Huawei Mate 30 Pro będzie bardziej dostępny w Polsce – kupisz go też w sklepach z elektroniką i u operatorów

To, w jaki sposób firma Huawei wprowadza do sprzedaży w Polsce smartfon Mate 30 Pro, przypomina grę w podchody. Zaczęło się od limitowanej liczby urządzeń dostępnej w przedsprzedaży, która skądinąd potrwała rozczarowująco długo. Następnie telefon pojawił się w regularnej sprzedaży w sklepie internetowym producenta. Teraz, w końcu, trafi również do dużych partnerów handlowych.

Huawei Mate 3o Pro – cała magia Huawei bez usług od Google

Tym, co powstrzymuje bardzo wielu użytkowników przed zakupem Mate 30 Pro, jest fakt, że smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji AOSP – pozbawionej dostępu do usług Google, takich jak Sklep Google Play, Mapy czy Google Pay. Mimo że chiński producent bardzo stara się przekonać klientów do korzystania ze swojego autorskiego sklepu z aplikacjami, ci w dalszym ciągu preferują znane i lubiane usługi Google.

Huawei znalazł alternatywę dla map Google

Nie ulega jednak wątpliwości, że od strony sprzętowej Mate 30 Pro to z całą pewnością smartfon, któremu warto dać szansę.

smartfon Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Atrakcyjne wzornictwo, piękny ekran i ten aparat…

Tym, co najbardziej wyróżnia Huawei Mate 30 Pro spośród rynkowej konkurencji, jest absolutnie bezkompromisowe podejście do opracowania urządzenia „wszystkomającego”. Właściwie trudno znaleźć cokolwiek, w czym sprzęt nie byłby chociażby… bardzo dobry. To moim zdaniem najbardziej atrakcyjny wizualnie smartfon, jaki kiedykolwiek zaprezentowała firma Huawei. Efekt potęguje imponujący ekran, na którym treści widoczne są jak na dłoni oraz aparat, obecnie uznawany za najlepszy, jaki kiedykolwiek trafił do urządzenia typu smartfon. Wszystko to sprawia, że jeśli tylko pogodzimy się z pewnymi niedogodnościami związanymi z brakiem Google Play (w czym producent chętnie pomaga oferując aplikacje zastępcze o co najmniej niezłej jakości), otrzymujemy bardzo interesującą propozycję, jedną z lepszych na rynku.

Pierwszy smartfon z Huawei Mobile Services – cena, dostępność

Rozszerzenie dostępności Mate 30 Pro u partnerów handlowych będzie przebiegało stopniowo. W pierwszej kolejności pojawi się w sklepach sieci x-kom i Media Markt w sugerowanej cenie detalicznej 4299 złotych. Podobnie jak w przypadku zakupu na stronie internetowej producenta, nabywca może liczyć na szereg benefitów, w tym słuchawki Huawei FreeBuds 3 w cenie 1 zł, opaskę Huawei Band 4 z przydatnym pakietem VIP Service za kolejną złotówkę oraz preferencyjne warunki odkupu starego smartfona, którego cena zostanie podniesiona nawet o 500 złotych w stosunku do wartości rynkowej.

Dostępność w sklepach stacjonarnych może znacząco poprawić sprzedaż Mate 30 Pro – fakt możliwości osobistego zapoznania się z możliwościami urządzenia przed złożeniem zamówienia ma szansę podbić jego sprzedaż, zwłaszcza, że ten w bezpośrednim kontakcie potrafi zahipnotyzować. Pytanie do szanownych Czytelników: rozważycie jego zakup?

Źródło: informacja prasowa, Huawei

Aktualizacja:

Huawei Mate 30 Pro będzie dostępny od 27 stycznia w sklepach Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, Komputronik, Neonet i x-kom oraz u operatorów: Orange i Plus.