Ważne

Xiaomi Mi Band – inteligentna opaska na każdą kieszeń – wyniki testu

Niniejszy artykuł jest kontynuacją “Xiaomi Mi Band – pierwsze wrażenia”, więc jeśli ktoś jeszcze nie czytał, to proponuję zabrać się za niego w pierwszej kolejności. Wnioskując po popularności poprzedniego artykułu oraz Waszych opiniach w komentarzach na temat produktu, jakim jest Xiaomi Mi Band, mogę z czystym sercem powiedzieć, że został on bardzo gorąco przywitany i wzbudził niemałe zainteresowanie. Dostarczyliście mi wiele pomysłów o czym mógłbym teraz napisać, za co bardzo dziękuję. Tak jak obiecałem, w dzisiejszym artykule postaram się prześwietlić opaskę Mi Band niczym promienie rentgena, odsłaniając jej cechy, zarówno te dobre, jak i te negatywne, w sposób już bardziej szczegółowy. Opaski używam prawie dwa tygodnie, co wydaje mi się wystarczającym okresem, aby otrzymać miarodajne wyniki dotyczące tego urządzenia.

Na początku chciałbym zaznaczyć, iż opaskę używałem tylko i wyłącznie we współpracy z systemem Android. Nie mam żadnego urządzenia pracującego na iOS, na którym funkcjonalność może różnić się względem tego, co napiszę poniżej.

Aplikacja

Jak wspomniałem w poprzednim artykule, jeśli chcemy cieszyć się pełną funkcjonalnością, jaką może dostarczyć nam Mi Band, musimy sięgnąć po zmodyfikowaną aplikację dla Androida, dostępną tutaj. Przy pierwszym włączeniu zostajemy zmuszeni do założenia sobie konta. Należy podać swoją płeć, datę urodzenia, wzrost i wagę. W dalszej części opiszę jak te dane zostaną wykorzystane. Dodatkowo aplikacja zapyta nas o dzienny cel, tj. ilość kroków, które chcielibyśmy wykonywać. Postępy w realizacji tego wyzwania możemy sprawdzać bez konieczności sięgania po telefon. Należy wykonać gest tak jak przy spoglądaniu na zegarek, a opaska zacznie wtedy mrugać swoimi trzema diodami. Od razu powiem, że poprawne wykonanie takiego gestu nie jest proste do zrealizowania. Czasem opaska załapie od razu o co nam chodzi, a czasem musimy machać ręką jak jacyś wariaci, aż w końcu nam się uda. W przypadku powodzenia, sygnały wysyłane przez Mi Band należy interpretować następująco:

 • mruga tylko jedna dioda – nie wykonaliśmy jeszcze dzisiaj nawet 1/3 zamierzonego celu
 • jedna dioda świeci na stałe a druga mruga – wykonaliśmy 1/3 celu
 • dwie diody świecą na stałe a trzecia mruga – wykonaliśmy 2/3 celu
 • wszystkie trzy diody świecą na stałe – cel został wykonany
 • wszystkie trzy diody mrugają na czerwono – poziom naładowania baterii jest niski, należy podłączyć urządzenie do łądowania

Powiadomienia

mibandpowiadomieniaZazwyczaj jedną z funkcji wszelkiego rodzaju fitness trackerów oraz smartwatchy jest dostarczanie nam powiadomień z telefonu. Dzięki zmodyfikowanej aplikacji Mi Band możemy cieszyć się tym na każdym telefonie z Androidem. Jedyne, co musimy zrobić, to wejść w ustawienia, odszukać opcję “Dostęp do powiadomień” i nadać uprawnienia dostępu aplikacji “BleNotificationService”. W przypadku większości telefonów nie ma z tym problemów, gdyż opcja ta znajduje się w ustawieniach zabezpieczeń bądź ustawieniach dźwięku i powiadomień telefonu (zależy od modelu). Ja jednak miałem spory kłopot na moim LG G2 i ostatecznie nie udało mi się wykonać tej czynności przez ustawienia. Poradziłem sobie pobierając z Google Play aplikację NotifierPro Free i to przez tą appkę dostałem się gdzie trzeba.

Jeśli chodzi o możliwość konfiguracji powiadomień to mamy tutaj bardzo duże pole do popisu. Niezależnie, dla każdej aplikacji, można ustawić długość i liczbę sygnałów wibracjami oraz kolor (dostępne wszystkie kolory RGB), liczbę i długość sygnałów świetlnych. Niemniej jednak nie radziłbym z tym przesadzać, bo mocno na tym cierpi bateria, ale o tym za chwilę.

Liczenie kroków i aktywność

mibandkrokiCo do liczenia kroków to trudno wymagać od opaski umieszczonej na ręce, że rozpozna bezbłędnie jako krok jedynie ruchy wykonywane podczas chodzenia, a nie np. podczas mycia zębów. Jeśli ktoś potrzebuje dokładnego pomiaru to powinien zastanowić się nad czujnikiem umieszczanym w bucie lub chociaż na kostce. Poza zliczaniem kroków opaska estymuje jaki dystans przebyliśmy oraz ile spaliliśmy przy tym kalorii. Te wartości szacowane są na podstawie danych, które podaliśmy na samym początku (płeć, wiek, wzrost i waga). Oczywiście nie można ślepo polegać na tych obliczeniach, gdyż pomiar liczby wykonanych kroków nie jest dokładny, jak i wiadomo, że krok krokowi nie jest równy, nawet dwie osoby o tym samym wzroście nie wykonają identycznego kroku. Wszystkie te dane zbierane są i prezentowane w postaci wykresu dziennego, jak i sumarycznych wykresów obrazujących naszą aktywność w ciągu tygodnia czy miesiąca.

Liczenie kroków podczas marszu i biegu to nie koniec możliwości Mi Band jako opaski fitness. Istnieją jak do tej pory dwie dodatkowe aktywności, są to: przysiady i podskoki (np. na skakance). Ponadto można głosować na kolejne sporty, których paleta zapewne będzie się rozszerzać wraz z nadejściem kolejnych aktualizacji.

Monitorowanie snu

Funkcją, która najbardziej do mnie trafia, jest monitorowanie snu oraz inteligentne budzenie. Jestem osobą, która ma kłopoty ze spokojnym snem. Od małego często gadam przez sen, a nawet zdarza mi się wędrować (lunatykować). Dzięki Mi Band widzę czy danej nocy coś “wyprawiałem”, o której godzinie i jak długo. Opaska na podstawie naszych ruchów wykrywa dwie fazy snu: sen płytki i głęboki. Dla osób, które nic o tym nie słyszały, mogę pokrótce powiedzieć, że nasz sen dzieli się na fazy. Zasypiając najpierw jesteśmy w fazie snu lekkiego (tzw. płytkiego), następnie przechodzimy w fazę snu głębokiego, i potem znowu w płytki. Tak to przebiega cyklicznie parę razy podczas naszego snu. Rozpoznawanie w jakiej znajdujemy się fazie jest dla opaski z akcelerometrem bułką z masłem. Gdy jesteśmy w fazie snu głębokiego zazwyczaj uprawiamy “kłoding”, czyli leżymy bez ruchu, w płytkiej zaś zazwyczaj kręcimy się lub wykonujemy delikatne ruchy. Udowodnione jest, iż najefektywniej jest wybijać się ze snu w fazie płytkiej. Tak więc spanie dłużej wcale nie gwarantuje nam lepszego wyspania się. Tutaj wchodzi funkcja inteligentnego budzenia. Ustawiamy budzik na konkretną godzinę, o której maksymalnie musimy wstać, i nakazujemy opasce, aby obudziła nas gdzieś w okresie do 30 minut przed. Urządzenie wybiera odpowiedni moment kiedy wykryje u nas przejście w fazę snu płytkiego. Mi Band budzi poprzez wibracje, które swoją drogą są bardzo silne, jak na tak małe urządzonko, za co ma u mnie dużego plusa. Nigdy nie zdarzyło mi się przegapić powiadomienia, tak samo skuteczność budzenia jest stuprocentowa, przynajmniej w moim przypadku.

Wiele osób uważa inteligentne budzenie za efekt placebo, ale ja odczuwam różnicę, a może raczej bardzo chcę ją odczuwać i takie coś mi wystarcza. Budzę się bardziej wyspany i gotowy do trudów nadchodzącego dnia. Mogę Was zapewnić, że opaska budzi w najbardziej odpowiednim momencie, niemniej jednak nie można tak do końca przeliczać tego na wyspanie czy samopoczucie, bo to zależy w głównej mierze od jakości snu, tj. czy dużo z przespanych godzin było w stanie snu głębokiego. Dla przykładu mogę przytoczyć mój przypadek. Jednego dnia spałem 7 godzin z czego Mi Band wyliczył 4.5 godziny snu głębokiego, kiedy wstałem czułem, że mogę góry przenosić. Następnego dnia miałem niespokojną noc i z 8 godzin (czyli więcej niż wcześniej) tylko przez 1 godzinę i 45 minut spałem dobrze (głęboko). Pewnie domyślacie się, że obudziłem się z ogromnym bólem głowy, miałem wrażenie, że jestem bardziej niewyspany niż w momencie położenia się do łóżka. W takich sytuacjach nawet obudzenie w dobrym momencie nie uratuje sprawy. Jest jednak jednym z kluczowych czynników, które wpływają na jakość i efekty naszego wypoczynku.

Wytrzymałość

20150128_110002Normalnie jestem osobą bardzo szanującą swój sprzęt, lecz tym razem specjalnie na potrzeby tego testu postanowiłem, że nie będę się pieścił z czymś, co ma mi służyć w każdej chwili dnia. Mi Band dostał ostro w palnik, nie oszczędzałem go. Parę razy zaliczył zderzenie pierwszego stopnia z komodą, codziennie musiał przetrwać prysznic. I nic, fizycznie praktycznie nie do zajechania, a przynajmniej nie w tak krótkim czasie. Jedyne, co mnie trochę wkurza, to coś ala osad z mydła, który można zaobserwować na pasku w miejscu zapięcia po zdjęciu opaski (skutek mycia się z opaską). Przypuszczam, że na dłuższą metę najsłabszym elementem opaski będzie właśnie gumowy pasek, lecz jest to element wymienialny i stosunkowo niedrogi, więc nie przejmowałbym się tym. Na eBay można kupić oryginalny pasek na zmianę za $5 (około 18 zł). Wystrzegajcie się podobnych aukcji na Allegro, gdyż cena jest ta sama, ale jakość produktu wyraźnie odstaje od tego, co można dostać z eBay (sprawdzone info, za co dziękuję Bartoszowi Dziedzicowi).

Bateria

Ładowanie odbywa się poprzez specjalny kabel USB, w który wsuwa się rdzeń opaski po wyjęciu go z paska. O postępie procesu ładowania informowani jesteśmy poprzez diody na urządzeniu lub poprzez aplikację na smartfonie. W poprzednim artykule pisałem, iż producent podaje 30 dni jako czas, który Mi Band ma wytrzymać na jednym ładowaniu. Wspomniałem też, że osiągnięcie takiego rezultatu jest dla mnie niemożliwe. Cóż, czytałem dużo i przeważają opinie osób, według których tak długi czas pracy na baterii jest jak najbardziej możliwy. Jeśli chodzi o mnie to zauważyłem, że kolosalny wpływ na uciekające procenty ma ilość powiadomień, które mam włączone. Na początku miałem włączone powiadomienia dotyczące połączeń, SMSów, e-maili oraz Twittera. Przy takim ustawieniu w czasie 30 godzin od pełnego naładowania wyparowało 15% baterii. Zacząłem szukać przyczyny problemu. Wyeliminowałem Twittera, który generował największą ilość powiadomień. Po tym zabiegu wskaźnik w trakcie dnia opadał o średnio 3-5%, natomiast w nocy o 2-4%. Aby osiągnąć 30 dni na jednym ładowaniu musiałbym tracić jedynie 3% na dobę. Taki wynik dalej nie jest osiągalny w przypadku mojego egzemplarza. Nie wykluczam, że mogłem trafić na felerną sztukę, lecz przyznam, że nie przeszkadza mi to. Ładowanie takiego ustrojstwa zajmuje kilkadziesiąt minut i nie będzie to dla mnie problemem jeśli będę musiał to robić co dwa tygodnie. Jest to i tak dobry wynik w porównaniu do innych tego typu urządzeń.

Mi Band jest w zasadzie pierwszym urządzeniem Bluetooth, które na dłużej pozostaje sparowane z moim smartfonem. Na początku obawiałem się, że takie stałe połączenie dwóch urządzeń znacznie wpłynie na długość pracy na baterii mojego smartfona. Z ulgą muszę stwierdzić, że na komunikację BT podczas całego cyklu rozładowywania idzie jedynie 1% energii, więc nie było się czym przejmować.

Zasięg

Maksymalną dopuszczalną odległość telefonu od opaski sprawdziłem poprzez odsuwanie się od opaski na otwartym terenie i używanie funkcji “find band”, która wywołuje wibracje i sygnał świetlny. Opaska przestała reagować po 50 metrach (!). W mieszkaniu o powierzchni 60 m2, nawet pomimo ścian, nie udało mi się zakłócić połączenia pomiędzy urządzeniami. Tak więc, jak widać, w tym temacie nie można mieć zastrzeżeń. Niemniej jednak nawet w razie utraty połączenia ze smartfonem opaska dalej zbiera informacje o naszej aktywności ruchowej i synchronizuje je jak tylko znajdzie się w pobliżu smartfona. Nie będziemy jedynie w takim przypadku otrzymywać powiadomień, co jest oczywiste.

Odblokowywanie smartfona przez BT

Osobiście nie doczekałem się jeszcze na mojego LG G2 aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop, a nie chcę wgrywać Custom Romu, gdyż musiałbym się wtedy pożegnać z funkcjami, które dostępne są jedynie na oficjalnej nakładce LG, a bez których nie wyobrażam już sobie życia. Lecz jeśli ktoś z Was posiada telefon z lizakiem na pokładzie, to ma możliwość skorzystania z kolejnej bardzo ciekawej funkcji Xiaomi Mi Band. Otóż wraz z wejściem Androida 5.0 zadebiutowała funkcja o nazwie Smart Lock. Każdy z nas chce chronić swoje urządzenie przed dostępem niepowołanych osób trzecich. Najłatwiejszym sposobem jest ustawienie sobie wzoru lub pinu, który trzeba podać, aby odblokować telefon. Jest to rozwiązanie skuteczne, lecz jednocześnie bardzo męczące. Funkcja Smart Lock w dużym stopniu rozwiązuje ten problem. Służy ona do ułatwiania odblokowania telefonu w określonych okolicznościach. Można ustawić, aby wyłączała konieczność podawania wzoru, gdy znajdujemy się w zaufanym miejscu (np. dom) lub właśnie w przypadku, gdy w zasięgu naszego smartfona znajduje się określone urządzenie Bluetooth. Właśnie do tego celu można wykorzystać naszego Mi Banda. Opaskę mamy na ręce, a więc to, że jest blisko naszego urządzenia oznacza, że i my jesteśmy blisko niego. W takim przypadku smartfon nie musi być zablokowany.

Jeden z czytelników zgłosił mi, że funkcję tę posiada na swojej Xperii Z3 pracującej na Androidzie 4.4.4, więc możliwe, że nakładka Sony (i możliwe, że nie tylko) posiada swój odpowiednik Smart Lock. Niestety sam nie mogę tego zweryfikować, więc liczę na Was drodzy Czytelnicy.

Podsumowując…

Xiaomi Mi Band jest zdecydowanie świetnym sprzętem w szokująco niskiej cenie. Pomimo, iż jest to urządzenie pochodzenia chińskiego, nie mam żadnych zastrzeżeń, jeśli chodzi o jakość wykonania, wręcz powiedziałbym, że jestem zszokowany, że za takie pieniądze w ogóle opłaca się wytwarzać tak dobry produkt. Poleciłem go każdemu znajomemu, którego spotkałem w ciągu tych ostatnich dwóch tygodni, w których używałem opaski. Paru z nich zdecydowało się na zakup. Po samym Twitterze widać, że Mi Band wywołał małą rewolucję i pokusiłbym się o stwierdzenie, że stał się u nas w dość krótkim czasie hitem sprzedażowym. Jak widać, parę dobrych komentarzy oraz rozsądna cena to przepis na sukces produktu, który nawet nie jest dostępny w danym państwie. Na koniec chciałem jeszcze przeprosić za długość tego artykułu, ale po prostu tylu rzeczy, które chciałem Wam przekazać, nie dało się ująć w dwóch zdaniach ;).

Poniżej sporządziłem bilans zalet i wad. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że tych drugich jest więcej, ale jeśli wczytacie się dokładnie w to, co wypisałem zrozumiecie, że za tą cenę i z tymi zaletami, które przedstawiłem, wszystkie te niedogodności są jak najbardziej do przełknięcia, a Xiaomi Mi Band jest warte swojej ceny.

Komentarze

 • Seba

  No i teraz już jestem pewien, że spełni moje oczekiwania, a jeszcze ta cena… :) Zamówione parę dni temu, takze trzeba się uzbroić w cierpliwosć.
  W wadach wspomniałeś, że nie nadaje się na basen, mógłbyś rozwinąć? Nie wytrzymuje dłuższej chwili pod wodą?

  • Seba

   Nie zamierzam z nią nurkować, tylko po prostu, popływać od jednego do drugiego końca basenu. Takie coś chyba niewiele różni się od prysznica. A nawet stojąc w wodzie, ręka nie jest chyba aż tak głęboko zanurzona, żeby ciśnienie rozwaliło moduł.

   • bre

    od 2mc biorę prysznic z opaska i nic jej nie jest

   • Mam nadzieję, że się nie obrazisz jeśli zacytuję mój poprzedni artykuł o Mi Band :)
    “Jak już mówimy o wadach, to warto się tutaj zastanowić nad faktem, iż Xiaomi Mi Band przyznano stopień ochrony IP67, który zapewnia całkowitą ochronę przed wnikaniem pyłu i pozwala na zanurzenie jedynie do 1 m przez okres zaledwie 30 minut.”
    Coprawda może być tak, że na basenie nie zanurzysz ręki głębiej niż do 1m, niemniej jednak podejrzewam, że chodzi tutaj o ciśnienie. Nie wykluczam, że opasce nic by się nie stało na basenie, lecz jednak producent zabezpiecza się w ten sposób.

    PS: Bardzo mi miło, że ze względu na mój artykuł przekonałeś się do tego produktu :) Jeszcze tylko jakbym miał z tego jakąś prowizję… ;>

 • Przemek M.

  Mam pytanie odnośnie budzenia. Czy opaska ma funkcję drzemki? Czy może jest tak, że jeśli odpuścimy pobudkę i nie wstaniemy, to opaska już ponownie nie będzie wibrować (tak się dzieje w JawboneUp)?

  • bre

   tak ma :) nawet dzis mnie ponownie budzila ;]

  • Drzemki nie ma jako takiej, ale ona robi to automatycznie. To znaczy, jeśli po pierwszej próbie nie wykazujesz czynności ruchowych to opaska ponawia budzenie. Dodatkowo wibruje jeszcze o godzinie, na którą miałeś nastawiony alarm (bez względu na to czy już wstałeś czy nie). Ogólnie świetna sprawa

  • Przemek M.

   Dzięki za informacje. Właśnie zamówiłem egzemplarz dla siebie. Na GearBest jest teraz po 16$. Ja akurat będę testować tę opaskę z iPhonem, więc za jakiś miesiąc będę mógł tu dopisać, jak to wygląda na iOS ;)

   • też kupiłem na GearBest i też za $16 :) Co do iOS to może nie być tak kolorowo, bo może nie być zmodyfikowanej aplikacji, choć kto wie, ja nie orientowałem się w tym temacie :) Czekam na relację :)

   • Rafał Suchodolski

    Przemku – i jak dziala z iOS? ;) Wlasnie zastanawiam sie nad kupnem i chetnie poznam wiecej szczegolow :)

    • Gadałem już z paroma osobami nt. działania Mi Band na iOS. Otóż tak jak na Androidzie jest appka zmodyfikowana, która rozszerza możliwości dla użytkowników, którzy nie mają urządzeń Xiaomi, tak dla iOS nie istnieje niestety taka aplikacja. Zatem zostaje jedynie ta oficjalna dostępna w AppStore, która jest okrojona m.in. o powiadomienia. Budzienie, liczenie kroków, monitorowanie snu to wszystko jest

     • Rafał Suchodolski

      Wielkie podziekowania za odpowiedz! Budzenie to najwazniejsza opcja dla mnie, wiec prawdopodobnie ze wzgledu na cene kupie. Troche boli brak powiadomien, ale przezyje ;)

     • Przemek M.

      W opisie appki na AppStore jest mowa o powiadomieniu przy przychodzącym połączeniu: “Set your Mi Band to vibrate when you have incoming calls on your phone.”

