test htc flyer

Promocja: HTC Flyer 3G 32GB za 999 złotych

test htc flyer

Wkrótce (w styczniu) miną dwa lata od momentu oficjalnej prezentacji HTC Flyer – pierwszego i jedynego tabletu tajwańskiego koncernu, który sprzedawany był – i w dalszym ciągu jest – w Polsce. Urządzenie nigdy nie cieszyło się wielką popularnością. Zawsze było zbyt drogie i już chwilę po premierze – nieaktualne. W chwili, w której wchodziły pierwsze urządzenia z Androidem 3.0 Honeycomb, HTC wypuszczało produkt na Androidzie 2.3 Gingerbread, ale z autorskim interfejsem HTC Sense i rysikiem. Sytuacja na rynku wszystko zweryfikowała, a w magazynach wciąż znajduje się dość spory – jak się domyślam – zapas HTC Flyer. Nic więc dziwnego, że ciągle pojawiają się coraz to nowe promocje, w których można go nabyć za niewielkie pieniądze. Tym razem za 999 złotych.

Czy się opłaca? Patrząc przez pryzmat ceny tabletu w porównywarkach cenowych – tak. Koszt Flyer 32GB 3G obecnie zaczyna się od 1349 złotych. Dotychczas tablet ten wielokrotnie był gościem iBOOD – za każdym razem w innej cenie, ale w tej samej konfiguracji – 16GB, WiFi: za 970 złotych, 900 złotych i 950 złotych.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że w cenie HTC Flyer można mieć np. czterordzeniowy tablet Google Nexus 7 za 899 złotych lub dwurdzeniowy – Samsung Galaxy Tab 2 7.0 za 849 złotych – ale oba 16GB, WiFi. W przypadku tabletu HTC, przypomnę, otrzymujemy zarówno 3G, jak i 32GB pamięci wewnętrznej. Ale i jednordzeniowy procesor Qualcomm o częstotliwości taktowania 1,5GHz, 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 1GB RAM, GPS, WiFi, aparat 5 Mpix, kamerkę 1,3 Mpix, slot kart microSD, port microUSB, Bluetooth oraz akumulator o pojemności 4000 mAh. Wymiary modelu, dla przypomnienia, to 195,4 x 122 x 13,2 mm, natomiast waga – 415 g.

3G, 32GB i cena (999 złotych) – to kusi. Ale decydując się na ten sprzęt należy pamiętać o tym, że jest już prawie dwulatkiem, który nie jest wspierany przez HTC – po długo wyczekiwanej aktualizacji do Androida Honeycomb jego użytkownicy nie mieli co liczyć na Androida Ice Cream Sandwich, a co dopiero Androida Jelly Bean. Tym bardziej, że firma HTC – przynajmniej na razie – wycofała się z rynku tabletów.

Recenzję HTC Flyer możecie przeczytać pod tym adresem.

Dzięki Piotr za podesłane info! ;)