Ważne

Recenzja Google Nexus 7 (wideo)

recenzja google nexus 7

Jak doskonale wiecie, recenzja Google Nexus 7 jest już dostępna na łamach Tabletowo.pl od dłuższego czasu. Mateusz, jej autor, wykonał kawał dobrej roboty. Mój test będzie swego rodzaju rozwinięciem wspomnianego tekstu, byście mieli pełny obraz tabletu Nexus 7.

Na początek jednak coś, bez czego taki tekst istnieć nie może, czyli parametry techniczne Nexus 7:
– procesor: czterordzeniowa Tegra 3 o częstotliwości taktowania 1,2GHz,
– ekran: IPS, 7″, 1280 x 800 pikseli, błyszczący,
– system operacyjny: Android 4.1 Jelly Bean,
– pamięć wewnętrzna: 8GB lub 16GB,
– 1GB RAM,
– kamerka o rozdzielczości 1,2 Mpix,
– WiFi 802.11 b/g/n,
– NFC,
– GPS,
– Bluetooth,
– port microUSB,
– akcelerometr, żyroskop,
– akumulator o pojemności 4325 mAh,
– wymiary: 198,5 x 120 x 10,45 mm,
– waga: 340 g.

Google Nexus 7 w centrum uwagi, czyli wideo

… i kamera się rozładowała. Ale najważniejsze co miałam powiedzieć, to powiedziałam.

Pierwsze wrażenia

Jak spojrzałam pierwszy raz na Google Nexus 7, pierwsze co przyszło mi na myśl, to że urządzenie mogłoby być mniejsze (tzn. „krótsze”). W oczy rzuca się dość szeroka ramka zarówno nad górną, jak i dolną krawędzią ekranu (trzymając tablet w pionie). Gdyby była ona krótsza, sprzęt spokojnie wymiarami mógłby dorównać produktowi Ainol Novo 7 Fire – spójrzcie na poniższe zdjęcie.

Recenzja Google Nexus 7

Ale i tak kompaktowe wymiary urządzenia sprawiają, że można je spokojnie schować do klapy marynarki (w przypadku panów) oraz, już mniej spokojnie, do tylnej kieszeni spodni – aczkolwiek w tym przypadku należy uważać, by sprzęt z niej nie wypadł.

Recenzja Google Nexus 7

Oprócz szerokiej ramki, sprzęt internetowego giganta, na tle pozostałych tabletowych propozycji, wyróżnia gumowana obudowa – ma to nie tylko walory estetyczne (bardzo mi się podoba!), ale również praktyczne. Według mnie jest to świetne rozwiązanie – urządzenie doskonale leży w dłoniach (również dzięki temu, że jest lekkie) i, co ważne, nie musimy się obawiać, że przypadkiem wypadnie nam z rąk czy się zarysuje. Ale ma też jedną wadę – strasznie uwielbia odciski palców. Dwa panele produktu, czyli ekran i obudowę, łączy ciągnąca się przez całą długość czterech krawędzi srebrna ramka.

Jeśli weźmiemy pod uwagę jakość wykonania Nexus 7, niewiele można mu zarzucić – nic nie lata, nie skrzypi, nie grzechocze, aczkolwiek sam sprzęt jest dość awaryjny. Osobiście miałam w rękach dwa egzemplarze Nexus 7. Konstrukcja pierwszego miała fabryczne wady – nie do końca dobrze spasowane elementy obudowy, a co za tym idzie – minimalnie uginający się ekran i efekt „pływania” (przy lewej krawędzi, zaraz nad połową wysokości); drugiemu natomiast nie mogłam nic zarzucić. Dwójka moich znajomych kupiła urządzenie powstałe przy współpracy Google i Asusa i oboje zmuszeni byli oddać je do serwisu – oba miały poważne wady wyświetlacza. Na pierwszym pojawiła się pozioma czarna krecha przez całą szerokość ekranu, drugi był nienaturalnie wyblakły i jakby zamglony. Nie piszę tego, by Was zniechęcić do zakupu Nexus 7, a raczej by uprzedzić, że takie sytuacje, niestety, mają miejsce, a sam sprzęt nie jest idealny…

Recenzja Google Nexus 7

Szybki przegląd i zawartość pudełka

Standardowo przyjrzymy się wszystkim krawędziom tabletu. Ale w przypadku Google Nexus 7 niewiele można na ich temat powiedzieć, bowiem posiada wyłącznie jeden port – microUSB – na dolnym boku, obok którego znajdziemy 3,5 mm jack audio. Po prawej stronie gumowanej obudowy, lekko z tyłu, znalazły swe miejsce: włącznik służący również do usypiania oraz przyciski do regulacji głośności – wszystkie bardzo dobrze wyczuwalne pod palcami. Tylny panel z kolei skrywa w sobie logo Nexus oraz Asusa, a także głośnik; natomiast przedni – oprócz wspomnianych ramek, których można się czepiać – kamerkę do połączeń wideo umiejscowioną w centralnej części produktu, nad jego ekranem.

Recenzja Google Nexus 7

A skoro już jesteśmy przy jednym jedynym porcie, który znajdziemy w obudowie produktu, warto się przy nim chwilę zatrzymać. Zapytacie na pewno czy można do niego podłączyć akcesoria peryferyjne, jak myszkę, klawiaturę, zewnętrzne modemy 3G czy pamięci zewnętrzne, typu pendrive czy dysk. Otóż można, ale dopiero po zrootowaniu tabletu. Można również wykorzystać do tego aplikację Nexus Media Importer (płatna 9,58 zł), jednak nie jest to do końca funkcjonalne rozwiązanie problemu.

Co w pudełku? Instrukcja szybkiego uruchomienia, karta gwarancyjna, kabel USB z ładowarką sieciową oraz sam tablet. Nic więcej. Nawet ściereczki do czyszczenia ekranu, którą Asus dodaje z każdą swoją hybrydą. Szkoda, bo by się przydała – zarówno do wyświetlacza, jak i tylnej obudowy.

Recenzja Google Nexus 7

Wyświetlacz

Google Nexus 7 oferuje 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Brzmi świetnie, prawda? W rzeczywistości jest dokładnie tak samo. Ekran oferuje doskonałe kąty widzenia i ostry obraz, dobrze odwzorowuje kolory. Do pełni szczęścia brakuje jedynie doskonałej reakcji na dotyk. Ale w przypadku modelu internetowego giganta nie powinno być dla Was zaskoczeniem, że i tu nie można się do niczego przyczepić. Wyświetlacz reaguje nawet na najlżejsze muśnięcia palcem.

Zastrzeżenia można mieć jedynie do tego samego, co w przypadku wszystkich pozostałych urządzeń tego typu – że odbija w sobie wszystko, co nas otacza (taki urok błyszczących ekranów) oraz uwielbia odciski palców.

Recenzja Google Nexus 7 Recenzja Google Nexus 7

PDF

Jeśli szukacie 7-calowego tabletu, którego głównym zastosowaniem ma być czytanie dokumentów PDF, z czystym sumieniem mogę Wam polecić Google Nexus 7. Urządzenie w błyskawicznym tempie otwiera pliki – niezależnie od tego czy ważą 45MB, czy dwa razy więcej. Szybko wczytuje treść dokumentów, płynnie przybliża i oddala żądane elementy, a sam tekst jest ostry i czytelny. Jeśli chcecie się o tym przekonać, zerknijcie do wideo na początku wpisu.

Krótki przegląd Androida 4.1 Jelly Bean – najnowszej wersji systemu Google

Wreszcie nadszedł moment, w którym pisząc recenzję tabletu, mogę dłuższą chwilę zatrzymać się nad samym systemem operacyjnym. Dotychczas w większości urządzeń mieliśmy do czynienia z Androidem Ice Cream Sandwich, więc nie było sensu przy każdym produkcie pisać o tym samym. Na szczęście Nexus 7 pracuje w oparciu o Androida Jelly Bean, czyli 4.1. I trochę się tu pozmieniało. Chyba najbardziej rzuca się w oczy to, do czego najtrudniej się przyzwyczaić – rozmieszczenie dotykowych przycisków funkcyjnych Androida. Dotychczas wszystkie trzy: wstecz, home i otwarte aplikacje, znajdowały się w lewym dolnym rogu ekranu. Obecnie przeniesione zostały na środek, przez co wielokrotnie łapałam się na tym, że chciałam powrócić do ekranu domowego i szukałam odpowiedniej ikonki nie tam, gdzie trzeba.

Kolejna kwestia to brak możliwości korzystania z tabletu w trybie poziomym, gdy aktualnie jesteśmy w menu lub na ekranach domowych. Zmuszeni jesteśmy do pracy w pionie, co czasem jest irytujące.

recenzja google nexus 7

W “żelce” mamy również do czynienia z nową belką powiadomień. Te nie wyskakują już w prawym dolnym rogu wyświetlacza, a u góry. Przez to nie mamy szybkiego dostępu do podglądu procentowego zużycia akumulatora czy szybkiej zmiany jasności wyświetlacza, jak miało to miejsce w „lodowej kanapce”.

Jak słusznie wspomniał Mateusz w recenzji Nexus 7, jako że jest to tablet Google, otrzymujemy dostęp do wszystkich aplikacji internetowego giganta, czego nie uświadczymy w większości tanich tabletów. Preinstalowane aplikacje: Chrome, Currents, Czat, Earth, Galeria, Gmail, Google Now, Google+, Kalendarz, Kalkulator, Lokalnie, Mapy, Muzyka Play, Nawigacja, Osoby, Pobrane, Poczta, Sklep Play, Talk, Ustawienia, Współrzędne, Wyszukiwanie głosowe, YouTube, Zegar.

Google Nexus 7 włącza się ok. 25 sekund. Po dłuższym czasie użytkowania modelu można poczuć, że jego tylna obudowa się nagrzewa. Nigdy jednak nie osiągnęła takiej temperatury, by trzymanie tabletu w dłoniach było niekomfortowe. Samo urządzenie działa bardzo płynnie, choć kilka razy (dosłownie kilka) „zamyślało się” przy otwieraniu kolejnych aplikacji.

recenzja google nexus 7 recenzja google nexus 7 recenzja google nexus 7

Głośnik

Głośnik wydaje z siebie przyzwoitej jakości dźwięki. Do ok. ¾ skali głośności jest idealnie czysty – im głośniej go ustawimy, tym bardziej zaczyna trzeszczeć. Niemniej jest głośny i wystarczy do obejrzenia klipu na YouTube czy wysłuchania ostatnio zakupionych plików mp3. Według mnie jednak głośnik znajduje się w nieco niefortunnym miejscu, czyli z tyłu. Gdy włączymy jakąś muzykę i położymy tablet na pleckach – nieistotne czy na kolanach, biurku czy innej powierzchni, automatycznie zagłuszymy wydobywający się z niego dźwięk.

Recenzja Google Nexus 7

Akumulator

Przeprowadziłam różnorodne testy baterii i byłam ich wynikami bardzo pozytywnie zaskoczona. Pierwszy sprawdzał jak radzi sobie tablet z ciągłym odtwarzaniem wideo .avi w niskiej rozdzielczości, z włączonym WiFi i maksymalną jasnością ekranu – okazało się, że w takiej konfiguracji potrafi wytrzymać 11 godzin i 10 minut.

Kolejny test sprawdzał jak długo akumulator tabletu jest w stanie pracować przy ciągłym oglądaniu klipów na YouTube. Podobnie jak wyżej, włączone było WiFi i ekran ustawiony był na maksymalną jasność. Urządzenie pracowało 6 godzin i 40 minut.

Następny natomiast sprawdzał długość pracy baterii przy maksymalnym obciążeniu – przy włączonym WiFi, maksymalnej jasności ekranu i ciągłym graniu w wymagające tytuły (Asphalt 7: Heat, Rayman Jungle Run, Horn, FIFA 2012). W takiej konfiguracji urządzenie wytrzymało pięć godzin.

Średnio, przy zwykłym użytkowaniu modelu, można liczyć na ok. 8 godzin pracy akumulatora. Oczywiście wszystko zależy od tego, co robimy i jak mamy ustawione poszczególne parametry urządzenia.

Bateria ładuje się trzy godziny (co ważne, można ją ładować również po podłączeniu do komputera kabelkiem USB, lecz zajmuje to więcej czasu).

Recenzja Google Nexus 7

Gry/benchmarki

Z wielką przyjemnością grało mi się na Google Nexus 7 na następujących grach: Granny Smith, Bad Piggies, The Dark Knight Rises czy Cut the Rope. Z wymienionymi produkcjami urządzenie nie miało żadnych problemów Pytaliście o grafikę w Asphalt 7: Heat – nie dostrzegłam żadnych uchybień od normy, gra się przyjemnie, a sam tytuł chodzi płynnie.

recenzja google nexus 7recenzja google nexus 7recenzja google nexus 7recenzja google nexus 7

Benchmarki:
– Quadrant: 3737
– AnTuTu: 10888
– NenaMark 2: 55,4
– NenaMark 1: 60
– An3dbench: 7822
– An3dbenchXL: 37016

recenzja google nexus 7recenzja google nexus 7recenzja google nexus 7recenzja google nexus 7 recenzja google nexus 7recenzja google nexus 7recenzja google nexus 7 recenzja google nexus 7recenzja google nexus 7recenzja google nexus 7

Wideo

Weeb.tv nie działa, za to nie ma żadnych problemów z ipla czy TVN player. Wideo w wysokiej rozdzielczości, zwłaszcza na YouTube, ma jednak tendencję do zacinania się.

recenzja google nexus 7 recenzja google nexus 7

Test standardowych próbek pobranych z tej strony przebiegł następująco:
– Birds: płynnie,
– Hddvd: niepowodzenie – domyślny odtwarzacz zamyka się, MX Player – płynnie, dźwięk ok,
– Monsters: obraz odtwarza się płynnie, brak audio,
– Suzumiya: płynnie, dźwięk ok,
– Matrix: brak obrazu, dźwięk jest, brak napisów,
– Harry Potter: płynnie, obie ścieżki dźwiękowe są dostępne,
– Planet: płynnie, brak audio,
– Shrinkage: płynnie, dźwięk ok,
– Shrinkage 2: płynnie, dźwięk ok,
– Planet 2: płynnie, z dźwiękiem.

Recenzja Google Nexus 7

GPS i mapy offline

Nexus 7 posiada GPS, który działa bez żadnych zarzutów. Przy tym tablecie warto jednak wspomnieć o innej rzeczy – mapach offline. Wybierając się do nieznanego nam miasta, warto wcześniej zapisać mapę tego obszaru, by później móc za pomocą Nexus 7 świetnie się w nim orientować.

recenzja google nexus 7 recenzja google nexus 7

Kamerka w Skype działa bez problemów. Dzięki Bluetooth można swobodnie podłączyć klawiaturę Bluetooth i przesłać pliki multimedialne do drugiego urządzenia.

Recenzja Google Nexus 7

Nexus 7 a jego braki

Jak już wiemy, wspólne dziecko Google i Asusa nie posiada portów rozszerzających jego możliwości (oprócz microUSB). Przez to właśnie jesteśmy multimedialnie ograniczeni. Już wyjaśniam dlaczego:

1. Nie ma slotu kart microSD, co wielu uważa za największą wadę tego urządzenia z wiadomych powodów, o których wspominałam wyżej. Sprzęt ma mało pamięci wewnętrznej (8GB lub 16GB), którą szybko zapełnimy najbardziej potrzebnymi i najczęściej używanymi programami. Nie ma więc mowy, by zmieściło się na nim coś dodatkowego.

2. Nie ma 3G. Na ten temat możemy dyskutować godzinami, a i tak wszyscy będą mieć rację – w tym przypadku każdy ma inne spojrzenie na sprawę, indywidualne potrzeby i należy to uszanować. Trzeba jednak zaznaczyć, że są alternatywy w postaci tetheringu lub MiFi. Jedno jest pewne: 3G w tablecie sprawia, że sam sprzęt staje się bardziej mobilny i nie jesteśmy uwiązani pakietem danych ze smartfona i jego rozładowującą się baterią (za to mamy kolejną kartę do utrzymania…).

3. Nie ma HDMI – nie podłączymy tabletu do telewizora, przez co nie wyświetlimy filmów na dużym ekranie, nie zagramy w gry, czyli tablet nie sprawdzi się w roli swego rodzaju dysku zewnętrznego do przenoszenia multimediów (swoją drogą i tak ma do tego za mało pamięci wewnętrznej).

4. Nie ma aparatu. To mnie akurat najmniej dziwi i najmniej mi przeszkadza. Google z Asusem poszli tą samą drogą, co Apple w przypadku iPada pierwszej generacji, w którym też przecież nie było aparatu. Osobiście uważam, że takowy nie jest w ogóle potrzebny, a jeśli już faktycznie się przydaje, to bardzo rzadko i w awaryjnych sytuacjach (kto z nas nie nosi ze sobą zawsze telefonu z aparatem?).

Trzeba jednak pamiętać dlaczego Nexus 7 pozbawiony jest wyżej wymienionych portów. Wszyscy czepiają się o to, zapominając o cenie urządzenia. Za 199 dolarów (999 złotych w Polsce) otrzymujemy sprzęt z wysokiej półki, w którym trzeba było się czegoś pozbyć, by cena była faktycznie kusząca. Jeśli do zestawu, który otrzymujemy teraz, dodalibyśmy jeszcze 3G, wyjście HDMI i aparat, urządzenie z całą pewnością by było sporo droższe. Gdyby chociaż ten slot kart microSD był… wydaje się, że z tych wszystkich braków jest najtańszym komponentem. Wniosek jest jeden: albo idziemy na kompromis i mimo wszystko kupujemy Google Nexus 7, albo czekamy na rozwój sytuacji na rynku tabletów, na którym robi się coraz ciekawiej i propozycje pozostałych producentów napływają praktycznie co chwilę.

Alternatywa dla Google Nexus 7?

Zapytacie: jeśli nie Nexus 7, to jaki inny tablet? Z przykrością stwierdzam, że obecnie nie ma godnego rywala dla sprzętu Google. Na rynku nie ma innego urządzenia, które oferowałoby 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli , czterordzeniowy procesor, GPS, Bluetooth i najnowszą wersję Androida – 4.1, w dodatku w tak niskiej cenie. Miejmy nadzieję, że niebawem sytuacja ulegle zmianie. Oczywiście można swe oczy (i zawartość portfeli) kierować w stronę tabletów Ainola (jak Novo 7 Fire czy Novo 7 Crystal), ale to już nie to samo.

Podsumowanie

Google Nexus 7 jest interesującym tabletem – to nie ulega wątpliwości, ale nie dla wszystkich. Każdy z nas ma własne, indywidualne podejście do tabletów i tego, co potrzebuje i czego od nich wymaga. Niektórzy przyjmą tablet Google z otwartymi ramionami i pocałowaniem ręki, inni natomiast stwierdzą, że to niewarty uwagi „kastrat”. Jedno jest pewne: Google z Asusem zeszli do bardzo niskiej ceny: 199 dolarów, zmuszając pozostałych rynkowych graczy do podjęcia wyzwania. To może poskutkować pojawieniem się w niedalekiej przyszłości ciekawych, 7-calowych propozycji, oczywiście przystępnych cenowo. Czego Wam, i sobie, życzę.

Przypomnę jeszcze, że Nexus 7 jest dostępny w Polsce w wersji z 16GB pamięci wewnętrznej w cenie 999 złotych.

_

Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Waszej dyspozycji.

Komentarze

 • borko

  Kasiu jak myslisz lepiej kupis samsung tab 2 7 cali czy google nexus??? a moze lepiej poczekac na ipada mini??? bo z tego co wiem posiadasz ipada wiec moge prosic o szczera odpowiedz co do funkcjonalnsci tabletu z jabluszkiem w codzinnym uzytkowaniu:D

  • Draganblz

   W RTV euro agd trochę czasem sobie pomacam oby dwa. Jak dla mnie Galaxy tab 2 nie ma startu do nexa! To jakby porównywać taniego chińczyka do Samsunga. Na nexie wszystko w andku działa jak powinno z tego co zaobserowałem, galaxy tab 2 trochę wolniejszy nawet przy przewijaniu pupitów,czuć różnice.

 • Berger

  http://www.youtube.com/watch?v=Vj26s4WfKOM – to tak a propos że do Nexusa nie można użyć 3g, a przynajmniej wartałoby podać że jest właśnie takowa możliwość po zrootowaniu urządzenia, i nie chcę tu toczyć dyskusji o sens takiego zastosowania czy tez nie, bo to już kwestia sporna, indywidualna, po prostu subiektywna :) Ale powinniście to tutaj napisać, dla tych co do tej pory nie kliknęli w linka powyżej, na rzeczonym filmiku Nexus 7 pracuje sobie w najlepsze z Aero2 i modemem hjuajej, czy jak mu tam ;)

 • Marcel

  Recenzja jak zawsze świetna. Konkretna, bez żadnych rozmyśleń o bzdurach. Jak bym miał teraz kupywać tablet do 1000zł, był by to Nexus 7.

 • Bander

  Dzisiaj zrootowalem urzadzonko. jest to bardzo proste. Dzieki temu moge teraz montowac wszystkie pendrivery na kabelku OTG :)

  • zbigi13

   witam kolegów mam pytanie bo przymierzam sie do zakupu co to znaczy z rootować i jak to zrobić?
   czyli rozumiem że jak kupię odpowiedni kabelek micro usb to pendrive nie podłączę?

   proszę o pomoc. A może Pani Kasia pomoże?

 • yoda

  szkoda ze 7 cali :P

  • Sebastian

   Dlaczego szkoda? Zanim kupiłem nexa myślałem że tablet poniżej 8.9″ jest zabawką, myliłem się i to grubo. 7″ wystarczy do wszystkiego poza malowaniem w sketch’ach maści wszelkiej. Mam go od dzisiaj i jedyną wadą jaką znalazłem jest nie urządzenie a sama żelka. Niby wszystko z nią ok ale odnoszę wrażenie, że w niektórych funkcjach a raczej ich ukryciu w ustawieniach ktoś przesadził.

   • uze

    W rysowaniu byłby dobry nawet 7″ ekran, byle tylko precyzyjny stylus mieć, jak np. Wacom, bo te do ekranów pojemnościowych, to niestety tylko namiastka, niewiele lepsza od palca…

    • Sebastian

     Mam grubego stylusa i sądzę że cienki też by dużo nie pomógł, odczuwane opóźnienie w kreskach wymaga ostrego treningu. Aczkolwiek do codziennego użytku to jest idealny.

 • So

  Mam pytanko,czy jeżeli kupi się urządzenie w USA to czy gwarancja jest ważna w Polsce?

  • spz

   Tak, gwarancja jest uwzgledniana na podstawie numeru seryjnego.

 • karmet3

  Naprawdę świetny tablet ale brak Slotu na Micro SD dyskwalifikuje go u mnie wole jeszcze poczekać może coś wyjdzie ciekawego :).

 • Jebaka

  kocham Kasię

  • Uprzejmy

   Z taką ksywką to nie masz chyba szans ;)

 • kkw

  Z jakich powodów nie działa weeb.tv?

 • edi

  Bardzo dobra i obiektywna recenzja. Miałem w tym tygodniu możliwość obcowania z nim i powiem, że to kawał porządnego tabletu, ale nic więcej, szału nie ma. W Polsce póki co nie ma jednak 7-calowej konkurencji, nie uwłaczając Ainolom.

  Ja osobiście czekam na SmartQ X7, Teclast P88 i Aocos PX72 Peacoc Mini. To w tej chwili chyba jedyna sesnowna alternatywa na horyzoncie.

 • kowal

  Z powodu braku flasha nawet po dograniu na chrome nie zadziala

  • mglisty

   na chrome nie ale instalujesz flasha i odpalasz to na FireFox beta – śmiga aż furczy – podobno działa też na opera mobile ale nie sprawdzałem jeszcze

 • SyoMas

  To umiejscowienie ikon to chyba z powodu siedmiocalowości i traktowania go jak telefonu raczej niż jak tabletu. Wydawało mi się, że widziałem Żelkę na Transformerze i na nim było wszystko tam gdzie powinno.

  Strasznie zniechęca ten brak czytnika lub choćby możliwości podłączenia pendrive’a. Tak często z tego korzystam, że nie wyobrażam sobie inaczej. A daje się go choć podłączyć do kompa tak by jego pamięć była widoczna jako kolejny dysk przenośny?
  Myślałem, że konstrukcja gniazda jest taka by za pomocą jakiegoś konwertera dało się jednak podłączyć kabel HDMI o dużym USB nie wspomnę. Nie wiem czy poświęciłbym takie udogodnienia dla szybkości i płynności działania.

  • edi

   Tak, dla mnie tez ikony są w nienaturalnym miejscu i ta górna belka, która się chowa i ciężko w nią trafić. Na moim SmartQ K7 4.1 wygląda duo lepiej, znaczy normalniej. :)

  • Raul

   W Jelly Bean jest inaczej niż dotychczas. 7 calowe tablety mają ustawiony w launcherze tryb tabletowy podobny do tego jaki jest w telefonach (ale jest on inny niż tryb telefonów) , 10 calowe mają “standardowy” tryb. Myślę, że dałoby się wymusić tryb standardowy, ale nigdzie się nie spotkałem z opisem jak.

   • xarrek

    To słabo szukałeś.
    Zmiana DPI na 160 lub wgranie modyfikacji do systemu.
    Aby wykonać te operacje trzeba mieć root (czyli odblokować telefon, wgrać recovery).

    • Raul

     O właśnie :) Dzięki za podpowiedź.

 • spz

  Może tym razem się uda :-) tabletowo nie jest zoptymalizowane pod google currents co dyskredytuje je przy przegladaniu na rzeczonym nexusie7.

 • W

  Pozdrowienia dla Krystiana ;)

 • macdoda

  “Nexus 7 nie ma dobrej jakości, bo gdyby miał dobrą jakość, byście narzekali, że ma dobrą jakość.” Taka trawestacja, wypowiedzi właścicieli firmy google, na temat jakości produktów, firmowanych marką google :P :P :P

 • Figaros

  Ja powoli myślę o sprzedaży swojego N7 ponieważ coraz więcej na różnych serwisach krzyczą o następnej wersji N7.

 • kulfi82

  Pani Kasiu, dziękujemy za zwięzłą i treściwą recenzję. Dodam iż problem z Asphalt dotyczy płynności działania gry – co też widać na Pani filmie. Sama gra odpala się (podobnie jak NOVA 3) prawidłowo ale ma niską ilość klatek. Winę za to ponosi zmienne taktowanie. Po instalacji CM i ustawieniu na sztywno taktowania gry działają płynnie.

  • xarrek

   Tak i nie.
   Są gry takie jak Horn które działają dobrze. Raczej za małą ilość klatek obwiniałbym producenta gier który nie optymalizuje gier.

 • Zupa

  Fajny tablet i cena rownież bardzo zachęcająca. Trochę szkoda, ze nie można włożyć karty sd no i dla mnie największy minus to brak 3G.
  Gdyby nie ekran to dla mnie tabletem numer 1 byłby note 10.1, a tak co zrobić – Apple to wciąż jedyny sensowny wybór jak dla mnie.

 • chege

  Polecam zrootowac urzadzenie wtedy zyskuje dodatkowe mozliwosci jak podpiecie pendriva itd Sam uzywam paranoidrom’a – umozliwia wybor miedzy ui tabletowym a telefonicznym i wkoncu mozna korzystac jak z normalnego tabletu. Co do gier wszystko bez przyciec. Wczesniej mialem galaxy taba 8.9 i htc flyera i zdecydowanie wole nexusa :)

 • chege

  Apropo karty microsd na xda developers chlopacy robia przerobke nexusa i dolozyli mu wejscie na taka karte pobierajac czesci z jakiegos czytnika :)

 • Alicja

  Od kilku dni używam Nexusa 7 i jestem bardzo zadowolona; nie musiałam go rootwać, bo adapter od Samsunga i aplikacje” Nexus Media Importer” oraz”Nexus Photo Viewer” pozwalają bez problemu korzystać z karty pamięci czy pendriva/dograłam jedynie lepsze odtwarzacze/. Ponadto, korzystam z karty pamięci w mobilnym roouterze/MF 60, współpracującym z Aero2/. W przeglądarce Puffin oglądam weeb.tv.

  • zupa

   Spoko. Mnie jednak rozwiazania typu pamiec na usb czy wiszacym kablu nie odpowiadaja. Albo mam pamiec wbudowana, tyle i tyle i mi odpowiada. Albo karta pamieci ktora jest wkladana do urzadzenia i zamknieta w 1 obudowie. Chyba bym zwariowal jakbym mial pamietac o noszeniu dodatkowych pendrive czy cos.
   Jakies modemy 3g na usb to rowniez duze nieporozumienie.
   Jak mam nosic osobno pamieci i modemy z tabletem to juz wole nosic laptopa szczerze powiem i miec wtedy juz duzo lepsza funkcjonalnosc z kopyta :) W tablecie wszystko co potrzebne ma byc zintegrowane i jestem za taki produkt gotowy zaplacic odpowiednia cene, proste.

  • mglisty

   mogłabyś podać typ/model tego adaptera bo “za chińczyka” nic takiego nie mogę wgooglować… znalazłem same pod samsungowe złacze dokujące… a to chyba nie to…

  • Platyna

   Może wiesz jak odpalić Aero2 na Nexusie 3g???

 • Szuri21

  Pani Kasiu, przecież problem z grą Asphalt 7 jest widoczny gołym okiem. Animacja jest coprawda płynna, ale nie tak jak powinna być ewidentnie brakuje kilku klatek i widać to szczególnie po uciekającym otoczeniu. Nie zmienia to faktu, że jest to problem gry a nie sprzętu, bo na Galaxy Note gierka działa jak marzenie.

  • kulfi82

   Wspomniałem o tym wyżej.

 • Touldie

  Całe szczęście, że go nie kupiłem…

 • Jan Kowalski

  Ikonki pośrodku dolnej belki to nie jest specyfika Jeally Bean jako systemu. Mam 4.1.1 i ikonki na dolnej belce nadal są po lewej stronie. Nic się w tej kwestii nie zmieniło po aktualizacji do ostatniej wersji systemu. Przynajmniej w asusowym 10 calowcu.

 • Jebaka

  “Wideo w wysokiej rozdzielczości, zwłaszcza na YouTube, ma jednak tendencję do zacinania się.”

  O.O na Goocleverze A103 filmy na YT 1080p chodzą płynnie

  • Adrian

   Jebaka po prostu nasza kochana Kasia ma za słaby internet xD ;*

 • piotrek

  To jest Asus nexus a nie Google nexus. Przecież pisze z tyłu jak byk i tak należy to urządzenie przedstawiać.

 • mikael666

  A teraz czekamy na recenzje ainol novo 7 fire. N7 nie wart swoich pieniedzy, zwlaszczy ze by skorzystac z otg trzeba go zrootowac co pozbywa Nas gwarancji :-) pokoj dla funboyow co sie za chwile rzuca jak pies na kielbase :-)

 • Cyrus

  Nexus od poniedziałek u mnie gości i robi solidne wrażenie. W porównaniu do Ainol Novo Fire kolegi importowanego z HK jest naprawdę zauważalna różnica w jakości wykonania a także samym systemie. Ainol to w dalszym ciągu ICS, na dodatek zawalony jakimś chińskim bloatware’em. Kumpel mówi że czasami ponoć odmawia mu instalacji gier i appków z marketu bo niby niekompatybilne urządzenie czy jakoś tak. Lipa. Na N7 tego problemu nie mam, wszystko chodzi płynnie bez zacinek, po wyjęciu z pudła czysty JB z wszystkimi możliwymi appkami Google. Otg bez roota działa ale wybiórczo, taniego optyka logitecha wykrył ale np. deathadder’a już nie, to chyba prędzej kwestia zasilania niż root access. Zauważyłem również że PDFy zdecydowanie szybciej się ładują oraz płynniej przewijają na N7. Ainol nie wart swoich pieniedzy, traci za bardzo tandetą a żeby w pełni skorzystać z play market trzeba go rootować.

  • mikael666

   z czego sam Ainol poleca custom romy, więc nie tracisz gwarancji,

   ale widzę, że mamy kolejnych panów od PRu Asusa ;)

   • Kathumax

    Fajnie, że nie polecają sobie samemu tableta złożyć…

    • zupa

     LOL :-)

     • mikael666

      Kolejni znawcy tematu widze :-). Dla Waszej zadnej wiadomosci, ludxie od Ainola sami zwrocili sie do feyiu by pomogl im w romie, a koles dla nich nie pracuje. Ale widac, ze w dupie byliscie i gowno wiecie. Ostro bo z debilami szkoda polemizowac

   • Cyrus

    Prawdziwy “znafca” się znalazł :D Po pierwsze to gość ma nicka lifeiyu, a po drugie nikt go o nic nie prosił, facet publikuje tak jak reszta freelancerów swoje ROMy na publicznym boardzie Ainola, i to tyle na ten temat. Ale widać że ty dalej wolisz trollować i wszystkich w kółko obrażać bo nic konstruktywnego do dyskusji nie wniesiesz :D

    • mikael666

     Ale ludzi boli gdy ktos ma racje co? Jestes tego idealnym przykladem . Spokojnej niedzieli bo Ci zylka peknie.

     • Cyrus

      Jestem w pełni wyluzowany i mam niezły ubaw z twoich jakże głębokich i przemyślanych komentarzy :D

    • mikael666

     aby inni mogli się śmiać z Twojej głupoty:
     Some statements about me feiyu:
     lifeiyu

     Posted 03 October 2012 – 04:07 AM
     1. Repeat again, I am not work in amlogic or ainol, my fw isn’t the official fw.
     2. The flame fw 0910 is build by myself, ainol hope use it to fix some issues, such as video ratio, I agreed.
     3. My novo7 tablets are all send from ainol for free, I use them too, so I will try fix some issues by myself if I can.
     4. I can get some new drivers beause some personal relationships, so I can’t publish them.
     5. All of my modifies based on the open source codes.
     6. Fw 0916 and 0930 has no dead touchscreen issue, but please don’t use cwm recovery (not for fire), this will make your touchscreen dead.
     7. I have job, have family, have a 3 years old son, I have my own life, I do all of this only for my interest.
     8. I do this all for free, because I hope make our tablets beter than beter, I didn’t ask you anything.
     9. For some peoples said, I am very disapponited.
     10. Perhaps I will stop the any fw update in sometime.

     widać, że jesteś zbyt ograniczony by przyznać się do błedu ;)

     narka ziomku :d

     • Cyrus

      Widać że jesteś zbyt ograniczony żeby nauczyć się angielskiego, a nawet taki chińczyk radzi sobie z nim ewidentnie lepiej niż ty.
      Dzięki że to przytoczyłeś ten post z SD bo jeszcze bardziej obnażyłeś swoją niewiedzę na ten temat. Gdybyś zagłębił się trochę bardziej w tematykę to wiedziałbyś że z powodu nieudolności własnych programistów AINOL był zmuszony sięgnąć po zmodyfikowany przez lifeiyu kernel żeby wyprostować bugi z poprzednich update’ów. Firma która produkuje tablety nie jest w stanie napisać poprawnie softu do własnego hardware’u i sięga po rozwiązania ludzi którzy robią to jako hobby :D
      Powtórzę również jeszcze raz, że wgrywanie czegokolwiek innego niż to co zapodaje producent na supporcie jest równoznaczne z utratą gwarancji.
      Ale spoko, może za pół roku wyprostują wszystkie błędy z swoich distro JB, w tym czasie użytkownicy urządzeń sygnowanych logiem NEXUS będą się już dawno cieszyć z KLP ;) Ujelly?

     • mikael666

      Omg glab spotted…udowodnij takiemu, ze sie myli a jeszcze sir nie przyzna do porazki. No coz, Polska :)

     • Cyrus

      Omg scrub spotted. Masz w warunkach gwarancyjnych jak byk że flashowanie urządzenia fw bez certyfikacji producenta = utrata gwarancji ;) Ale dla ciebie oczywiście fakt że producent przez własną nieudolność musiał zapożyczyć fixy z custom roma jest równoznaczne z przyzwoleniem na instalowanie wszystkiego co popadnie w łapy.
      No cóż, typowy okaz ‘polaczka’ który za te 200-300 pln różnicy będzie uparcie obstawiał przy swoim “bo taniej” i jeszcze obraca kota ogonem jak mu się wytknie że nie ma racji, rofl, żałosne :D

     • mikael666

      Ostatnie twojr zdanie, wprost genialnie opisuje twoja osobe i to chyba jedyne z czym sie moge z toba zgodzic ;)

     • Cyrus

      Kiepski troll i frustrat z ciebie, na dodatek czuć zgrzyt zębów między wierszami twoich wypocin bo dobrze wiesz że nie masz żadnych argumentów, czyli jesteś po prostu słaby :>

 • Cyrus

  Bosh… kolego no spinaj się tak, fanboy Ainola czy co?

  Na slatedroidzie ktoś zapodał niedawno informacje że Ainol nie uwzględnia reklamacji tabletów jeśli wcześniej wgrywano custom ROMy:

  :- The warranty will not apply if damage, malfunction or failure resulting from … tampering or unauthorized repairs by any persons, use of defective or incompatible accessories, custom RoM updates…-:

  Więc ryzykfizyk, podczas update’u brickujesz urządzenie i say bye bye to your warranty!

  • mikael666

   Dla Twojej wiadomosci, kupiony Ainol na dzien dobry ma wgranego customa :-)

   • Cyrus

    No to dziecko mylisz w takim razie pojęcia, to co producent wgrywa to jego oficjalny stockowy rom dostosowany do danego urządzenia. Custom(czyt. customized) jak samo nazewnictwo z angielskiego wskazuje to zmodyfikowany przez fanów/pasjonatów firmware. Google wypuści oficjalny update i też będzie można nexusa bez problemu flashować nie ryzykując utraty gwary, standard, więc czemu wprowadzasz ludzi w błąd?

    • mikael666

     Kretynie, masz fire, ze wiesz o tym iz nie jest to stock a custom? Nie? Wiec stfu bo jeestes juz irytujacy ze swoja zadna wiedza.

     • Cyrus

      lol, albo trollujesz albo naprawdę nie masz pojęcia o czym piszesz.
      W obu przypadkach należy się ban bo jesteś ordynarnym chamem :D

     • mikael666

      To samo mogę napisać o tobie, bo albo jesteś hipokrytą albo kretynem encyklopedycznym… ale fakt już mam dość prowadzenie polemiki z kolejnym idiotą, który udaje mądrzejszego niż jest faktycznie.

     • Cyrus

      Walisz pojęciami o których nie masz pojęcia, następnie osądzasz kogoś o hipokryzję że ci wytyka twoją niewiedzę… irony much?
      Ja niczego nie muszę udawać, ty sobie sam świadectwo wystawiasz swoim zachowaniem :3 Takie chamidła jak ty trzeba tępić bo tylko dezinformujesz i wprowadzasz w błąd innych ludzi.

 • Szuri21

  Pani Kasiu. Mam wielka prośbę. czy istniałaby możliwość stworzenia jakiegoś wpisu, który opisywałby wady fabryczne Nexusa 7. Wiadomo, że nie każdy egzemplarz takie posiada, ale często jest tak, że kupi się sprzęt i nawet nie jesteśmy świadomi, że mogą być z nim jakieś problemy. Skoro płacę to wymagam i chciałbym mieć pewność, że mój i nie tylko egzemplarz jest wolny od wad. W internecie są opisane niektóre przypadki, ale przydałoby się to zebrać w jednym miejscu. Generalnie patrząc, że Nexus 7 już w tej chwili jest popularny (a oficjalnie w Polsce jest dopiero tydzień) to myślę, że wiele osób z takiego wpisu by skorzystało.

  Osobiście wiem o wypalaniu się wyświetlacza i odklejaniu się wyświetlacza. Pani (i inni redaktorzy) natomiast ma większą wiedzę na ten temat i może byłaby możliwość zebrania takich wad z ich opisem jak je zauważyć zlokalizować i ewentualnie czy nadaje się to na gwarancję.

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Sebastian

   Idealna żona, nawet kupiona na islamskim targu także będzie miała wady. Z wad użytkowych mógłbym ci podać brak skrótu do aparatu (google play rozwiązuje problem) z wad ogólnych to, łapie odciski palców jak tabletowo czytelników :-)

 • zupa

  Mikael666: niepotrzebnie sie spinasz, Ainol to OK tablet za swoja cene, ale prosze Cie, Google / Asus N7 to inna liga troszeczke, a cena tylko troszke wieksza. Tak samo jak chinczycy wypuscili teraz niedawno 2 czy 3 tablety z takim samym (no niby) ekranem jak iPad 3 (rozdzialka + dpi) po 200 dolarow, blagam Cie o litosc, widzialem juz kilka tych tabletow Chinskich i sa OK dla kogos kto naprawde ma niski budzet, do prawdziwego iPada im jak stad do Rzymu.

 • efbiaye

  Chciałem tylko napisać, w kontekście recenzji, że weeb.tv bardzo dobrze działa korzystając z oficjalnego plugina i androidowej wersji XBMC :)

 • fan_tabletow

  u waszej konkurencji:P jest tez fajna recka, fajne zdjęcia tabletu mają.

  • Nie reklamujemy konkurencji ;)

   • fan_tabletow

    Ja nie reklamuje tylko podrzucam info. Masz z nimi na pienku?

 • timonq

  Ja mam natomiast pytanie odnośnie klawiatury bluetooth. Jakiej Kasiu używasz? Sam zastanawiam się nad kupnem, żeby pisać szybciej na wykładach:-) zaproponujesz może coś do dobrej edycji tesktu? Wiem że sama nujesz pewnie na swoim oPadzie ale może znajdzie się coś dla andka. Chodzi mi o szybkie wprowadzanie nietypowych znaków jak potęgi, całki, ewentualnie szybki tryb rysowania:-) z góry dziękuję za odpowiedź

  • Hej!

   Klawiaturę Bluetooth kupiłam tylko i wyłącznie po to, żeby sprawdzać w testach czy działa… Osobiście faktycznie wolę iPadową wirtualną ;)

   Potęgi, całki? Hmm, może Czytelnicy pomogą, bardziej związani z tą działką?

 • luki

  recenzja spoko, ja generalnie nie widzę sensu kupowania 7 calowych dachówek

  • mobile4you

   Zależy, co kto lubi. Jeden będzie używał offline (filmy, gierki) inny online (poczta, internet). Przenośnie 7″ lepsze niż 10″.

 • Witamy:)

  W przypadku braku wsparcia flash playera w najnowszym systemie android, proponujemy instalację programu Puffin Web Browser, który jest bardziej znany użytkownikom systemu operacyjnego iOS. Puffin Web Browser umożliwia wyświetlanie stron www wraz z zawartością flash. Poniżej zamieszczamy bezpośredni link z opisem aplikacji z Google Play.
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cloudmosa.puffin&hl=pl

  W nawiązaniu do odtwarzania filmów na youtube w rozdzielczości Full-HD, nie zauważyliśmy spadku płynności odtwarzania materiałów wideo, oczywiście należy tutaj pamiętać jak ważną role odgrywa tutaj szybkość posiadanego łącza internetowego.

 • Pawel

  Super. Kupuje Kiano 10 dual. Nexus7 bez tego czego nie ma (ssd, hdmi) to jakaś PORAŻKA w tej cenie!

 • lukasztm

  Witam :)

  Kasiu, jaki numer rewizji posiadały oba egzemplarze testowane przez Panią ? czytając opinie użytkowników problem z ekranem i konstrukcją urządzenia miały modele niższe niż c90. Pytanie również do obsługi X-kom, czy użytkownicy również skarżą się na konstrukcje z nowej partii , o symbolu C90. Reklamują/odsyłają towar ?

