smartfon Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro (źródło: Huawei)

Huawei Mate 30 Pro coraz bardziej kusi. Jeszcze nigdy nie był tak tani!

Huawei Mate 30 Pro już od momentu swojej oficjalnej premiery wzbudza (często skrajnie różne) emocje. Regularnie da się go kupić w bardzo atrakcyjnych promocjach, lecz jeszcze nigdy smartfon ten nie kosztował w Polsce tak niewiele – jest prawie 2000 złotych tańszy niż na początku!

Los Huawei Mate 30 Pro w Polsce nie był pewny

Kiedy Huawei zaprezentował światu serię Mate 30, nie wiedzieliśmy, czy jej przedstawiciele trafią do Polski. Stało to pod ogromnym znakiem zapytania, bowiem były to pierwsze smartfony oparte na HMS, bez aplikacji i usług Google.

Huawei zdecydował się jednak wprowadzić do kraju nad Wisłą model Mate 30 Pro, lecz początkowo do sprzedaży trafiło jedynie 100 egzemplarzy. Wydawało się to ofertą „ekskluzywną”, ale po jakimś czasie smartfon ponownie pojawił się w Polsce i od tamtej pory jest dostępny bez żadnych ograniczeń w wielu różnych sklepach.

Huawei często przygotowuje specjalne oferty, zachęcające do zakupu Mate 30 Pro. Producent wielokrotnie dorzucał do smartfona cenne gratisy, ale teraz mamy do czynienia z typem promocji, który tygryski lubią najbardziej.

Promocji na Huawei Mate 30 Pro nie brakuje

Smartfon kosztował w Polsce na start 4299 złotych i pierwsze 100 egzemplarzy potrzebowało ponad tygodnia, aby znaleźć swoich właścicieli. W lutym tego roku pojawiła się jednak promocja, dzięki której Huawei Mate 30 Pro wyprzedał się w mgnieniu oka. Pokazała ona, że mimo iż nie ma on GMS, wciąż może być atrakcyjną propozycją dla wielu osób.

Początkowo funkcjonalność HMS była bardzo mocno ograniczona, lecz Huawei dwoi się i troi, aby to zmienić – i mu się to udaje. W sklepie AppGallery dostępnych jest coraz więcej popularnych w Polsce aplikacji, a do tego producent udostępnia narzędzia, pozwalające zainstalować programy, których nie ma w AppGallery (m.in. Phone Clone).

Huawei Mate 30 Pro

Korzystanie ze smartfona z HMS, a jednym z nich jest Huawei Mate 30 Pro, staje się więc coraz bardziej komfortowe i mniej uciążliwe, choć mimo wszystko nadal nie jest to ten sam poziom user experience, co w przypadku GMS.

Jeśli ktoś zdaje sobie z tego sprawę i liczy na dalszy, szybki rozwój ekosystemu Huawei, może być bardzo zainteresowany ofertą promocyjną na Mate 30 Pro z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Bardzo kusząca promocja na Huawei Mate 30 Pro

Jak wspomniałem, smartfon kosztował na start w Polsce aż 4299 złotych. W minionych miesiącach pojawiały się oferty, pozwalające kupić ten model za 2999 zł lub nawet 2799 zł. Teraz Huawei Mate 30 Pro jest dostępny za jeszcze mniejsze pieniądze.

W oficjalnym sklepie internetowym huawei.pl smartfon można kupić za zaledwie 2499 złotych, czyli aż o 1800 złotych taniej niż w momencie polskiej premiery! To bardzo kusząca oferta, nawet jeśli wiąże się z pewnymi ograniczeniami, wynikającymi z braku aplikacji i usług Google.

Huawei Mate 30 Pro promocja 2499 złotych huawei.pl
Promocja na Huawei Mate 30 Pro – smartfon można kupić za zaledwie 2499 złotych w oficjalnym sklepie internetowym huawei.pl

Oferta obowiązuje do najbliższej niedzieli, 9 sierpnia 2020 roku. Wciąż jest dostępna tylko jedna konfiguracja (8 GB + 256 GB) i wersja kolorystyczna (srebrna).

Polecamy również: