Xiaomi Mi 9 (fot. Xiaomi)

WOW! Europejskie ceny Xiaomi Mi 9 są tak atrakcyjne, że aż trudno w nie uwierzyć

Podczas dzisiejszej konferencji Xiaomi zaprezentowało przede wszystkim Mi Mix 3 z modemem 5G, ale przy okazji wprowadziło również flagowego Mi 9 do Europy. Najważniejszą informacją w przypadku tego ostatniego były jednak ceny na Starym Kontynencie. Są one naprawdę atrakcyjne!

Potrzymam Was trochę w niepewności i najpierw przypomnę, że dwa dni temu pisałem, że Xiaomi Mi 9 w wersji z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej ma kosztować w Europie 469 euro (równowartość ~2020 złotych). Cena modelu z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika miała z kolei oscylować wokół 600 euro (~2600 złotych).

Cóż, właśnie Xiaomi potwierdziło, że doniesienia te nie miały niczego wspólnego z rzeczywistością. Dała to do zrozumienia już informacja o cenie Mi Mix 3 z modemem 5G, którą ustalono na niezwykle atrakcyjnym poziomie 599 euro. Naturalnie więc Xiaomi Mi 9 musiał być tańszy. Jesteście ciekawi, ile będzie kosztował w Europie?

Xiaomi Mi Mix 3 z modemem 5G oficjalnie. Cena (pozytywnie) powala!

Xiaomi Mi 9 – cena w Europie

Wybaczcie, nie mogłem sobie darować powyższego wstępu, ale był on konieczny, ponieważ ceny Xiaomi Mi 9 w Europie są naprawdę niezwykle atrakcyjne i niższe od zapowiadanych. Do rzeczy więc (w końcu): podstawowa wersja z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej będzie kosztowała na Starym Kontynencie zaledwie… 449 euro, co jest równowartością ~1940 złotych. Z kolei za wariant z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika klienci mają zapłacić 499 euro (równowartość ~2150 złotych).

Na razie nie wiadomo, ile Xiaomi Mi 9 będzie kosztował w Polsce. Przypomnę jedynie, że Xiaomi Mi 8 6 GB/64 GB startował w naszym kraju z ceną 2299 złotych, a Xiaomi Mi 8 6 GB/128 GB 2499 złotych. Dziś rozpoczęła się już przedsprzedaż w Hiszpanii, Włoszech i Francji, natomiast sprzedaż właściwa ruszy na Starym Kontynencie 28 lutego 2019 roku. U nas smartfon pojawi się zaś w marcu bieżącego roku.

Prawdziwie chiński flagowiec: dobrze wygląda, ma świetną specyfikację i nie kosztuje fortuny. Premiera Xiaomi Mi 9

Źródło: Xiaomi