Realme „wyskoczyło” z nowymi słuchawkami. Pchełki, budsy – do wyboru, do koloru

Trzeba będzie przyzwyczaić się do tego, że Realme niemalże zasypuje rynek niedrogą elektroniką – i nie chodzi tylko o smartfony. Spektrum działania firmy obejmuje także akcesoria, takie jak słuchawki.

Dzisiejsza konferencja Realme była pełna nowych urządzeń. Zobaczyliśmy smartfon X50 Pro Player Edition, skierowany do graczy, niedrogi inteligentny zegarek Realme Watcha nawet dwa telewizory Smart TV o różnych przekątnych ekranu. Aby dopełnić zestaw gadżetów, pokazano nie jeden, a dwa modele słuchawek bezprzewodowych. 

Realme Buds Air Neo

Nowe słuchawki przypominają nieco sławne AirPodsy od Apple – zresztą takie pewnie jest ich zadanie. Wyróżniają się jednak zdecydowaną kolorystką – można je kupić w odmianach białej, czerwonej i zielonej.

Technicznie nie wybijają się mocno ponad przeciętną: mamy tu 13-milimetrowe przetworniki które – zdaniem Realme – będą w stanie zadbać o odpowiednią ilość basu. Ponadto słuchawki obsługują Bluetooth 5.0 (co jest już standardem) oraz współpracują z kodekami AAC. Chip głównosterujący R1 ma za zadanie zapewniać dobre wrażenia z użytkowania podczas gry, obniżając opóźnienia dźwięku.

Bateria ma wystarczyć na sumaryczne 17 godzin pracy – pojedynczy cykl po naładowaniu pchełek powinien sięgać 3 godzin. Każda ze słuchawek waży 4,1 g, z czego część ciężaru przypada na baterie 25 mAh. Samo etui ma akumulator 400 mAh.

Cena Relme Buds Air to 2999 rupii (~165 zł). Na premierę w Polsce zapewne jeszcze trochę poczekamy.

Realme Buds Q

W tym wypadku mamy do czynienia z wyraźnie tańszym akcesorium, ale o nieco odmiennej konstrukcji. Słuchawki Buds Q wyróżniają się też pod jednym istotnycm względem: są wodoodporne (na ile pozwala na to standard IPX4).

Poza tym będą charakteryzować się gorszą jakością dźwięku niż Buds Airy – przetworniki o średnicy 10 mm nie będą aż tak wydajne, ale powinny zdecydowanie wystarczać. Producent dodaje od siebie technologię DBB, wzmacniającą basy oraz wsparcie podczas grania mobilnego w celu redukcji opóźnień (119 ms). Budsy łączą się przez Bluetooth 5.0.

Ta pani chyba cierpi, kiedy naciska słuchawkę…

Każda słuchawka waży po 3,6 g. Zastosowano w nich 40-miliamperogodzinowe akumulatorki, które zapewniają do 4,5 h odtwarzania. Dzięki etui ładującemu (400 mAh), czas ten może wydłużyć się do 20 godzin.

Realme Buds Q dostępne są w kolorach czarnym, białym i żółtym, za 1580 rupii (~90 zł). Można je zamawiać w Chinach – do Polski trafią pewnie za kilka miesięcy.

źródło: Realme dzięki techupdate3, fonearena