HTC Flyer być może doczeka się Androida Ice Cream Sandwich

tablet htc flyer ice cream sandwich

Motorola Xoom, Asus Eee Pad Transformer, Acer Iconia Tab A500 i Samsung Galaxy Tab 10.1 – te tablety na pewno w najbliższej przyszłości dostaną możliwość aktualizacji Androida do najnowszej wersji Ice Cream Sandwich. Wiele wskazuje na to, że to tego grona dołączy kolejne urządzenie – HTC Flyer.

Jeden z deweloperów pracujących nad HTC Sense UI, Rasiwasia Samarth, podzielił się na Google+ ciekawą informacją dotyczącą urządzeń tajwańskiego producenta, które mogą się spodziewać najnowszej wersji systemu operacyjnego od Google. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wieści te w żaden sposób nie zostały potwierdzone przez producenta, więc nie można ich traktować jako ostateczne i oficjalne.

Z jego wypowiedzi wynika, że wśród urządzeń, które otrzymają “lodową kanapkę” będzie także HTC Flyer. Jest to dość dziwna sytuacja, gdyż tablet ten do tej pory nie otrzymał aktualizacji do żadnej z wersji Androida Honeycomb (tzn. 3.0, 3.1 ani 3.2), choć takowa możliwość była zapowiadana. Z drugiej strony – nieistotne co było, ważne to, co ma (a raczej – może) nadejść.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że przystosowanie Androida Ice Cream Sandwich na HTC Flyer może zająć producentowi nieco więcej czasu niż pozostałym graczom na rynku. Powód jest jeden – na tablecie HTC znajduje się również nakładka Sense, którą – wraz ze zmianą wersji systemu – również trzeba będzie nieco zmodyfikować.

Według Samartha Ice Cream Sandwich mają otrzymać następujące smartfony HTC: Sensation (także w wersji XL i XE), EVO 3D, Incredible S, HD, Rhyme, Desire S, Salsa, Desire oraz Nexus One.

źródło

Komentarze

  • draganblz

    Napiszcie też o tym cacku “Nokia Kinetic Device” ;)

  • greem

    A co z Sony? Mam nadzieje że dadzą też ICS? Jeden z nowszych tabletów i cisza. Zaczynam się martwić bo reszta już ogłosiła że będzie aktualizacja.

  • alex

    ja również czekam na info odnośnie tabletu Sony S

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona