Sony obniża ceny swoich smartfonów. Na przykład ex-flagowa Xperia XZ2 do kupienia za 1799 złotych

Wczoraj minęły dwa tygodnie od premiery flagowej Xperii 1, średniopółkowych Xperii 10 i 10 Plus oraz budżetowej Xperii L3. Sony najwyraźniej uznało, że w związku z tym wypada obniżyć sugerowane ceny starszych modeli ze swojego portfolio, które nadal są w sprzedaży. Dzięki temu w dobrej cenie kupicie m.in. ex-flagową Xperię XZ2.

Cięcia dosięgły zarówno półkę high-endów, jak i średniaków, a nawet i budżetowców. I chociaż ekrany o nowych proporcjach (21:9) w Xperii 1, Xperii 10 i Xperii 10 Plus mogą kusić (ja jestem nimi szczerze zauroczony – świetnie leżą w dłoni), to dla niejednej osoby decyzja o kupnie nieco starszego modelu może okazać się strzałem w dziesiątkę, ponieważ to wciąż ciekawe sprzęty, nawet jeśli nie są już najnowsze.

Reklama

Nowe, niższe (sugerowane) ceny smartfonów Sony:

W mojej opinii najkorzystniej prezentuje się nowa cena Sony Xperii XZ2, ponieważ za 1799 złotych można otrzymać ex-flagowy smartfon z topową specyfikacją na czele z ośmiordzeniowym (8x Kryo 385; 10 nm) procesorem Qualcomm Snapdragon 845. Przydatnymi udogodnieniami są również moduł NFC i funkcja bezprzewodowego ładowania. Warto też przypomnieć, że model ten kosztował na start 3599 złotych, czyli dwa razy więcej!

Trochę zaskakujące jest dla mnie natomiast to, że mniejsza wersja Sony Xperii XZ2, Sony Xperia XZ2 Compact, jest droższa od swojej większej siostry, ponieważ kosztuje prawie 200 złotych więcej. W dobrej cenie można też kupić Sony Xperię XZ1 – 1099 złotych to w mojej opinii korzystna oferta za specyfikację i możliwości, jakie oferuje ten smartfon.

Źródło: informacja prasowa