 • Witamy,

  W chwili obecnej nie odnotowaliśmy niepokojących informacji dotyczących problemów technicznych z tabletem Asus Google Nexus 7. Informujemy również, iż w chwili obecnej sprzedawane przez nas tablety, są aktualnie w rewizji C9O.

 • jedpe

  Właśnie piszę z nexusa. Działa już tydzień. Mam jedną uwagę do tekstu – Głośnik jest tak zbudowany, że położenie tabletu na płaskiej powierzchni poprawia dźwięk a nie go tłumi. Pozdrawiam

 • marek

  po ostatniej aktualizacji do wersji 4.1.2 problem z rotacją ekranu znikł(przynajmniej na moim nexusiku)

 • Adam

  na jakiej stronie zakupiłaś ten tablet
  i czy mogłabyś podać mi link?
  jak długo czekałaś na przesyłkę i ile zapłaciłaś łącznie za paczkę?

  • Adamoso

   proszę o odpowiedż i proszę o podawanie linków jak znacie do stron zagranicznych za cenę 200 usd piszcie a będe bardzo wdzięczny

 • Hasarek

  A co będzie lepsze? Nexus 7 czy Samsung galaxy tab 2 10.1. Chodzi mi o to, że chcę na tablecie oglądać również filmy z takich stron jak playtube czy ekino. I czy ktoś mógłby sprawdzić czy działa na jednym i drugim oglądanie anime z np. bleach.wbijam.pl czy shippuuden.pl?

 • mekintosz

  Mam mozliwosc zakupu Nexus-a z ta wada złego spasowania ekranu do obudowy. Wersja z USA. Jest mozliwosc reklamacji w Polsce w ASUS tego urzadzenia na podst numeru SN ?

 • arek

  Witam, droga redakcjo, czy od poczatku bateria Wam tyle trzymala? Mi po pierwszym i drugim ladowaniu wytrzymala tylko 5 godzin pracy przy przegladaniu neta i max sciemnieniu, zastanawiam sie czy bateria sie wyrobi jeszcze czy reklamowac

  • harkov

   Mam dokładnie ten sam problem, ekran maksymalnie sciemniony i nieco ponad 5 godzin pracy. Udało Ci się zidentyfikować problem?
   Pozdrawiam.

 • bart

  Witam!
  Czy podczas ładowania nexusa na ładowarce pali się wam jakaś dioda? w mojej ładowarce jest jakby przezroczyste miejsce pod diodę ale nic się nie świeci..

 • Ładowarka od Nexus 7 nie posiada niestety żadnej diody informującej o pracy ładowarki.

 • „Pf3ki co wiemy, że dzonwił do Zbysia i Mira a nie wiemy by dzonwił do Zyty.”Dlatego zagłusza się to, co jest jednoznaczne i kompromitujące PO (kontakty z macherami od hazardu i ich nie odrzucane przez lidera PO „postulaty”), a steruje w stronę komisji mającej badać wszystkie zmiany legislacyjne w kwestii gier losowych. Tu można mniej jednoznacznie, ale szersze grono.U mnie na ten temat. Pozdrawiam

 • Konder

  Cześć !!
  Mógłby mi ktoś powiedzieć czy na tym tablecie można oglądać filmy w internecie, czyli ze stron np. kinomaniak, animezone lub shippuuden ?

 • junioreks

  Witam

  Mam problem co do wyboru tabletu – zastanawiam się między shiru shogun 10 a nexus 7. Do filmów i gier chyba podobnie się sprawują? czy są jakieś derastyczne różnice?

  Proszę pomóżcie jak to jest z officem na androida – konkretnie word – czy jest jakiś normalny obsługujący wykresy, tabele, “strzałki’??

  Również co do edycji tekstu, czy w shiru będzie mniejsza klawiatura czy też zasłoni cały edytowany plik jak w nexusie?

  Pozdrawiam
  Tomasz

 • Jest teraz wersja 32 giga to już ten brak slotu kart pamięci można przeżyć choć zawsze bezpieczniej mieć możliwość stosowania jakiejś zewnętrznej pamięci.
  Miałem ten tablet w rękach i ekran faktycznie jest niesamowity, ale ten system jest zje****y, brak możliwości obracania i ten pasek systemowy na suficie są irytujące, do tego nie wiem co za debilny pomysł z tymi ikonkami na środku przecież do środka najtrudniej sięgnąć kciukiem. Wie ktoś czy da się w jakiś sposób poprzestawiać te rzeczy, które wymieniłem, albo wymienić system na odrobinę starszy?

 • Da się do niego podłączyć modem usb 3G, aby mieć mobilny net?

  • TakaSobieJestem, po zrootowaniu urządzenia jest możliwość korzystania z modemu USB.

 • Platyna

  Może ktoś mi powiedzieć jak uruchomić Aero2 na Nexusie 7 32GB 3G????
  Pokazuje się sieć Aero2 po włożeniu karty, ale nie można korzystać nie łączy się z internetem.

  • Grzegorz

   Aero działa bez problemu. Wpisujesz APN jako darmowy i restartujesz urządzenie. We Wrocqu Aero ciągnie na Nexusie 580 kB!

 • TheArt

  Hej jak ten złom uruchomić bez WIFI? Wifi to dla mnie przeżytek bo nie używam innego neta jak komórkowy i nie będę specjalnie hotspota stawiał.

 • Sebastian

  UWAGA GPS NIE ŁĄCZY Z SATELITAMI
  Witam, chciałbym pomóc wszystkim, którzy korzystają z tego tabletu jako nawigacji.
  Aktualny system i wg mnie najlepszy pod tego tableta to android 4.4.4, gdy aktualizowałem do 5 to strasznie zamulał i niektóre aplikacje przestały działać.

  Kupiłem do niego nawigację Sygic, korzystałem kilka lat bez zastrzeżeń. Po którymś razie Sygic i mapy przestały łączyć się z satelitami, a wiadomo nawigacja bez gps jest bezużyteczna. Nie zmieniałem systemu, wciąż android 4.4.4. Dużo szukałem w necie na temat uszkodzenia czipu GPS, bo tylko to przychodziło mi do głowy. Nie znalazłem takich przypadków, opisywane były jedynie przypadki awarii gps w związku z aktualizacjami.
  W akcie desperacji znalazłem informacje o takich przypadkach, na innych urządzeniach niż nasz tablet. Okazało się, że należy ściągnąć aplikację np. GPS status, który bez problemów połączył się z satelitą i wtedy odpaliłem nawigację Sygic.
  Działa, polecam.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona