Promocja: HTC Flyer za 1200 złotych w iBood

htc flyer ibood

Reklama

Przedświąteczny okres to wzmożony czas poszukiwania prezentów pod choinkę. Co prawda do Wigilii zostało już jedynie kilka dni, ale pewnie w dalszym ciągu część z Was nie ma uzgodnionego prezentu z gwiazdką, mikołajem czy kimkolwiek innym. Jeśli Waszym wymarzonym prezentem jest HTC Flyer, powinniście się zainteresować dzisiejszą ofertą iBood, w której tablet ten można nabyć za niecałe 1200 złotych (wersja 16GB, WiFi).

Pisząc recenzję HTC Flyer kilka miesięcy temu stwierdziłam, że warto go kupić, ale pod jednym, ważnym, warunkiem: jeśli ma się sporo pieniędzy w portfelu i nie wie się co z nią zrobić. Teraz nadszedł czas, w którym tablet HTC można nabyć za niewielką (w porównaniu do poprzednich wycen modelu – w tym ceny w oficjalnym sklepie HTC – 499 euro – w przeliczeniu ok. 2200 zł) kasę. Ale pojawia się kolejny problem – czy teraz warto interesować tym modelem? Odpowiedź nie jest wcale taka prosta, jakby się mogło wydawać.

HTC Flyer to pierwszy tablet tajwańskiego producenta. Wchodząc na rynek HTC zdecydowało się na nieco inną politykę w sprawie systemu operacyjnego niż pozostali gracze na rynku. Zamiast dostępnego już wtedy Androida Honeycomb (pierwszego systemu Google przygotowanego z myślą o tabletach) w urządzeniu firmy postawiono na smartfonową wersję platformy – Androida Gingerbread ale z nakładką HTC Sense. Całość nie wyglądała źle i całkiem przyjemnie się korzystało z tego modelu. Ale w ten sposób Flyer był zawsze o krok za tabletami pozostałych producentów. I choć od początku mówiono, że tablet otrzyma możliwość aktualizacji do Androida Honeycomb, tak okazało się, że proces aktualizacji do Androida 3.2 rozpoczął się dopiero kilka dni temu… A przecież już na horyzoncie jest Android Ice Cream Sandwich… I nie wiadomo czy Flyer doczeka się oficjalnej aktualizacji do „lodowej kanapki”, czy też nie. Problem w tym, że na chwilę obecną aktualizacji do Honeycomb dotyczy jedynie Flyer z 3G i 32GB pamięci… I tak naprawdę nie wiadomo kiedy pojawi się aktualizacja dla modelu „WiFi-only”. I to jest główny powód, dla którego warto się dłużej zastanawiać czy kupić HTC Flyer, czy zdecydować się na inne urządzenie.

Tym bardziej, że z HTC Flyer ostatnio dzieją się dziwne rzeczy. W Stanach jakiś czas temu cena modelu została obniżona z 499 dolarów do 299 dolarów. Obecnie wycofano go ze sprzedaży w BestBuy (via) i, jak się właśnie o tym przekonałam, ciężko w ogóle w Polsce znaleźć w którymkolwiek sklepie internetowym HTC Flyer w wersji 16GB, WiFi (3G, 32GB jeszcze się zdarzają) – jeśli znajdziecie – dajcie, proszę, znać. Może się więc okazać, że szykowana jest wyprzedaż tabletu na szerszą skalę, jak to było ostatnio z HP TouchPad lub jeszcze większa obniżka ceny – jak w przypadku BlackBerry PlayBook. Na razie są to jedynie moje przypuszczenia – o komentarz w tej sprawie poprosiłam polski oddział HTC.

Parametry techniczne HTC Flyer:
– ekran 7” o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli z obsługą rysika (HTC Scribe),
– jednordzeniowy procesor Qualcomm 1,5GHz,
– 1GB pamięci RAM,
– 16GB pamięci,
– slot kart microSD,
– aparat 5 Mpix,
– kamerka 1,3 Mpix,
– GPS,
– bateria o pojemności 4000 mAh,
– akcelerometr,
– WiFi,
– Bluetooth 3.0,
– microUSB,
– 3,5 mm jack audio,
– wymiary: 195.4 x 122 x 13.2 mm,
– waga: 415 g.

Oferta jest dostępna pod tym adresem – czy warto się zdecydować, to kwestia indywidualna. Jeśli chcecie poznać opinię Tabletowo.pl na temat HTC Flyer – zajrzyjcie do recenzji tabletu.

Dzięki wszystkim za podesłane info! ;)