Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Co z tego, że Samsung Galaxy Fold dobrze się sprzedaje, skoro niektóre sztuki już po dwóch dniach są zepsute?

Składany smartfon Samsunga nie ma łatwo. Jest prekursorem nowego stylu w urządzeniach mobilnych, kosztuje górę pieniędzy, a pojawiają się już pierwsze sygnały dotyczące tego, że egzemplarze, które trafiły do pierwszych właścicieli, potrafią zepsuć się po dniu czy dwóch.

Sklep internetowy Samsunga wskazuje, że składany Galaxy Fold jest niedostępny. Jak wskazuje redakcja Droid-Life, do osób z listy oczekujących na składanego smartfona Koreańczyków, wysyłane są e-maile z informacją, że pierwsze zapasy urządzeń zostały wyczerpane. Oznacza to, że nawet mimo ceny wynoszącej blisko 2000 dolarów, telefon był w stanie zainteresować wielu nabywców. Nie wiadomo, ile sztuk Galaxy Folda zostało sprzedanych, ale tego typu wiadomości nastrajają pozytywnie.

Mniej pozytywnie nastrajają takie zdjęcia i filmy:

https://twitter.com/stevekovach/status/1118571414934753280

Choć wielu testerów wyraża się na temat składanego smartfona z uznaniem, redaktorzy The Verge czy Bloomberga nie mieli zbyt wiele szczęścia – ich egzemplarze przestały działać jak trzeba po jednym lub dwóch dniach testów. W pierwszym z wypadków, w miejscu zgięcia ekranu pojawiło się wyraźne wybrzuszenie, które po którymś z kolei otworzeniu smartfona, spowodowało jego uszkodzenie.

W drugim scenariuszu tester usunął folię ochronną naklejoną trwale na ekran, co mogło w jakiś sposób wywołać usterkę. Podobnie stało się z egzemplarzem wysłanym do jutubera MKBHD. Samsung najwyraźniej nie bez powodu uczulał, żeby nie zrywać tej warstwy polimerowej.

Todd Haselton z CNBC pozostawił folię na ekranie, ale efekt był taki sam, jak w powyższych przypadkach.

https://twitter.com/robotodd/status/1118574478009626624

Jak na razie Samsung zapewni urządzenia zastępcze dla tych recenzentów, i najpewniej wyjaśni przyczyny usterek po dokonaniu oględzin uszkodzonych smartfonów. Sprawa jest o tyle dziwna, że przecież Galaxy Fold poddawany był rygorystycznym testom wytrzymałości. Cóż, przyjdzie nam zapewne chwilę poczekać na oficjalne oświadczenie producenta.

AKTUALIZACJA

Samsung odpowiedział na wątpliwości The Verge krótkim oświadczeniem:

„Ograniczona liczba Galaxy Fold pochodzących z wczesnych etapów produkcji trafiła do testów prasowych.

Od pierwszych recenzentów otrzymaliśmy informacje dotyczące ekranu w przekazanych egzemplarzach Galaxy Fold. Wnikliwe przyjrzymy się każdemu przypadkowi, a także samym urządzeniom, aby ustalić przyczyny zgłoszonych zdarzeń.

Dodatkowo, kilku testujących poinformowało, że usunęło z ekranów Galaxy Fold górną powłokę ekranu, powodując tym samym uszkodzenie urządzenia. Główny ekran Galaxy Fold pokryty jest warstwą ochronną, która stanowi jego strukturalną część. Jej zadaniem jest ochrona przed niezamierzonym zarysowaniem. Zdjęcie tej ochronnej warstwy z głównego ekranu może powodować jego uszkodzenia. Upewnimy się, aby ta informacja była w czytelny sposób przedstawiana klientom.”

źródło: The Verge, Bloomberg, 9to5google