Recenzja LG G5 SE 14

Recenzja LG G5 SE

Modułowy, nieproporcjonalnie drogi smartfon, stworzony do ofert abonamentowych

SKANER LINII PAPILARNYCH

W telefonie możemy zapisać do pięciu odcisków naszych palców, którymi możemy blokować dostęp do galerii, QuickMemo+ albo PayPala. Oczywiście Koreańczycy zadbali o działanie czytnika również przy wygaszonym ekranie. Skaner działa wyśmienicie, wystarczy przyłożyć opuszek do niego i już urządzenie jest odblokowane. Muszę jednak wspomnieć, że sporadycznie czytnik miał chwilę zadumy, trwającą około dwóch sekund.

Recenzja LG G5 SE 15

Sama lokalizacja czytnika nie każdemu przypadnie do gustu. Kiedy położymy smartfon na stole będziemy musieli posiłkować się alternatywną możliwością odblokowania telefonu hasłem, PIN-em lub Knock Code. Moim zdaniem, skaner powinien być nieco lepiej wyprofilowany, ponieważ nie zawsze można go było wyczuć pod palcem.

APARAT

Największy atut oraz wyróżnik smartfonu. Na froncie znajdziemy zwykłą kamerkę 8 Mpix. Z tyłu jest za to znacznie „ciekawiej”, a to wszystko za sprawą dwóch „oczek” aparatów. Jeden z nich to standardowa matryca 16 Mpix z f/1.8 i obiektywem 78°, drugi zaś to sensor 8 Mpix z f/2.4 i obiektywem o kącie widzenia aż 135°. Do kompletu dodano laserowy autofokus i diodę doświetlającą. Efekty, jakie można uzyskać z LG G5 SE, są wprost znakomite.

Recenzja LG G5 SE 16

Zacznę jednak od aplikacji aparatu. Po jednej stronie mamy spust migawki, przycisk wyjścia, rozpoczęcie nagrywania filmu i skrót do galerii. Równolegle z kolei umieszczono skrót do ustawień, zarządzanie trybami i diodą doświetlającą oraz przełączanie się na drugą kamerkę. Nie zabrakło również szybkiej zmiany z trybu normalnego na szerokokątny. Wśród dodatkowych trybów fotografowania mamy HDR, panoramę, snap (łączy krótkie nagrania w dłuższe), multi-view (kolaż), popout (obraz z dwóch aparatów, przedniego i tylnego, na jednym zdjęciu), poklatkowo, a także zwolnione tempo. Co dziwniejsze, nie mamy trybu manualnego.

Autofokus bardzo szybko i już z niewielkiej odległości od obiektu potrafi wyostrzyć, choć w tej kategorii nieco odbiega od flagowych Samsungów. Czas wykonania oraz zapisu fotografii jest znakomity. Jeżeli zaś chodzi o jakość, koreański smartfon wypada świetnie: fotografie charakteryzują się dużą ilością szczegółów i świetnym odwzorowaniem barw – urządzenie zdecydowanie radzi sobie z odpowiednim doborem ustawień. W nocy zdjęcia są, naturalnie, nieco słabsze. Przednia kamerka zadowoli każdego. W kwestii nagrywania filmów G5 SE ponownie zasługuje na pochwałę – jeszcze więcej pokazów możliwości aparatu możecie zobaczyć w recenzji pełnego G5.

Galeria zdjęć wykonanych LG G5 SE:

BATERIA

LG G5 SE jest zasilany przez baterię 2800 mAh. Normalnie, przy włączonej synchronizacji danych, LTE i automatycznej regulacji jasności ekranu, telefon wytrzymywał na włączonym ekranie ok. 2,5-4 godzin. Z kolei przy Wi-Fi, czas ten wydłużał się do maksymalnie 5 godzin. Telefon jest w stanie wytrzymać niecały jeden dzień intensywnej pracy, a mniej wymagający użytkownicy spokojnie uzyskają czas dwóch, może nawet trzech dni z dala od ładowarki.

Ładowanie od 0 do 100% ładowarką Quick Charge 3.0 zajmuje ok. 70-80 minut.

PODSUMOWANIE

Recenzowany model to smartfon trudno do oceny. Z jednej strony wyróżnia się modułową konstrukcją, oferuje bardzo dobre podzespoły, świetny skaner linii papilarnych oraz genialne aparaty z trybem szerokokątnym. Z drugiej natomiast jakość obudowy i bateria mogłyby być lepsze.

Jednak najważniejsza w tym wszystkim pozostaje cena. W wolnej sprzedaży urządzenie to jest tak abstrakcyjnie drogie, że jego zakup mija się z celem. Ale za to wydaje się być ciekawym smartfonem przeznaczonym do ofert abonamentowych. Mimo wszystko myślę, że lepiej już zdecydować się kosztującego podobną kwotę „pełnego” LG G5, bądź postawić na rywali w postaci Samsunga Galaxy S7, Huawei P9, Honora 8 czy nawet Alcatela Idol 4s.

Recenzja LG G5 SE 72

Spis treści:

  1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
  2. Działanie, oprogramowanie. Zaplecze komunikacyjne. Jakość dźwięku
  3. Skaner linii papilarnych. Aparat. Bateria. Podsumowanie
Recenzja LG G5 SE 73
Recenzja LG G5 SE
WYŚWIETLACZ
8.5
DZIAŁANIE - PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
9
OPROGRAMOWANIE
8
AKUMULATOR
8
MULTIMEDIA
9
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
9.5
JAKOŚĆ WYKONANIA
8
WZORNICTWO
8
Ocena użytkownika0 głosów
0
Zalety
szybkość i płynność działania
jakość zdjęć oraz filmów
tryb szerokokątny
ekran
dodatki systemowe
USB typu C
wymienny akumulator
port podczerwieni
możliwość podpięcia modułów
Wady
abstrakcyjna cena
jasność maksymalna wyświetlacza
brak nowych modułów
głośnik multimedialny
przeciętny czas pracy
8.5
OCENA