inteligentna waga realme Smart Scale
realme Smart Scale (źródło: realme)

Nowość: inteligentna waga realme Smart Scale dostępna w Polsce

realme znane jest w Polsce przede wszystkim za sprawą smartfonów, choć oferta marki wcale się do nich nie ogranicza. Co więcej, właśnie rozszerzyła się o pierwszą, inteligentną wagę – realme Smart Scale.

Reklama

Inteligentna waga realme Smart Scale

Jak na tego typu urządzenie przystało, nie służy ono wyłącznie do pomiaru wagi, choć oczywiście to robi. Oprócz tego, potrafi również zmierzyć aż 15 innych parametrów, w tym wartość procentową tkanki tłuszczowej i mięśniowej w ciele użytkownika, współczynnik BMI, masę mięśni i kości oraz tłuszczu, wiek biologiczny ciała, zawartość wody w organizmie, a także puls.

inteligentna waga realme Smart scale
źródło: realme

Co ciekawe, producent deklaruje, że waga realme Smart Scale jest tak czuła, że jest w stanie wykryć różnicę w wadze o zaledwie 50 gramów. Użytkownik zauważy więc różnicę po wypiciu szklanki wody czy… zjedzeniu dwóch wiśni.

Aby w pełni wykorzystać potencjał tejże wagi, należy sparować ją z aplikacją realme Link (która aktualnie dostępna jest wyłącznie na urządzenia z systemem operacyjnym Android). Dzięki niej użytkownik będzie mógł zobaczyć raport o stanie swojego zdrowia i otrzymać spersonalizowane porady zdrowotne, w jaki sposób go poprawić, jeśli jest taka potrzeba.

inteligentna waga realme Smart scale
źródło: realme

Jeśli w gospodarstwie domowym jest więcej domowników, każdy z nich może korzystać z jednej i tej samej wagi realme Smart Scale, ponieważ umożliwia ona stworzenie kilku profili użytkowników. Dzięki temu każda osoba będzie mogła monitorować swój stan zdrowia bez konieczności kupowania kolejnego urządzenia.

Na tle konkurencji wagę realme Smart Scale wyróżnia natomiast tryb „małej wagi”, z wykorzystaniem którego można zmierzyć wagę od 50 gramów do 9,99 kg, z dokładnością do 10 gramów. Urządzenie może zatem przydać się również w kuchni (choć przez użyciem w tym celu warto je zdezynfekować, bo jednak w „standardowym” trybie pracy staje się na niej bosymi stopami).

inteligentna waga realme Smart scale
źródło: realme

Waga realme dostarczana jest z czterema bateriami AAA (tzw. małe paluszki). Producent chwali się, że można ona działać nawet 365 dni… w trybie standby, ale nie jest to w ogóle miarodajne, ponieważ urządzenie jest po to, żeby z niego korzystać – czas pracy będzie się różnić w zależności od intensywności użytkowania.

Cena realme Smart Scale

Cena realme Smart Scale jest bardzo zachęcająca, ponieważ ustalono ją na zaledwie 99 złotych. Co więcej, co się rzadko zdarza, jest ona dostępna w dwóch kolorach: białym i niebieskim. Urządzenie można już zamówić m.in. w oficjalnym sklepie internetowym marki realme i sieci x-kom.