OPPO A57 (fot. OPPO)

OPPO A57 – bez niższej ceny ten smartfon nie ma szans

OPPO, podobnie jak Samsung, ma w zwyczaju wydawać po dwie wersje sprzętowe tego samego modelu smartfona – z procesorem obsługującym sieci 5G oraz ze „zwykłym”, operującym na pasmach 4G LTE. Podobnie stało się i dziś.

Reklama

OPPO A57 – tym razem bez 5G

Chiński producent elektroniki zaprezentował nową wersję modelu OPPO A57. A może należałoby powiedzieć – starszą, ale pokazaną później, skoro mamy do czynienia z modelem bazującym na konstrukcji oferującej łączność z sieciami piątej generacji.

Pod względem wyglądu i specyfikacji nie zmieniło się aż tak wiele, ale wystarczająco, by producent zdecydował się na dystrybucję oddzielnego modelu. Wciąż jednak chodzi o smartfon o budżetowych korzeniach i całkiem przyjemnym designie.

Największa różnica między modelami z oraz bez 5G polega na zastosowanym procesorze. W bardziej zaawansowanej wersji, OPPO A57 5G korzysta z układu MediaTek Dimensity 810 ze zintegrowanym modemem 5G. Z kolei dzisiejsza nowość działa na MediaTeku Helio G35. To układ sprzed niemal dwóch lat, ale wciąż dający sobie radę – zwłaszcza w tańszych smartfonach.

3 GB RAM w naszych czasach to za mało

OPPO A57 występuje tylko w jednej wersji pamięciowej – z 3 GB RAM i 64 GB wbudowanej pamięci na system i dane. To znacznie, znacznie mniej niż w OPPO A57 5G, w którym dostępne było 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Siłą rzeczy, z 3 GB RAM nowy smartfon będzie miał trudności z opanowaniem bardziej zaawansowanych zadań.

Ekran smartfona to 6,56-calowy panel LCD o rozdzielczości HD+ (1612 x 720 pikseli). W jego górnej części znajduje się wycięcie w kształcie kropli wody, na przedni aparat 8 Mpix. Z boku obudowy znajdziemy przycisk odblokowania ekranu, w który wbudowano czytnik linii papilarnych. Tylna część smarfona podkreśla kształt wyspy z aparatami: 13 Mpix i 2 Mpix, wraz z wkomponowaną lampą LED.

Ogólnie rzecz biorąc, sama bryła urządzenia wygląda nieźle. Mierzy 163,74 x 75,03 x 7,99 mm i waży około 187 gramów, a w tym wszystkim zmieściła się bateria o pojemności 5000 mAh, ładowana przez USB-C z mocą 33 W, a także gniazdo słuchawkowe. Rzecz jasna nie zabrakło także modułów Wi-Fi, Bluetooth 5.0 czy GPS.

Cena OPPO A57 to 5499 batów tajlandzkich, czyli w przeliczeniu około 690 złotych. Jak na smartfon z 3 GB RAM, to… hmm, zdecydowanie poszukałbym czegoś innego w tej cenie.