Tablety HTC nie dostaną Androida 4.0

Na polskim rynku dostępny jest tylko jeden tablet internetowy HTCFlyer, ostatnimi czasy często goszczący w serwisie IBOOD. To właśnie sprawia, że – mimo że nie jest najświeższym produktem na rynku – wciąż znajduje nowych właścicieli. Szkoda tylko, że tajwański koncern o nich nie dba. Jakiś czas temu na oficjalnym blogu HTC pojawiła się lista urządzeń, które na pewno dostaną aktualizację do Androida 4.0 – wśród nich Flyer nie było. Dziś informacja ta została ponownie potwierdzona. Firma HTC poinformowała, że żaden jej tablet (Flyer, w Ameryce jako Evo View 4G, oraz Jetstream) nie zasmakuje “lodowej kanapki”.

Na stronie HTC znajdujemy informację o sprzęcie, którego posiadacze jedynie mogą pomarzyć o oficjalnym Androidzie Ice Cream Sandwich. Jest tam zdanie o tym, że wszystkie tablety HTC będą działały w oparciu o te wersje systemu, co obecnie. Czyli że na Androida 4.0 nie ma co liczyć, niestety.

Jednocześnie HTC zaznacza, że brak aktualizacji systemu do najnowszej wersji nie oznacza zaprzestania wspierania tych urządzeń, ewentualnego wydawania łatek oprogramowania, itp. No ale bądźmy poważni – przecież nic innego powiedzieć nie mogli…

tablety htc android 4.0

źródło, źródło

Komentarze

 • Ziom

  Porażka, jakieś chińskie buble mogą mieć ICS a Flyer nie …

 • no bo

  no i dlatego wczoraj przesiadlem sie z iboodowego flyera na /tez z ibooda/ motorole me 8.2 cala . idealne gabaryty lekki ,-lżejszy od flyera ,wymiata.

  • andrzej

   Uważaj na czym siadasz…….

 • AS

  Chińskie buble, jak piszesz, mają te przewagę, że producent najczęściej wrzuca oryginalną, niezmodyfikowaną wersję systemu. Producenci markowi lubia system dostosowywać do swoich produktów wyposażając je w dodatkowe oprogramowanie. To wymaga nakładu pracy i testów. Stad chyba taka niechęć do aktualizacji starszych urządzeń. Ponadto brak aktualizacji może w zamyśle producenta skłaniać właściciela takiego urządzenia do dokonania zakupu nowego. Pytanie tylko, czy taki użytkownik ponownie wybierze HTC?

  • Jak to piszesz: “Producenci markowi lubia system dostosowywać do swoich produktów” dzięki czemu później taki sprzęt zamula.

 • MrCloudancer

  Oraz czy htc ma jakiś inny tablet w swojej stajni warty uwagi (albo czy ma go wogóle…).

 • Kurołap
 • sseba

  Tablety? chyba cały JEDEN… który jest porażką.

 • LogIn

  To jest kpina!
  Bardzo lubię produkty htc ale to jest przegięcie!
  Dlaczego starsze smartfony które mają 512 MB, bądź poniżej nie dostaną ICS a taki Desire C posiadający 512 MB RAM wychodzi z ICS.

  A to że Flyer nie dostanie ICS’a też jest kpiną. 1GB RAM 1,5GHz procek i w dupie mają klientów.

 • bolongo

  Mam HTC Flyer kupiony na iBOOD.
  mam też HTC HD2.
  I za diabła nie mogę wykorzystać HD2 jako router wi-fi (3G).
  Czy komuś udała się ta sztuczka?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona