Huawei logo

Doczekaliśmy się: Huawei Mate 30 Pro w Polsce! Aczkolwiek w bardzo ograniczonej ilości

Bardzo długo nie było wiadomo czy Huawei Mate 30 Pro trafi do sprzedaży w Polsce. Telenowela chińsko-amerykańska trwała i trwała, a my wciąż byliśmy w stanie oczekiwania na wieści czy i kiedy – jeśli w ogóle – będziemy mogli cieszyć się z obecności tego ważnego smartfona na naszych półkach sklepowych. I oto stało się, mamy świetną wiadomość na Mikołajki: Huawei Mate 30 Pro wchodzi do Polski, a my już znamy wszystkie informacje na temat tego kiedy i w jakiej cenie.

Nie będę zbędnie przedłużać niniejszego wpisu, bo na temat Mate 30 Pro powiedzieliśmy już właściwie wszystko. Ba, nawet mieliśmy okazję dłużej trzymać go w rękach i podzielić się z Wami pierwszymi wrażeniami:

Ze względu na brak usług Google wprowadzenie Mate 30 Pro do sprzedaży w Polsce nie bez powodu stało pod znakiem zapytania. Okazuje się jednak, że jest to kwestia do przeskoczenia, nawet dla samego Huawei, który bardzo mocno inwestuje w rozwój swojego sklepu z aplikacjami – AppGallery. Pytaniem otwartym pozostaje to, jak w rzeczywistości będzie korzystało się ze smartfona bez usług typu Google Maps, Google Docs czy Gmail. Niby wszystkie te programy mają szereg zamienników, ale z drugiej strony – przyzwyczajenia są trudne do przeskoczenia.

Huawei nie zamierza odpuścić

Jednocześnie warto zauważyć, że jesteśmy świadkami swego rodzaju transformacji działania Huawei na rynku. Rozwój Huawei Mobile Services będzie bardzo istotny z punktu widzenia użytkowników Mate 30 Pro, ale i przyszłych smartfonów firmy. Wymuszone odłączenie się od Google i usług tej firmy paradoksalnie może wyjść wszystkim na dobre, choć – jak zauważyli sami przedstawiciele Huawei w Polsce – początkowo rozwiązania może nie będą idealne, ale będą stawiać bardzo duży nacisk na ich rozwój i inwestować w to mnóstwo pieniędzy. Od jakiegoś czasu wiemy już też, że będzie to miliard dolarów, z czego 10 milinów dolarów w samej Polsce.

Już od wielu długich miesięcy Huawei rozwija swoje usługi – począwszy od Cloud (chmury, w której każdy użytkownik smartfonów Huawei otrzymuje 5 GB za darmo), przez przeglądarkę Huawei Browser na sklepie z aplikacjami AppGallery kończąc. Wiemy też, że w przyszłym roku ma się pojawić Huawei Pay, a zatem kolejny system płatności zbliżeniowych. A w styczniu szerzej będzie dostępny Asystent Huawei, którego niedawno przedstawił Wam bliżej Krzysiek.

Huawei nie ogląda się na Google i mocno stawia na rozwój AppGallery

Ale do rzeczy – kiedy i za ile będzie można kupić Mate 30 Pro?

Huawei Mate 30 Pro trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, a zatem może się okazać fajnym prezentem dla samego siebie – bo raczej nie dla kogoś ze względu na wysoką cenę. No i właśnie… cena.

Przedsprzedaż Mate 30 Pro rusza w poniedziałek, tj. 9.12.2019 i potrwa do 15.12.2019. – za złotówkę dostajemy słuchawki FreeBuds 3. A dla osób, które skorzystają z VIP Service, za złotówkę będzie do nabycia Watch GT 2. Dystrybucja wyłącznie na huawei.pl i w sklepie stacjonarnym Huawei Warszawa.

Cena Huawei Mate 30 Pro to 4299 zł (256 GB). W sprzedaży będzie tylko 100 sztuk telefonu.

Huawei Mate 30 Pro – żałuję, że mogłam z niego korzystać tylko kilka godzin

Jak się na to zapatrujecie?