realme X50 5G smartphone
realme X50 5G (źródło: realme)

realme idzie jak burza i chce namieszać na polskim rynku smartfonów

Jeszcze do niedawna realme było orientalną marką, o której w Polsce mało kto słyszał. Dziś jest jednak oficjalnie obecna w kraju nad Wisłą i radzi sobie coraz lepiej. Co więcej, ma ona bardzo ambitne plany na naszym rynku.

Kiedyś mało kto znał realme. Dziś już coraz więcej osób

realme to marka z bardzo krótkim stażem na rynku. Jej pierwszy smartfon zadebiutował w Indiach w maju 2018 roku, a więc zaledwie dwa i pół roku temu. Początkowo producent skupiał się wyłącznie na tym kraju, ale z czasem rozszerzył dostępność swoich smart-telefonów o kolejne, a do tego rozbudował ofertę o inne urządzenia, m.in. słuchawki, smartwatch i opaskę sportową.

Przez długi czas w Polsce mało kto znał markę realme. Sukcesywnie się to jednak zmienia, bowiem producent oficjalnie wszedł na polski rynek na początku kwietnia 2020 roku i wprowadza do sprzedaży coraz więcej smartfonów oraz innych urządzeń. Co więcej, właśnie zapowiedział, że ma bardzo ambitne plany w kraju nad Wisłą.

realme rośnie jak na drożdżach i szybko zwiększa sprzedaż smartfonów

W 2019 roku producent sprzedał na całym świecie 25 mln smart-telefonów i odnotował wzrost sprzedaży rok do roku o oszałamiające 808%! Trend wzrostowy nie tylko się utrzymuje, ale też przybiera na sile, bowiem do lipca 2020 roku marka oddała w ręce użytkowników już 40 mln smartfonów. Oznacza to, że tylko w pierwszej połowie baza klientów zwiększyła się aż o 15 mln.

realme X3 SuperZoom / fot. Kacper Żarski
realme X3 SuperZoom / fot. Kacper Żarski

Aktualnie realme jest siódmym największym producentem smartfonów w ujęciu globalnym, a na w sumie dziewięciu rynkach znajduje się w TOP 5 (z czego na czterech nawet w TOP 4, m.in. w Indiach). Produkty tej marki są obecnie dostępne już na 59 rynkach na całym świecie.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Jak twierdzi producent, ten robiący wrażenie sukces udało się odnieść m.in. dzięki silnemu, młodemu i międzynarodowemu zespołowi, w którym średnia wieku wynosi zaledwie… 29 lat. Udowodnił on siłę młodości na konkurencyjnym rynku.

realme ma bardzo ambitne plany, również w samej Polsce

Celem producenta jest sprzedanie aż 100 mln smartfonów w ciągu trzech lat i stanie się jedną z pięciu największych marek w kraju nad Wisłą. Jest to jak najbardziej możliwe, bowiem (przynajmniej według deklaracji) zyskuje ona coraz większą popularność w Polsce, a klienci darzą ją zaufaniem.

Aktualnie w naszym kraju dostępnych jest siedem modeli smartfonów, które można kupić w oficjalnym sklepie internetowym producenta i kilku renomowanych sieciach sprzedaży. Ponadto marka planuje nawiązać współpracę z „kluczowymi operatorami” w Polsce, co powinno jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż, bowiem wiele osób kupuje nowe smart-telefony wraz z umową.