fot. Pixabay

Przegląd ofert chińskich sklepów #19 – drony

W tym tygodniu przygotowałem dla Was krótki spis dronów w różnych kategoriach cenowych, które moim zdaniem charakteryzują się wysokim stosunkiem jakości do ceny. Nie ograniczałem się tylko do modeli dla początkujących, więc ci bardziej zaawansowani również znajdą coś dla siebie.

JJRC H36

Jeśli szukacie małego i taniego drona, to JJRC H36 sprawdzi się idealnie! Dzięki temu, że urządzenie zostało wykonane z miękkiego plastiku, nie trzeba obawiać się o mniejsze i większe „wypadki” powietrzne. Standardowo w zestawie znajduje się jedna bateria o pojemności 150 mAh, która wystarczy tylko na około 6 minut lotu. Warto dokupić do niego pakiet standardowych baterii lub wersji powiększonych, które pozwolą na dłuższą zabawę.

Reklama

Dużą zaletą jest możliwość modyfikacji praktycznie każdego elementu i rozbudowana funkcjonalność. Z poziomu kontrolera można wykonywać „beczki” w czterech kierunkach oraz funkcja return to home. Myślę, że jest to idealna propozycja dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z dronami.

Cena: $12,99 – czyli około 48 złotych

JJRC H36 w sklepie >GearBest<

fot. GearBest

JJRC H31

Kolejną ciekawą propozycją może być dron JJRC H31, który również polecam dla osób początkujących. Dzięki większym rozmiarom i wadze jest bardziej uniwersalną konstrukcją niż H36, ponieważ zdecydowanie lepiej radzi sobie podczas wietrznej pogody. Jego dużą zaletą jest wodoodporność.

Co do funkcjonalności, to został wyposażony w tryb return to home, headless (pozwala na sterowanie w dowolnym kierunku, bez wiedzy dotyczącej położenia przodu i tyłu drona) oraz potrafi robić „beczki”. Kolejnym atutem drona jest fakt, że jest bardzo wytrzymały i trudno go zepsuć. Co ciekawe, można do niego kupić opcjonalną dedykowaną kamerkę, która pozwoli na wykonywanie zdjęć i filmów. Bateria o pojemności 400 mAh pozwoli na około 10 minut zabawy.

Cena: $29,99 – czyli około 113 złotych

JJRC H31 w sklepie >GearBest<

fot. GearBest

Syma X5SW

Syma X5SW jest większym i bardziej zaawansowanym dronem od wcześniejszych propozycji. Sama konstrukcja jest zdecydowanie większa i cięższa, a urządzenie pozwala na podgląd lotu poprzez smartfona. Dużą zaletą jest wbudowana kamerka o,3 Mpix, która umożliwia wykonywanie zdjęć i filmów.

Mimo swojej niewielkiej ceny dron został wyposażony w system headless, który pozwala na sterowanie w dowolnym kierunku mimo braku wiedzy położenia przodu urządzenia. Syma X5SW jest bardzo popularnym modelem i można znaleźć wiele poradników, które umożliwią np. zwiększenie bazowego zasięgu (100 metrów). Bateria o pojemności 500 mAh pozwala na około 7 minut lotu.

Cena: $45,88 – czyli około 173 złotych

Syma X5SW w sklepie >GearBest<

fot. GearBest

Syma X8 Pro

Jeśli potraficie już latać dronem, to Syma X8 Pro może być dla Was bardzo dobrą propozycją, która pozwoli rozwinąć umiejętności lotnicze. Urządzenie zostało wyposażone w moduł GPS, który umożliwia automatyczne wychwytywanie sygnału satelitarnego, więc w przypadku, gdy odlecimy gdzieś dalej, nie powinno być problemów ze znalezieniem drona.

Dużą zaletą Symy X8 Pro jest szeroka oferta dodatków, oferujących możliwość rozbudowy o lepszej jakości podzespoły, a także funkcja headless. Oczywiście znajdziecie tutaj opcję podglądu lotu na żywo przy pomocy smartfona. Standardowa bateria ma pojemność 2000 mAh i pozwala na 10 minut lotu.

Cena: $85,99 – czyli około 320 złotych

Syma X8 Pro w sklepie >GearBest<

fot. Aliexpress

MJX Bugs 5W

Mimo swojej stosunkowo niskiej ceny MJX Bugs 5W został wyposażony w takie systemy jak: podążanie za obiektem, utrzymywanie stałej wysokości czy podgląd na żywo. Podobnie jak w przypadku propozycji od Symy, drony z serii Bugs są na tyle popularne, że istnieje do nich wiele poradników z różnymi modyfikacjami.

Wbudowana kamerka potrafi rejestrować obraz w jakości Full HD, a do tego jest stabilizowana przy pomocy jednoosiowego gimbala. Standardowa bateria o pojemności 1800 mAh pozwala na około 15 minut lotu, a zasięg urządzenia wynosi około 200 metrów.

Cena: $179 – czyli około 670 złotych

MJX Bugs 5W w sklepie >GearBest<

fot. GearBest

Hubsan H501S

W tym zestawieniu jest to najdroższa propozycja, która w swojej kategorii cenowej oferuje naprawdę wiele. Przede wszystkim do Hubsana H501S można zamontować zewnętrzną kamerkę typu Go Pro, więc nie jesteście zdani na wbudowany moduł. Dużą zaletą jest pełna telemetria – czyli na ekranie kontrolera wyświetlane są informacje dotyczące pozycji GPS, odległość od operatora, szybkość poruszania się i kierunek, w którym skierowany jest przód drona. Lata się nim bardzo przyjemnie i bezpiecznie, ponieważ gdy bateria będzie się kończyła, to sam wróci do operatora. Standardowa bateria o pojemności 2700 mAh pozwala na około 17 minut lotu, a zasięg urządzenia wynosi około 300 metrów.

Cena: $210 – czyli około 790 złotych

Hubsan H501S w sklepie >GearBest<

fot. GearBest

Podsumowanie

Mam nadzieję, że przygotowane przez mnie propozycje przypadły Wam do gustu. Jeśli jesteście posiadaczami któregoś z wyżej wymienionych modeli lub znacie lepsze alternatywy, to koniecznie podzielcie się informacjami w sekcji komentarzy.

Wszystkie kursy dolara amerykańskiego pochodzą z aplikacji Revolut.

Grafika tytułowa pochodzi z platformy Pixabay.com