     • To musi być jakaś pomyłka, bo tego nie ma niestety :/

    • Przemek M.

     A ja swojej opaski jeszcze nie dostałem, mimo iż od 18. lutego jest w WER Warszawa…

 • bre

  Największe wady:
  brak wsparcia Endomondo, Google fit
  wymagany android min 4.4
  brak wsparcia dla większej ilości opasek na jednym urządzeniu

  • Nie ma wymagania jeśli chodzi o wersję Androida. Tzn teoretycznie w Google Play jest 4.0 i w górę, ale na pewno nie od 4.4

   • fachowiec

    Bluetooth LE jest obsługiwany od Androida 4.3

  • Piotrek Warzynski

   Właśnie po zainstalowniu na SGS III wyskakuje komunikat, że aplikacja nie współpracuje z 4.3, tylko od 4.4

   Wygląda na to, że apka uruchomiła sie normalnie, nie mam możliwości sprawdzenia z urządzeniem (zainstalowałem apke przed kupnem, naciąłem się nie raz już na 4.3).

   Czy Wam tez pojawił się taki komunikat?

   • bre

    dokładnie tak jest też na 4.2, dopiero na tablecie z 4.4 działa mi ok

    • Piotrek Warzynski

     Bre, ale działa? Tzn. czy to jest komunikat informacyjny, czy rzeczywiście jest jakieś ograniczone funkcjonowanie?

     • bre

      z tego co pamiętam to pokazuje komunikat i zamyka aplikacje :>

 • encan_tador

  jak sciągnąć tą zmodyfikowaną wersję aplikacji? Klikam na link. Otwiera się strona i szczerze mówiąc nie wiem, co dalej….

  • Trzeba założyć konto i napisać posta o dowolnej treści w tym temacie. Wiem, bez sensu, ale po prostu takie wymogi mają. Po wykonaniu tego już będziesz miał/a dostęp do całego postu

 • Konik

  Małe zapytanie ? W czym to jest lepsze od smartbandu od sony i jak z gwarancją w Polsce takiej opaski ?

  • Od smartbandów Sony różnie się przede wszystkim ceną. Co do gwarancji to towar nie jest oficjalnie dostępny w Polsce i wyciągnięcie od sprzedawcy czegokolwiek może graniczyć z cudem. Tak, więc to tak jakby gwarancji nie było. Ponadto nie dostałem w paczce żadnego dowodu zakupu (przynajmniej ja)…

  • non

   opaska z PRZESYLKA z chin kosztuje 58zł a ty chcesz jeszcze gwarancje ;] tyle lat kupuje jak nie w usa/de/cn/tw i jeszcze nigdy nic nie wysylalem na gwarancje ale kupuje zawsze u wiekszych sprzedwacow i znanych sklepach. Co do gwarancji w chinach to u wiekszych sprzedawcow z tego co wiem wychodzi to lepiej niz w naszych najwiekszych wysylkowych “sklepach”. Oczywiscie jak kupisz u malego sprzedwacy to roznie to moze byc ale wiekie sklepy naprawde dbaja o reputacje i potrafia przekupowac byle tylko im wystawic pozytywny komentarz.

   • konik

    Czyli jak za 60 zł w ciągu miesiąca mogę mieć taką opaskę bez gwarancji to wolę kupić smartbanda sony za 90 nówke z allegro z gwarancją :) Opaska fajna jak by było o niej głośno 9 miesięcy temu :)

    • Seba

     I ładuj Soniacza co 3 dni, ja MiBanda będę co 30 ;)

  • wierny

   zalety Xiaomi MiBand:
   – tańsze od SmartBanda
   – dłuższe działanie na baterii
   – MiBand automatycznie przechodzi w tryb monitorowania snu, Sony trzeba przełączać ręcznie
   – gumowa opaska Sony nie ma dodatkowego zabezpieczenia (pętelka na końcówce, przez którą przewleka się drugi koniec – ten z zapięciem), po przypadkowym odpięciu łatwiej ją zgubić
   – Xiaomi cały czas rozwija swoją aplikację i znajduje nowe zastosowania dla opaski (np. liczenie brzuszków); Sony olało SmartBanda po wypuszczeniu SmartBand Talka i od września ani widu ani słychu o nowościach
   – MiBand ma grupę osób, które modyfikują oryginalne oprogramowanie i również poszerzają funkcje opaski (np. poprzez dodanie powiadomień); SmartBand Sonego nie ma alternatywnych aplikacji do obsługi

   zalety Sony SmartBand:
   – gwarancja na terenie Polski
   – parowanie przez NFC
   – możliwość sterowania muzyką poprzez puknięcia w opaskę
   – łatwa dostępność wymiennych opasek

 • daromar

  Dałoby się przetestować na jaki największy obwód ręki wchodzi pasek?

 • mati

  Też mam od niedawna tę opaskę i mam niestety problem z tym budzikiem, bo telefon usypia mi bluetooth i opaska dopiero budzi po budziku z telefonu (pewnie jak telefon się wybudza to łapie znowu połączenie i budzi już po fakcie).
  Co do dodatkowych aktywności to nie przysiady, a brzuszki – trzeba mieć ręce za głową i liczy bardzo dobrze, nawet serie ogarnia.
  Kolega ma dłużej tę opaskę i pasek rzeczywiście trochę zmatowiał, ale na plus jest to, że kiedyś byliśmy na basenie z 1.5h i nic się z opaską nie stało mimo pobytu w saunie 2x 10-15min.

  • mati

   Jeszcze małe dopowiedzenie – mam custom roma i może po wgraniu innego będzie ok, na razie nie mam czasu żeby to przetestować.

  • Słusznie pomyliłem sit-ups z przysiadami, a to oczywiście brzuszki. Już poprawiam. Z tym basenem pocieszająca sprawa, ale i tak sam chyba nie będę ryzykował. Co do alarmu to specjalnie dla Ciebie sprawdziłem. Ustawiłem alarm i wyłączyłem całkowicie bluetooth w telefonie. Opaska normalnie budzi, więc musiałeś coś źle ustawić

   • mati

    A to ciekawe. Testowałem z tym wake up 30 min earlier i bez tego, no ale zawsze dzwoni po fakcie (wtedy właśnie jak telefon się wybudza).
    Pewnie testowałeś na sucho w dzień (no chyba, że nie), ale jakbyś sprawdził czy po całej nocy będzie wibrował to byłbym wdzięczny.
    Może spróbuję wyłączyć bluetooth po ustawieniu, jest jakiś promyk nadziei.

    • Jak nie zapomnę to dzisiaj na noc wyłączę Bluetooth w telefonie i zobaczymy o której mnie jutro obudzi i napiszę tutaj, ok? :)

     • mati

      Byłoby super. Do tego jakbyś załączył info: na którą dałeś, czy masz zaznaczoną opcję “… earlier” i o której faktycznie zawibrował po raz pierwszy.
      Dzięki za zainteresowanie :)

     • Bluetooth wyłączyłem ok. godziny 22 dla pewności, żebym nie zapomniał. Troszkę zwaliłem, bo zapomniałem wyłączyć jeden budzik, więc miałem nastawione budzenie na 8:30 z Early bird (inteligentnym budzeniem od 8 do 8:30) i dodatkowo alarm, którego zapomniałem wyłączyć na 8:36. Mogłeś mieć rację, że coś jest nie tak gdyż opaska zaczęła wibrować dopiero o 8:36, lecz co dziwne zawibrowała mi również o 8:46, gdy już włączyłem BT i wyłączyłem ten drugi niepotrzebny alarm. Warto też wspomnieć, że niefortunnie się złożyło i przez cały czas od przed 8 do 8:30 byłem w Deep Sleep, więc może opaska stwierdziła, że nie będzie mnie budzić. Cóż proponuję zrobić jeszcze jeden test dzisiejszej nocy i zobaczymy co się będzie działo.

     • mati

      Ciekawa sprawa z tym budzikiem. Też dziś całkowicie wyłączyłem bluetooth, coś tam wibrowało, ale nie wtedy kiedy miało..
      Dzięki za testy, dziś zmieniam rom, więc może coś się poprawi w tej kwestii.

     • Przeprowadziłem dzisiaj w nocy kolejny test teraz już jak trzeba, tj. ustawiłem tylko jeden alarm z funkcja early bird na godzinę 8:30 (-30 min wiadomo). Bluetooth oczywiście wyłączony poprzedniego dnia. Opaska zawibrowała wstępnie 3 razy o 8:02, następnie specjalnie się nie ruszałem po czym o 8:11 weszła w fazę drugą czyli budzenie do skutku, na koniec jeszcze zawibrowała planowo o 8:30 i koniec. Czyli jak widać nawet bez połączenia z telefonem na stałe opaska budzi prawidłowo. Problemy z poprzedniej nocy wynikały na pewno z tego, że miałem ustawione dwa budziki na prawie ten sam okres i do tego w czasie budzenia miałem jeszcze fazę snu głębokiego.

     • mati

      Dzięki za testy. Chyba z opaską jest ok, bo dziś spałem trochę dłużej i wibrowała tak jak ustawiłem.
      Podejrzewam 2 rzeczy: albo śpię za krótko i ona tego nie ogarnia, albo po prostu tego nie czułem wcześniej :)

     • Cieszę się, że mogłem pomóc :)

    • bartolinio

     u mnie też to nie działa tak jak powinno (o ile w ogóle?)
     ustawiłem alarm na rano, z opcją “inteligentnego” budzenia i… opaska wibrowała tylko dokładnie o godzinie, na którą był alarm ustawiony

     coś jest nie tak chyba z tym jej inteligentnym budzeniem

 • d&d

  Czy może mi ktoś powiedzieć czy taka opaska współpracuje z Androidem 4.2
  Posiadam LG L9 (gen I). Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  • wierny

   niestety opaska nie będzie współpracować z Twoim smartfonem – wymaga Androida 4.3 i Bluetooth 4.0 LE

 • Er

  Genialny artykuł! Również przekonał mnie do zakupu hahaha :) Pozdrawiam i czekam na więcej testów innych urządzeń :)

 • WojnaRR

  Dzisiaj MiBand przyszedł. Zainstalowana aplikacja z linku, ale niestety nie mogę ustawic powiadomień do facebooka czy smsów. Telefon – samsung galaxy s3 LTE mam 4.0 bt oraz android 4.4.4

  • Czy dałeś opasce uprawnienia w “Dostęp do powiadomień” tak jak pisałem powyżej?

   • WojnaRR

    Chciał bym, ale nie mam tej aplikacji w Dostępach do powiadomień – BleNotificationServic

    • A to dziwne bardzo… Jeśli sparowałeś urządzenie poprawnie przez tą zmodyfikowaną aplikację to nie mam pomysłu co może być nie tak niestety. Może ktoś z czytelników miał podobnie i rozwiązał ten problem?

     • Lifter

      Pytanie – czy sciagnales te aplikacje z opcja notyfikacji, czy bez (bo sa dwie rozne). Powiadomienia daje tylko ta druga.

     • O właśnie! Zapomniałem o tym

 • ss

  Ja kupiłem na banggood.com
  Przyszła w 1,5 tygodnia.

 • Wojtek JJ

  Mam pytanie, tel polaczony przez bt z opaska, wsiadam do auta w ktorym jest zestaw glosnomowiacy bt. Co sie stanie?
  1.tel rozlaczy sie z opaska i polaczy z autem,
  2. tel zostanie polaczony z opska i nie polczy sie z autem,
  3.tel polaczy sie z opaska i autem jednoczesnie.

  Tel z BT 4.0 Asus Zenfone, zestaw hf parrot.

 • Wojtek JJ

  Jak sie zachowuje telefon polaczony z opaska jesli w aucie mam zestaw hf bt. Polaczy sie z zestawem i rozlaczy z opaska czy jak?

 • Jeśli się nie mylę przez Bluetooth można sparować z telefonem nawet do 7 urządzeń, więc nie powinieneś mieć z tym problemu. Jedyne czego nie możesz zrobić (tak słyszałem, lecz nie sprawdzałem) to podłączyć dwóch opasek na raz do jednego telefonu. Poza tym nawet jakbyś miał jakieś problemy to na spokojnie możesz odłączyć Mi Banda, a on i tak dalej będzie zbierał dane i zsynchronizuje je później (pisałem o tym w artykule powyżej). Mam nadzieję, że udzieliłem wyczerpującej odpowiedzi :)

 • youth

  mi band ,Sony SmartBand SWR10 i JBL J46BT sparowane z N3 ,wszystko na BT 4.0 nic się nie rozłącza ,działają jednocześnie.

 • Daniel

  Jakby ktoś chciał to mam jednego nieuzywanego Mi Banda. Info na forum tabletowo

 • mererid

  To chyba będę musiała kupić lepszy smartfon albo tablet:) Czy mogę na moim LGL5 zainstalować kitkata i czy bluetooth v3 wystarczy, bo taki ma ten smartfon? Super gadżet, ale nie doczytałam jakie wymagania, pospieszyłam się i zamówiłam z gearbest za 76zł z kompletem dodatkowych pasków. Jesli nie da rady nic zrobić to chyba sprzedam na all.

 • Lifter

  Mam od wczoraj i jestem zachwycony, co prawda musialem troszke sie nameczyc zeby reagowal na powiadomienia (tak te Blucostam nie wiedzialem, ze mam tez “odhaczyc” ale tak czy siak ogarnalem juz wszystko. A zaplacilem 70 zl + 0 za przesylke. Szlo dwa tygodnie, ale co tam. Za te pieniadze – rewelacja. No i w koncu zona przestanie marudzic, ze nie odbieram telefonu wracajac z pracy (slucham muzy z odtwarzacza a nie smartfona – po prostu jestem zwolennikiem specjalizacji – wiecej klamotow w kieszeni ale lepsza jakosc uslug, tu: dzwieku, bo mam przekonstruowanego Ipoda). A teraz wibracja na reku od razu daje mi znac.

  Polecam!

  • Krystian Kuźniewski

   Skąd zamawiałeś? :)

   • Jakby co dzisiaj tutaj: http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_126026.html z kodem “GBEMIB” za $14.99, przesyłka oczywiście za darmo

    • Krystian Kuźniewski

     Dzięki! ;)

    • Popi

     zaprzeczam, cena po kodzie to 12.65usd a potem nawet można przeliczyć na korzystniejszy kurs na euro 11.11 (dla kart rozliczanych w euro – niecałe 46zł) i już zamówiłem dzięki za review i kodzik :D a co z tą normą ip67 w część artykułów i opisów użądzenia jest napisane że pływać można w część (w tym Ty) że nie można w dodatku duża część opisów/review innych drobnych użądzeń (np gear s) opisuje ją w stylu “basen ok ale nie nurkujcie poniżej tego metra” więc jak to z nią jest ?

     • Z tym basenem jest tak, że różnie może być, więc wolałem napisać, że raczej się nie nadaje. Ogólnie może być tak, że 9 razy pójdziesz na basen i będzie ok, a za 10 się zniszczy. Dlatego wszystko na własną odpowiedzialność.

      Co do kodu i ceny to nie ma sprawy, cieszę się, że nawet taniej jest :)

     • Andrzej

      OK, pływam na własną odpowiedzialność ale jak opaska monitoruje pływanie? Jest taki tryb? To nie jest zwykłe przemieszczanie się na odległość np. 1 km ale większy wysiłek, w dodatku zależny jeszcze od tempa – inaczej spalę jeżeli przepłynę to w 15, 20, a inaczej w 40 minut.

     • Opaska oficjalnie nie nadaje się do basenu, więc nie ma trybu pomiaru dla basenu

    • Michał Kiender

     Czy opaska z gearbest jest oryginalna? W jakim pudełku przyszła?

     • W artykule o pierwszych wrażeniach podlinkowanym we wstępie tego artykułu są zdjęcia pudełka

 • elephant69

  Takich opasek w cenie do20$ jest co najmniej kilka w tym sklepie. Niektóre z opisu mają nawer lepsze parametry (np plywanie w basenie czy prosty wyświetlacz). Więc może pokusiłbyś się o test porównawczy kilku urządzeń. Bo na razie to raczej promocja jednego konkretnego rozwiązania.

  • Jak sponsorujesz to chętnie :) Załatwienie sprzętu do testów nie jest taki proste i tanie szczególnie z zagranicy :)

 • Edek Bezkredek

  Aplikacja SkipLock umozliwia wylaczanie blokady tel gdy jestemy podlaczeni do danej sieci wifi lub bluetooth. Na SGS4 dziala to cudownie. Jedyne co musialem zrobic to odlaczyc opaske w aplikacji od Xiaomi, dodac ja do zaufanych urzadzen bluetooth i spowrotem sparowac w aplikacji. W SkipLock wybieram adres mac opaski i odblokowywanie dziala!

  • Ściągnąłem wersję trial, rozłączyłem opaskę z aplikacją i SkipLock nie widzi żadnego urządzenia, gdy szukam przez BT. Co robię źle?

   • Edek Bezkredek

    A szukasz opaski przez skiplock czy przez systemowe ustawienia bluetooth? Skiplock pokazuje tylko urzadzenie zaufane, z ktorymi tel juz byl wczesniej polaczony.

 • eGzu

  Czy działają komunikaty z GG?

  • Można ustawić powiadomienia z każdej aplikacji jaką masz zainstalowaną na telefonie

 • Krystian Kuźniewski

  Witam
  Dzisiaj zamówiłem sobie (i dla moich znajomych) Xiaomi Mi Band i za 3 sztuki zapłaciłem 45$ na GearBest.com z kuponem od Tomka (GBEMIB) ;)
  Mam takie pytanko, opaska teoretycznie współpracuje z telefonami z modułem Bluetooth v4 a ja w moim telefonie mam BT v3. Czy opaska w ogóle się z moim telefonem nie połączy czy działanie będzie ograniczone?
  Najwyżej opaska poczeka na mnie do czerwca, kiedy kupię nowy telefon.. :/

 • Krystian Kuźniewski

  Opaska teoretycznie wymaga Bluetootha v4 a mój telefon ma BT v3.. Czy opaska w ogóle się nie połączy czy działanie będzie ograniczone?
  Obawiam się, że zamówiona opaska będzie czekać na nowy telefon.. :/

 • Jacek77

  Mam pytanie do użytkowników. W programie do opaski tryb noc ma przedział 0:00-7:00. Co jeśli chcemy 22:00-5:00? Trzeba to jakoś przestawić, czy opaska sama wykrywa kiedy śpimy?

  • Krystian Kuźniewski

   Teoretycznie opaska przechodzi w tryb badania snu (tryb nocny) kiedy w pokoju jest ciemno. Dokładnie nie wiem jak to działa .

   • Pierwsze słyszę, żeby Mi Band miał czujnik światła… Wydaje mi się, że chodzi tutaj bardziej o ruch. Jeśli się nie ruszasz opaska stwierdza, że śpisz i zaczyna badać sen.

  • Godziny trybu nocnego są ustalone na stałe i nie da się ich zmienić, a przynajmniej ja nie wiem jak (jakieś mody?). Co do wykrywania snu to wydaje mi się, że chodzi o ruch. Jeśli się nie ruszasz opaska stwierdza, że śpisz i zaczyna badać sen.

  • Uzytkownik

   Posiadam opaskę i jak pracowałem na 3 zmianę to w nocy rejestrowała kroki natomiast w dzień gdy spałem to rejestrowała sen. Domyślam się że oprogramowanie samo ustala kiedy śpimy na podstawie aktywności (ruchu). Zapewne jeśli odłożymy opaskę na półkę to będzie myślała że śpimy, ale tego nie testowałem.

 • Uzytkownik

  Posiadam Mi Band od kilkunastu dni. Kupiłem ze wzgledu na powiadomienia. Jednak co pewien czas powiadomienia przestają działać. Opaska jest widoczna przez telefon tzn. synchronizuje kroki ale np. nie informuje o smsach, alarmie. Pomaga jedynie ponowne uruchomienie telefonu. Czy ktoś napotkał taki problem lub wie jaka jest przyczyna albo jak temu zaradzić? Posiadam Samsunga S4 Active.

  • Mam opaskę od miesiąca i nie spotkałem się w żadnym wypadku z takim problemem, ale skoro piszesz, że restart telefonu pomaga to strzelałbym, że wina leży gdzieś po stronie samego smartfona. Nie wiem czy w Samsungach jest, ale może sprawdź – czy istenieje jakiś tryb usypiania BT np. poprzez tryb oszczędzania energii czy coś. Masz pod telefon podłączone na BT coś poza Mi Bandem? Ja jak miałem podłączony Moto360 to czasem miałem problem z poprawnym działaniem budzika, ale po dwóch dniach ustało to. Nie mam innych pomysłów

   • Uzytkownik

    Opcji usypiania BT nie ma. Jest tylko czas widoczności, ale to tylko dla niesparowanych urządzeń. Od kiedy posiadam Mi Band nie podłączałem innych urządzeń BT. Zauważyłem, że poza restartem pomaga również anulowanie i ponowne zezwolenie aplikacji na dostęp do powiadomień. Chciałem zauważyć też, że od kilku dni (od chwili napisania poprzedniego komentarza) wszystko działa tak jak powinno. Nie musiałem restartować telefonu. Trudno mi stwierdzić co było przyczyną problemu bo telefon i opaskę uzytkuję cały czas w ten sam sposób. Wydaje mi się, że pomogło opisanie problemu na “Tabletowo” :)

    • Po prostu cała redakcja trzymała za Ciebie kciuki i siłą podświadomości to sprawiliśmy ;)

     • Uzytkownik

      Dziękuję za pomoc. Naprawdę pomogło. Będę pamiętał do kogo się zwrócić w kolejnej trudnej sprawie:) Pozdrawiam

     • Jak to mówi nasza szefowa: niemożliwe wykonujemy od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać :D

  • SDB

   Ha! mam podobnie z NOTE3; opaskę używam od 3 dni; jak zostawię telefon na biurku to się raczej nie synchronizuje potem; restart pomaga, ale nie podoba mi się idea restartowania telefonu co chwilę, mam andka 5.0

 • Artur

  To normalne, że gearbest przygotowuje paczkę już z 5 dzień ? Dostałem potwierdzenie, że dostali wpłatę i … czekam, czekam :(

  • Tak dość długo się na to czeka, szczególnie że niedawno był chiński nowy rok (czy coś tam) i od 17 do 23 lutego sklep praktycznie nie działał, więc teraz pewnie mają nawał zamówień do nadrobienia.

   • Artur

    Dziękuję za informację ! Poprzednio zamawiałem na dx.com wysyłali w tym samym dniu. Ale faktycznie mignęło mi kilka dni temu jakieś ostrzeżenie o świętach. No nic czekam :)

 • Mi bez żadnych świąt po drodze szło 22 dni także trzeba się niestety uzbroić w cierpliwość :)

  • Artur

   No tan tylko oni ciagle nie wysłali jest status procedowanie. Z dx.com tak do 2 tygodni ostatnio szło. Nie wiem czy nie mają oddziału w Europie może dlatego.

 • bartolinio

  ja swoją zamówiłem ok 11 lutego w
  GearBest.com, dzisiaj doszła
  czy tej opaski nie widać na liście urządzeń bluetooth po sparowaniu jej za pomocą aplikacji?
  bo u mnie aplikacja ją widzi (znaczy sparowała), ale na liście urządzeń jej nie ma

 • Ale po co Ci ona skoro wszystko się normalnie sparowało? :) U mnie w ustawieniach jest widoczna jako sparowane urządzenie normalnie

 • bartolinio

  już jest na liście, pojawiło się po czasie :)
  ale smart lock to chyba nie działa zbyt dobrze (mam Nexusa 5 z L’ką oczywiście), albo działa tylko jak jest aplikacja od opaski włączona (czyli nie można jej zamykać, pytanie czy system sam jej nie ubije po czasie? pewnie tak)

  poza tym przy pierwszym wkładaniu modułu do opaski, uszkodziłem ją sobie :) guma nie wytrzymała nacisku/naciągu przy wciskaniu modułu :) podejrzewam, że drugiego razu już na pewno nie wytrzyma, więc profilaktycznie zamówiłem sobie drugą gumę

  • A to dziwne moja sprawia wrażenie niemal niezniszczalnej :) Gdzie zamawiałeś? Bo te z Allegro za 18zł to podróby, które można dostać na eBay za $2. Lepiej od razu na eBay kupować te za $5 z darmową przesyłką

   • bartolinio

    kupiłem na aliexpres za 3,5$ z darmową przesyłką, tylko tam znalazłem czarne, bo ciężko je znaleźć w dobrej cenie, same kolorowe są wszędzie

    • mhm to o tych z aliexpress nie mam żadnych info, dlatego będę wdzięczny jak napiszesz jak przyjdą :)

 • veN

  Czy po zakupie z gearbest’u były pobierane jakieś dodatkowe opłaty typu vat/cło? Czy cena końcowa to ta po wpisaniu kodu ? :)

  • bartolinio

   żadnych opłat dodatkowych

 • Kakus

  A jak wypada w porownaniu do Sony smartband ktos moze porownac?

  • bartolinio

   poczytaj komentarze to się dowiesz

 • Mógłby mi ktoś powiedzieć jak na HTC ustawić powiadomienia? Bo nie mogę znaleźć, a tej aplikacji Notifier nie ogarniam :/ Może ktoś już to przerobił na swoim HTC? :D

 • Dzięki, wszystko działa. Ale pobierałem wersję angielska. Tak czy inaczej, dzięki za link :)

 • Hmmm, dziś byłem na spacerze, którego trasa według google maps to 4,6km, a opaska pokazała mi, że przeszedłem 2,7km… Rozumiem, że takie obliczenia opaskowe nie są dokładne, ale żeby aż tak? :/

  • No, te dane z krokomierza to niestety sufit

   • Bez sensu to trochę. Dobrze, że chociaż ten sen mierzy.

    • No i powiadomienia i budzenie działają bardzo fajnie, bo jest mocna wibracja

 • Pwk

  a na HTC Desire 500 zadziała? Android 4.1, ale Bluetooth 4.0, więc się łudzę….

  • Osobiście nie sprawdzałem, ale niestety potrzebny Android 4.3 lub nowszy

 • Szymon Kowalski

  Może ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć: czy opaska sama rozróżnia sposób aktywności? Czy widzi różnicę między chodem a biegiem bez konieczności ręcznego wybierania czegokolwiek?

 • kemotsilf

  Witam,
  Posiadam Lenovo s650 z wgranym ROM: Vibe UI 2.0 i niestety nie mogę wykryć opaski w programie. Wyświetla mi się cały czas komunikat, że nie znalazł w pobliżu opaski. Natomiast jak próbuje sparować w opcjach BT to wyskakuje mi komunikat “Nie można powiązać z urządzeniem MI ze względu na błędny kod PIN lub kod dostępu.” Czy ktoś wie o co chodzi i jak to obejść??

  • Marlena Joanna Nowak

   Mam dokłądnie ten sam problem, kupiłam drugą bransoletkę SWR10 bo porzednia mi sie zgubiła (wkład) a opaska została… Może jednak ktoś napisze co mam zrobić? ;/

   • barciu.sb Gazeta.pl

    udało się Wam jakoś rozwiązać ten problem?

    • Marlena Joanna Nowak

     Hej ;) Mi sie udało ;) Tak więc, parowałam tak długo aż w końcu się udało i samo załaczyło. Jednakże na liście w bluetchoot nadal nie mam wyświetlonego że bransoletka jest połaczona tylko w pasku powiadomień ;) Jeszcze potem zainstalowałam jakąś aplikację z bluethootem i zaczeło działać – chyba wystarczyło sparować ;) usunęłam prgram i dalej działą ;P

 • bellus

  Krótkie pytanie, jak ostać się do miejsce gdzie ustala się jaki to jest rodzaj aktywności? Np. skakanka

  • W głównym widoku aplikacji na górze masz 3 kropki w prawym górnym rogu, dalej Profile, Additional features i tam masz np. Jumping rope :)

   • bellus

    Kurcze nie widzę. Opcje są dwie, te funkcje są dostępne są na modyfikowanej aplikacji (ja mam iPhona i mogę korzystać tylko z oryginalnej). Druga możliwość to, że po aktualizacji aplikacji funkcja jest w innym miejscu.

    Ogólnie aktualizacja to osobny temat. Teraz główny ekran ma trzy opcje: sen, aktywność, waga. Całość aplikacji jest przygotowana do obsługi wagi jaką wprowadza xiaomi. Jeśli cena spadnie (aktualnie ok 60 dolarów) do ok 20 to sobie kupię. Jestem zachwycony zakupem, cieszę się że nie wydałem 10 razy więcej na inne opaski.

 • eGzu

  Nie mam opcji “notification settings” w “nieoryginalnej” wersji programu. Powinna być pod Incomming call, lecz jej brak. Ktoś zna odpowiedź jak to “naprawić”?

  • Jeżeli brałeś z linku, który podałem, to sprawdź czy wziąłeś tą wersję notify, bo są dwie i w jednej nie ma powiadomień.

 • Bartoosh21

  Aplikacja nie obsługuje Polskiego.. czy podobnie jest z Sony smartband? Domyslam sie ze nie ma tam skomplikowanych tekstow i obsluga w jez. Angielskim jest czytelna ale dobrze by bylo wiedziec bo chyba sie skusze na jedna z nich :)

 • Janek Miller

  Polećcie gdzie kupić ten sprzęt w dobrej cenie.

  • Na GearBest. Jak dobrze poszukasz w komentarzach to znajdziesz kod, który podawałem. Wtedy cena wynosi $15

 • Anasz

  A jak jest z zainstalowaniem tej zmodyfikowanej wersji programu? Mam na myśli, że pod tym linkiem nie bardzo wiem co mam zrobić, aby ją zainstalować ;p

  • Należy założyć konto i napisać w tym wątku jeden post, byle jaki, i wtedy wyświetlą nam się linki do pobrania programu. Wiem, dziwny to sposób, ale tak sobie założyciele forum wymyślili. Może lubią bezwartościowy spam :)

   • Grzegorz

    Mam pytanie czy na androidzie 5.0 tez działa ta zmodyfikowana aplikacja?

    • bartolinio

     oczywiście

 • Michał

  Mam kilka pytań, pierwsze odnośnie zamówienia ze strony Gearbest. Czy każda przesyłka do Polski jest darmowa, ewentualnie na co zwrócić uwagę? Nigdy nie robiłem zamówień na zagranicznych portalach, na co zwrócić uwagę, jak jest z płatnością? Domyślam się, że nie ma co liczyć na gwarancję.

  Druga sprawa, czy opaska zadziała z Samsungiem Galaxy S III JB i czy będzie to wpełni funkcjonalne?

  Trzecia bardzo ważna sprawa, czy dystans przemierzony i podawane przez Mi Band dużo odbiega (i czy często się to zdarza) od rzeczywistego przebytego dystansu?

  • 1. tylko ta najtańsza przesyłka jest darmowa. Na granicy mogą naliczyć dodatkowo cło, ale raczej dzieje się to przy przesyłkach o większej wartości. Co do gwarancji to raczej nie ma szans, a płatność ja wykonałem przez PayPal
   2. Do działania opaska potrzebuje Androida w wersji 4.3 lub nowszej
   3. Tutaj mogę powiedzieć, że pomiar odbiega oczywiście od rzeczywistości, ale trudno mi stwierdzić jak bardzo

   • Michał

    Jak to jest z PayPal, czy w Twoim przypadku masz podpiętą kartę do konta? Jak wygląda sprawa z przewalutowaniem pieniędzy ?

    Czy istnieje możliwość, że przesyłka do nas nie dotrze?

    Akurat mam JB 4.3 ale gdzieś widziałem wzmiankę, że opaska jest od 4.4, ewentualnie 4.3 musi wspierać BLE .

    Osobiście myślę, jeszcze nad zakupem http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_197101.html ciekawe czy rozmiarowo jest trochę większy. Chyba nie ma problemu by w przesyłce poszły dwa przedmioty?

    • Mam podpięte konto w mBank pod PayPal tak, że jak zrobie przelew środków między jednym a drugim to trwa to do 5 minut. Co do przewalutowania to PayPal ma swój własny system do tego, ale można też od razu na konto dolary wpłacić jeżeli pozwala nam na to nasz bank.

     Co do znikania paczek to wiadomo, że wszystko zależy od poczty, ale nie słyszałem o żadnych problemach z GearBest jeszcze.

     Co do wersji Androida to faktycznie musi być BLE, ale to chyba już o tym ktoś wspominał w komentarzach poniżej. Ja Ci nie powiem dokładnie, bo nie mam żadnego urządzenia poniżej 4.4, na którym mógłbym sprawdzić.

     Jeżeli chodzi o dwa przedmioty w paczce to absolutnie nie ma problemu

 • szadi

  Promocja, 13,76 dolara ;)
  Bierę.

 • matt1904

  polecam :) wprawdzie w polskiej dystrybucji pojawiły się mi band za niespełna 100 zł z 12 miesięczną gwarancją ale myślę, że praktyczniej kupić za granicą w tej cenie dwie opaski

 • Yanski

  Jeśli chodzi o wady to opaskę można zamówić na xiaomiforsale.com i mamy gwarancję na produkt, a osoby o większym obwodzie nadgarstka mogą zamówić dodatkowy pasek XXL. Więc wad jest mniej jak plusów.

 • Rafał Żychowicz

  Witam.
  Mam problem z połączeniem opaski z telefonem (Huawei P8) próbowałem różnych wersji ze strony MIUI i nic.. ktoś pomoże ?

 • siadlo

  Widzę masę pozytywnych komentarzy, ja natomiast właśnie odesłałem opaskę do sprzedawcy (odstąpiłem od umowy). Kupiłem ją tylko z jednego powodu – miała służyć za budzik, który pozwoli spać żonie i małemu dziecku. Okazało się że pozwalała spać nie tylko im, ale również mnie. Wibracje są za delikatne, jest ich tylko 5 a ponowienie jest za 10 minut. Nie ma możliwości zmiany ilości czy częstotliwości (10 minut rano przed pracą to wieczność). Innych cech produktu nie oceniam, ponieważ były dla mnie bez znaczenia.

 • kolo

  Klikam w link żeby ściągnąć apkę, otwiera mi nową stronę dalej i góry klikam text na czarno i nic. W jaki sposób dokładnie mam ściągnąć tą apkę?

 • Juka

  Czy ktos pomoze mi i podpowie, jaką aplikację współpracującą z mi band zainstalowac do liczenia podskokow?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona