Rek pod headerem
fot. Pixabay

Co można kupić do 10 dolarów? Przegląd ofert chińskich sklepów #21

W tym tygodniu przygotowałem dla Was listę czterech gadżetów, które możecie kupić w chińskich sklepach w cenie do 10 dolarów. Zapraszam do lektury.

Przetwornica samochodowa

Przetwornica samochodowa może być ciekawym i użytecznym gadżetem dla wszystkich, którzy dużo podróżują samochodem. Umożliwia ona ładowanie i korzystanie z kilku urządzeń w trakcie jazdy. Dzięki zmianie napięcia z zapalniczki samochodowej (12 V) na 220 V bez większych problemów bezpośrednio do niej podłączyć rozgałęziacz lub laptopa.

Reklama

Cena: $12, 99 – czyli około 49 złotych

Przetwornica samochodowa na Aliexpress

fot. Aliexpress

Poziomica cyfrowa z kątomierzem

Poziomica cyfrowa wyposażona w kątomierz może być ciekawym akcesorium dla majsterkowiczów. Dzięki temu, że została wykonana z plastiku jest lekka, a dodatkowo ma wbudowane magnesy, które umożliwiają wygodne przymocowanie do mierzonego przedmiotu. Warto wspomnieć, że producent zaimplementował automatyczny wyłącznik, który aktywuje się po 5 minutach nieużywania urządzenia.

Cena: $8,98 – czyli około 34 złotych

Poziomica cyfrowa z kątomierzem na Aliexpress

fot. Aliexpress

OBDII

OBDII to małe i użyteczne urządzenie, które pozwala każdemu na odczytanie kodu błędu silnika w samochodzie. Dzięki temu można zdiagnozować problem, a nawet ewentualnie usunąć błąd przed lub po wykonaniu naprawy. Dodatkową zaletą jest dostęp do wielu danych, takich jak: średnie spalanie, ciśnienie paliwa, temperatura silnika czy praca sondy lambda. Polecany przeze mnie model obsługuje Bluetooth, a więc można z niego korzystać za pomocą smartfona.

Cena: $8,51 – czyli około 32 złotych

OBDII na Aliexpress

fot. Aliexpress

Karta Wi-Fi na USB

Jeśli jesteście posiadaczami komputerów stacjonarnych, to pewnie większość z Was nie ma wbudowanej karty Wi-Fi na płycie głównej. Czasami nie można podłączyć internetu przy pomocy kabla i trzeba zdecydować się na jakiś bezprzewodowy moduł, a tak się składa, że w chińskich sklepach jest ich całkiem sporo. Polecany przeze mnie model charakteryzuje się obsługą standardów 802.b/g/n i ma moc 20 dBm. Maksymalna prędkość transmisji bezprzewodowej wynosi 150 Mb/s, a samo urządzenie współpracuje z Windowsem 7/8/10/XP/Vista.

Cena: $3,18 – czyli około 12 złotych

Karta Wi-Fi na USB na Aliexpress

fot. Aliexpress

Podsumowanie

Jak Wam się podobają zaproponowane przeze mnie gadżety? Który z nich najbardziej przypadł Wam do gustu? Jeżeli jesteście posiadaczami któregoś z nich, to koniecznie podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Wszystkie kursy dolara amerykańskiego pochodzą z aplikacji Revolut.

Grafika tytułowa pochodzi z platformy Pixabay.com