smartfon vivo Y74s 5G smartphone
vivo Y74s 5G (fot. vivo)

vivo Y74s 5G to kolejna propozycja ze średniej półki

Chiński gigant wychodzi z kolejną propozycją ze średniej półki. Smartfon vivo Y74s 5G właśnie zadebiutował na rynku. Co oferuje i ile kosztuje?

Pozytywny ból głowy?

Nietrudno zauważyć, że na rynku najwięcej jest smartfonów ze średniej półki. Niemalże wszyscy producenci mogą pochwalić się największym wyborem w tym segmencie. Biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie tymi urządzeniami najczęściej zainteresowani są użytkownicy, można powiedzieć, że smartfonowi giganci potrafią przyprawić swoich klientów o solidny (pozytywny?) ból głowy.

smartfon vivo V21 5G smartphone fot. Tabletowo.pl
vivo V21 5G zaskakiwał innowacyjnym podejściem do selfie (fot. Tabletowo.pl)

Nie inaczej jest z vivo, marką, która stosunkowo niedawno zadebiutowała w naszym kraju, a już teraz może pochwalić się bardzo szeroką ofertą produktów, zaczynając od smartfonów z każdej półki cenowej, a kończąc na słuchawkach i różnorakich akcesoriach.

Specyfikacja vivo Y74s 5G

O tym, że vivo potrafi przygotować bardzo dobre smartfony ze średniej półki, możecie przekonać się chociażby zapoznając się z naszą recenzją vivo V21 5G, który swoim innowacyjnym podejściem do fotografii selfie gwarantuje bardzo wysoką jakość autoportretów. Teraz przyszedł czas na kolejną propozycję. W Chinach zadebiutował właśnie model vivo Y74s 5G.

Urządzenie zostało wyposażone w ekran IPS LCD o przekątnej 6,58 cala i rozdzielczości Full HD+ ze standardowym odświeżaniem na poziomie 60 Hz. Można więc powiedzieć, że w tym aspekcie vivo Y74s 5G nie oferuje nic szczególnego. Nieco ciekawiej wygląda natomiast dalsza część specyfikacji.

smartfon vivo Y74s 5G smartphone
vivo Y74s 5G (fot. Vivo)

Sercem vivo Y74s 5G jest procesor MediaTek Dimenisty 810, który oferuje podobną wydajność do Snapdragona 732G. Producent przygotował tylko jedną konfigurację z 8 GB RAM LPDDRx4 i 256 GB pamięci wewnętrznej w standardzie UFS 2.2. Jak wskazuje sama nazwa smartfona, model ten obsługuje połączenie z siecią piątej generacji (5G).

vivo nie zapomniało również o wsparciu dla technologii szybkiego ładowania. vivo Y74s 5G wyposażony jest w akumulator o pojemności 4100 mAh, który użytkownicy naładują przewodowo z mocą nawet 44 W.

smartfon vivo Y74s 5G smartphone
vivo Y74s 5G (fot. Vivo)

Szczególną uwagę zwraca design urządzenia – tylko 171 gramów wagi i raptem 7,8 mm grubości sprawia, że najnowszy smartfon vivo można z pewnością zaliczyć do dość smukłych i zgrabnych konstrukcji.

Ponadto vivo Y74s 5G wyróżnia się także pod kątem zaplecza fotograficznego. O ile pojedyncza kamera do selfie na froncie (8 Mpix) nie jest niczym niezwykłym, tak warto zauważyć, że producent zdecydował się umieścić na tyle tylko dwa aparaty: główny 50 Mpix i dodatkowy, 2 Mpix do wykrywania głębi.

Cena vivo Y74s 5G, dostępność

Smartfon został wyceniony na 2299 juanów (równowartość ~360 dolarów lub ~ 1500 złotych). Na ten moment nie mamy informacji, czy smartfon ten trafi do Polski.