Reklama
telewizor Redmi MAX 86 Smart TV
Redmi MAX 86" (źródło: Xiaomi)

Trzeba mieć naprawdę duży salon, żeby ustawić w nim telewizor Redmi MAX

Aktualnie największą popularnością wśród klientów cieszą się telewizory z ekranami o przekątnej od 55 do 65 cali. Ten telewizor Redmi jest jednak dużo większy i potrzebuje sporo przestrzeni w salonie… lub gdzie tam ktoś będzie chciał go sobie ustawić.

Reklama

Klienci na całym świecie mogą przebierać w telewizorach, ale można zauważyć, że wybierają coraz większe. Jak zostało już wspomniane, obecnie największą popularnością cieszą się wśród nich modele z ekranami o przekątnej od 55 do 65 cali, jednak w sklepach nie brakuje jeszcze większych. Teraz do tego grona można zaliczyć również nowy telewizor Redmi MAX 86″.

Telewizor Redmi MAX 86″ – specyfikacja

Oferta telewizorów marki Redmi jest całkiem bogata, ale zdecydowanie wśród nich wyróżnia się Redmi MAX 98″, którego cena w Chinach została ustalona na równowartość ~12 tysięcy złotych. Teraz do portfolio dołączył niewiele mniejszy i jednocześnie znacznie tańszy model Redmi MAX 86″.

telewizor Redmi MAX 86 Smart TV
Redmi MAX 86″ (źródło: Xiaomi)

Jak można się domyślić po nazwie, telewizor Redmi MAX 86″ oferuje ogromny, bo 86-calowy ekran. Producent nie postawił jednak tylko na wielkość, ale również na jakość, ponieważ matryca charakteryzuje się rozdzielczością 4K 3840×2160 pikseli i oferuje też funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Wypada także wspomnieć, że jest to panel LCD, który zapewnia 178° kąty widzenia.

O wysokiej jakości doświadczenia podczas oglądania zadbają dodatkowo technologie Dolby Vision, Dolby Atmos i DTS-HD. Ponadto zapewnia on również wsparcie dla formatów HDR10, HDR10+ i HLG, co na pewno docenią jego właściciele.

telewizor Redmi MAX 86 Smart TV
Redmi MAX 86″ (źródło: Xiaomi)

Co ciekawe, Xiaomi podaje również, że w przypadku wykorzystania Redmi MAX 86″ jako ekranu do grania, częstotliwość odświeżania obrazu jest dostosowywana automatycznie, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia podczas rozgrywki. Dźwięk generowany jest z kolei przez dwa głośniki o mocy 12,5 W każdy.

We wnętrzu telewizor Redmi MAX 86″ ma „flagowy, czterordzeniowy procesor z rdzeniami ARM Cortex-A73” oraz 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej, a całość działa pod kontrolą systemu MIUI For TV 3.0. Do tego urządzenie oddaje do dyspozycji m.in. dwa złącza USB, trzy HDMI i Ethernet.

telewizor Redmi MAX 86 Smart TV
Redmi MAX 86″ (źródło: Xiaomi)

Oczywiście na pokładzie nie zabrakło też modułów komunikacji Bluetooth 5.0 i WiFi (2,4 GHz i 5 GHz). Producent nie wspomina natomiast nic o pilocie na Bluetooth – wygląda na to, że do tego modelu dołączany jest standardowy pilot na podczerwień.

Telewizor Redmi MAX 86″ można zarówno postawić na nóżkach, jak i powiesić na ścianie. Całość (z podstawką) ma szerokość 1924 mm, wysokość 1180,9 mmi grubość 441,4 mm.

Telewizor Redmi MAX 86″ – cena

Telewizor Redmi MAX 86″ będzie kosztował w Chinach 7999 juanów, co jest równowartością ~4500 złotych. Trzeba przyznać, że to całkiem atrakcyjna kwota, ale jest raczej mało prawdopodobne, aby model ten pojawił się w Polsce.

W kraju nad Wisłą zadebiutował dziś jednak jeszcze ciekawszy telewizor Xiaomi Mi TV Q1 75″, który na start można kupić za niewiele większą kwotę: