Google zapowiada 100 milionów urządzeń z dedykowanym przyciskiem Asystenta Google

Pamiętacie dedykowany przycisk asystenta Bixby w smartfonach Samsunga? W zeszłym roku Google rozpoczęło współpracę z LG, by podobny guzik, tylko w tym przypadku Asystenta Google, zaimplementować w urządzeniach południowokoreańskiej firmy. Przy okazji targów MWC 2019 koncern z Mountain View ogłosił, iż rozszerza swoją działalność w tym zakresie. 

Google pracuje nad zaimplementowaniem przycisku do uruchamiania Asystenta Google w większej liczbie smartfonów. Firmy, które wezmą udział w „przyciskowej” rewolucji to: LG, Nokia, Xiaomi, TCL (Alcatel, BlackBerry i Palm) oraz Vivo.

Aktualnie zapowiedziano siedem urządzeń, które mają na pokładzie przycisk do natychmiastowego uruchamiania Asystenta Google. Są to: LG G8 ThinQ, LG K40, Nokia 4.2, Nokia 3.2, Xiaomi Mi Mix 3 5G, Xiaomi Mi 9 i Vivo V15 Pro. 

Programiści Google odświeżyli przycisk tak, by udostępnić użytkownikowi najnowsze funkcje asystenta Google. Pojedyncze kliknięcie nadal otwiera główny panel, jednakże dwukrotne kliknięcie przywołuje ekran przedstawiający aktualizacje z kalendarza, poczty użytkownika, proponowane trasy, przypomnienia i wiele więcej. Wszystkie informacje zaczerpnięte są z usług Google połączonych z naszym kontem. Dwuklik zastępuje więc dotychczasowy skrót otwierający Google Lens.

Ostatnią zmianą jest długie przyciśnięcie – otwiera ono nową funkcję „Walkie talkie”. „Walkie talkie” słucha użytkownika i przeistacza mowę na tekst, który następnie wyświetla się na ekranie. Dzieje się tak dopóty właściciel smartfona nie puści przycisku. Jest to świetne rozwiązanie, dzięki któremu nie jesteśmy zmuszeni do samodzielnego wpisywania tekstu przez klawiaturę ekranową.

Google spodziewa się wypuszczenia na rynek ponad 100 milionów urządzeń z dedykowanym przyciskiem Asystenta. Biorąc pod uwagę, iż kilka miesięcy temu „nauczył” się on naszego ojczystego języka, jest to informacja, która powinna cieszyć polskich użytkowników smartfonów. 

Polecamy również:

Asystent Google to według analiz, bardzo obiecujący produkt firmy – również finansowo

Źródło: Android Police