Premiera tabletu Della z Windows 7 przesunięta

Na początku grudnia ubiegłego roku pojawiła się grafika przedstawiająca listę producentów mających zamiar wyprodukować tablety z procesorami Intel Atom i jednym spośród trzech systemów: Windows, Android i MeeGo. Wśród tych pierwszych była także firma Dell, której plany jakiś czas później zostały potwierdzone dzięki roadmapie (widocznej powyżej). Jak widzicie, o tym, że faktycznie Dell pracuje nad 10-calowym tabletem z Windows 7 wiemy już od dłuższego czasu. Wspomniana roadmapa wskazywała na to, że premiera modelu ma mieć miejsce w okolicy maja bieżącego roku. Niestety, według najnowszych informacji została ona przesunięta – najprawdopodobniej do jesieni.

Tablet Della (nazwa kodowa: Rosemount) z 10-calowym ekranem, pracujący w oparciu o Windows 7, ma być skierowany przede wszystkim do klientów biznesowych. Miejmy więc nadzieję, że opóźnienie spowodowane jest chęcią dopracowania produktu, a nie innymi pobudkami, którymi nawet nie wypada się chwalić.

Ale po niezbyt dobrych wiadomościach pora na nieco lepszą. W dalszym ciągu utrzymuje się, że na początku 2012 roku ma zadebiutować tablet Della (nazwa kodowa: Peju) działający pod kontrolą Windows 8. Więcej na temat tabletowej platformy koncernu z Redmond możecie przeczytać tutaj.

Co myślicie na temat tabletów Della? Jest na co czekać?

źródło