Recenzja Xiaomi Mi Band Pulse – opaski z pulsometrem | Strona 2 | Tabletowo.pl

Recenzja Xiaomi Mi Band Pulse – opaski z pulsometrem

Dołącz do dyskusji 0

Jak działa pulsometr w Xiaomi Mi Band Pulse (1S)?

Pulsometr jest największym dodatkiem i najpoważniejszą zmianą, jaka zaszła między pierwszą generacją opaski Xiaomi, a Mi Band Pulse (znanej również jako Mi Band 1S). Początkowo wiele wskazywało na to, że jest to jedynie zbędny gadżet, który działa wyłącznie w chwili, gdy wymusimy pomiar (bo tak było w jednej z wersji aplikacji). Okazuje się jednak, że jest dużo lepiej i można go wykorzystać podczas treningów.

xiaomi-mi-band-pulse-recenzja-tabletowo-05

Ciągły pomiar tętna podczas biegania

To chyba najważniejsza informacja na temat Mi Band Pulse. W aplikacji (tej, która jeszcze nie została udostępniona w Google Play), poza wymuszeniem pojedynczego pomiaru, jest również możliwość włączenia pomiaru ciągłego. Aby to zrobić należy przejść do sekcji „Running” i uruchomić trening.

Dobrą wiadomością jest to, że z działającą aplikacją Mi Fit w tle, możemy uruchomić Endomondo i automatycznie pobierać dane na temat mierzonego pulsu z Mi Band Pulse. W teorii – brzmi świetnie, bo wynika z tego, że po zakończeniu treningu mamy dostęp do ogólnych statystyk w Mi Fit oraz szczegółowych – w Endomondo. W rzeczywistości jednak nie jest tak pięknie. Na ten moment nie działa to tak, jak powinno. Po pierwsze, choć Endomondo rzeczywiście pokazuje tętno mierzone przez Mi Band Pulse, zdarza się, że podczas treningu coś się zacina i pomiar nie jest odpowiednio przekazywany. Raz doszło nawet do tego, że podczas treningu zamiast spalić kalorie, według aplikacji przybyło mi ich 33 ;).

trening-biegowy-xiaomi-mi-band-pulse-endomondo

Kolejny problem pojawia się po zakończeniu treningu. W Mi Fit pojawia się podsumowanie, z którego… nie dowiadujemy się zupełnie nic. Teoretycznie powinniśmy mieć dostęp do takich informacji, jak: czas trwania treningu, średnia prędkość, liczba spalonych kalorii, liczba kroków i puls. Zamiast tego jednak otrzymujemy wyzerowane statystyki plus… mapkę, która nie mówi nam zupełnie nic (mimo dobrze działającego GPS-u).

A to wciąż nie wszystkie błędy. W każdym momencie powinniśmy mieć możliwość przejścia do historii treningów w Mi Fit, ale… za każdym razem próba wejścia w historię kończy się u mnie zamknięciem aplikacji (testowane na dwóch różnych telefonach, więc to raczej nie przypadek).

Aplikacja Mi Fit może (i powinna) ewoluować. Jak wspomniałam, przez moje ręce przeszło już kilka jej wersji. W tej ze sklepu Google Play w ogóle nie było funkcji mierzenia pulsu – w pobranych później wersjach z różnych stron odpowiednia funkcja wreszcie się pojawiła. Z moich testów wynika jednak, że żadna nie jest do końca dopracowana, co chyba idealnie udało mi się udowodnić powyżej. W jednej wersji nie ma pomiaru pulsu, w innej – nie działa historia treningów. Jestem więc pewna, że w najbliższym czasie zostanie wydana kolejna aktualizacja programu Mi Fit, która te błędy naprawi.

A jaka jest dokładność pomiaru? Jak w przypadku każdej opaski/zegarka z pulsometrem, Xiaomi zaleca noszenie Mi Band Pulse powyżej kostki nadgarstka, by pomiary były jak najbardziej dokładne. Żeby to sprawdzić, w tym samym momencie skorzystałam z pulsometru z Mi Band Pulse, Sony Smartband SWR12 i dedykowanego miernika na klatkę piersiową od Garmina (w połączeniu z zegarkiem). Ku mojemu zaskoczeniu, za każdym razem pomiary były bardzo zbliżone (z małymi wyjątkami). Załączam kilka zdjęć, które – jako tako – to obrazują:

Spis treści:
1. Mi Band vs Mi Band Pulse. Aplikacja Mi Fit. Powiadomienia
2. Działanie pulsometru w Xiaomi Mi Band Pulse
3. Pomiar kroków i snu
4. Czas pracy. Podsumowanie

Następna strona

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona