie, czyli w fazie snu lekkiego – nie wcześniej niż 30 minut przed zaplanowanym budzikiem. Czy to działa? Nie bez powodu wtrąciłam tam „teoretycznie”. W moim przypadku się nie sprawdza, ale być może też przez to, że jestem sceptycznie nastawiona do tego typu „bajerów”.

Wibracja jest stosunkowo mocna i intensywna. Wibruje jednak tylko pięć razy, więc zdecydowanie może się zdarzyć, że nas nie obudzi – warto mieć ustawiony zwykły budzik w telefonie. Jeśli nie wyłączymy budzika tapnięciem w opaskę, przez kolejną godzinę co 10 minut będzie uruchamiała się wibracja (taka forma drzemki).

Spis treści:
1. Mi Band vs Mi Band Pulse. Aplikacja Mi Fit. Powiadomienia
2. Działanie pulsometru w Xiaomi Mi Band Pulse
3. Pomiar kroków i snu
4. Czas pracy. Podsumowanie

Następna strona

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona