realme Q5 Pro (fot. realme)

realme Q5 Pro – smartfon z szachownicą na obudowie

realme zaprezentowało nowe smartfony realme Q5 oraz realme Q5 Pro. Jeden z nich wyróżnia się interesującą obudową, którą aż szkoda by było zasłaniać etui.

Reklama

realme Q5 – prawie jak realme 9 Pro

realme nie widzi żadnego problemu w wprowadzaniu na rynek tuzina niemalże identycznych smartfonów, różniących się między sobą drobiazgami. Jeśli podobał nam się realme 9 Pro, to powinniśmy docenić także realme Q5.

Zestaw aparatów i jego ułożenie to właściwie odpowiednio dostosowany styl realme 9 Pro. Różnice pojawiają się jednak w kwestii wykorzystanych modułów. Sensory ukryte za obiektywami są inne – matryce charakteryzują się rozdzielczościami 50 Mpix, 2 Mpix i 2 Mpix, z czego pomniejsze czujniki przeznaczone są do zdjęć makro i wykrywania głębi kadru.

Front smartfona także wygląda znajomo. Mamy tu 6,6-calowy wyświetlacz LCD z odświeżaniem 120 Hz, pracujący w rozdzielczości 1080p. W lewym górnym rogu znajdujemy otwór aparatu przedniego z matrycą 16 Mpix i obiektywem f/2.1. Na boku obudowy zamontowano skaner linii papilarnych.

W środku tkwi procesor Snapdragon 695 5G z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej w wersji podstawowej, zasilane przez baterię o pojemności 5000 mAh. Jej ładowanie odbywa się za pomocą ładowarki SuperDart o mocy 60 W. Ceny zaczynają się od 1399 juanów (~940 złotych).

realme Q5 Pro – prawie jak realme GT2

Mocniejsze realme Q5 Pro zapożycza sporo z modelu realme GT 2 – między innymi ogólny styl obudowy i wyświetlacz. Tylna część smartfona ozdobiona jest jednak motywem szachownicy, co nadaje urządzeniu własnego charakteru.

Ekran ma przekątną 6,62 cala i wykonany jest w technologii AMOLED. Umożliwiło to umieszczenie czytnika linii papilarnych pod warstwą wyświetlacza. Na przodzie znajdziemy też aparat do selfie z matrycą 16 Mpix.

Tylny panel to dom dla zestawu trzech matryc: 64 Mpix, 8 Mpix i 2 Mpix. Drugi z obiektywów jest ultraszerokokątny, a ostatni – przeznaczono do zdjęć makro.

W środku działa mający już swoje lata, ale wciąż świetny procesor Qualcomm Snapdragon 870. Bateria o pojemności 5000 mAh ładuje się z mocą 80 W. To jedno z najszybciej ładujących się urządzeń realme – ustępuje jedynie realme GT Neo 3. Podstawowa wersja wyposażona jest w 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, za którą trzeba zapłacić 1899 juanów (~1280 złotych).

Spodziewamy się, że powyższe modele zagoszczą po jakimś czasie także w Europie. Ot, choćby po to, żeby jeszcze bardziej zamieszać w portfolio dostępnych smartfonów realme.