Ważne

HTC Flyer (WiFi) zaktualizowany do Androida 3.2

htc flyer

Na początku grudnia z aktualizacji Androida do wersji 3.2 Honeycomb mogli się cieszyć posiadacze tabletu HTC Flyer w wersji z 3G+WiFi – także w Polsce. Jak się okazało, pozostali użytkownicy tego urządzenia nie musieli długo czekać na udostępnienie nowszej wersji systemu operacyjnego, jednak nie najnowszej (warto pamiętać, że na razie żaden tablet nie otrzymał oficjalnej aktualizacji Androida do wersji Ice Cream Sandwich). I tak, posiadacze HTC Flyer „WiFi-only” mogą już dokonać update swoich modeli – oczywiście jest to aktualizacja OTA, czyli wystarczy mieć dostęp do sieci.

Wszystkim osobom, które od niedawna zaczęły śledzić rynek tabletów internetowych, należy się krótkie wyjaśnienie. Wydawać by się mogło bowiem, że urządzenia znanych producentów, których debiut nastąpił na początku 2011 roku, działały pod kontrolą Androida Honeycomb. W przypadku tabletu HTC było jednak inaczej. Był to model pracujący w oparciu o smartfonową wersję systemu, czyli Androida 2.3 Gingerbread, z nakładką użytkownika HTC sense. Stąd też właśnie aktualizacja do „plastra miodu” została udostępniona dopiero teraz.

A tymczasem pozostaje nam czekać na stopniowe udostępnianie przez producentów aktualizacji Androida do wersji 4.0, czyli do „lodowej kanapki” – w końcu wspominany przez większość z nich „pierwszy kwartał 2012 roku” już trwa.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona