iPhone 11
iPhone 11

Nowy iPhone ze średniej półki to iPhone 11. Co oferuje smartfon Apple dla mas?

iPhone XR stał się następcą iPhone’ów 8 i 8 Plus, ponieważ w zeszłym roku Apple zdecydowało się mocniej postawić na smartfony klasy premium i zaprezentowało dwa high-endy, iPhone’a XS i XS Max. W tym mamy do czynienia z analogiczną sytuacją – propozycją dla masowego klienta jest iPhone 11.

iPhone 11 – specyfikacja

Smartfon wyposażono w identyczny wyświetlacz, jak iPhone’a XR, tj. 6,1-calowy panel LCD Liquid Retina HD o rozdzielczości 1792×828 pikseli (dpi = 326 ppi). Jest też opcja True Tone. Przód i tył pokrywa najmocniejsze szkło, jakie kiedykolwiek zastosowano w smartfonie. Model ten będzie dostępny w sześciu kolorach.

iPhone 11
iPhone 11 – ekran

Na pokładzie są też głośniki wspierane przez Dolby Atmos. Jeśli chodzi o aparat główny na panelu tylnym, to jest on podwójny: główny obiektyw ma sensor o rozdzielczości 12 Mpix i Optyczną Stabilizację Obrazu (OIS), podczas gdy drugi to 12 Mpix obiektyw szerokokątny z przysłoną f/1.8 o polu widzenia 120° FOV. Apple dodało też tryb nocny, który aktywuje się automatycznie, kiedy wykryje, że światła jest bardzo mało. Nie zabrakło także możliwości nagrywania wideo w 4K w 60 klatkach na sekundę.

Na przodzie iPhone’a 11 umieszczono pojedynczy aparat o rozdzielczości 12 Mpix z funkcją nagrywania wideo w 4K (przy 30 i 60 klatkach na sekundę) i trybie zwolnionego tempa.

Jeśli zaś chodzi o wydajność, to odpowiada za nią procesor Apple A13 Bionic. Z testów wynika, że jest on najwydajniejszym CPU do smartfonów. Podobnie zresztą wygląda sytuacja w przypadku GPU – to również jest znacznie wydajniejsze niż grafiki w innych SoC.

Podczas prezentacji poruszono również kwestię baterii. Według deklaracji Apple, iPhone 11 ma działać na pojedynczym ładowaniu o godzinę dłużej niż iPhone XR. Na pokładzie smartfona znajduje się też ulepszone Face ID i funkcja bezprzewodowego ładowania. Obudowa tego modelu jest też wodoszczelna.

iPhone 11
iPhone 11 – najważniejsze cechy

iPhone 11 – cena

Ceny iPhone’a 11 będą zaczynać się od 699 dolarów. To o 50 dolarów mniej niż kosztował iPhone XR na start. To zaskakujące posunięcie w przypadku Apple.

iPhone 11
iPhone 11 – cena

Aktualizacja: iPhone 11 – ceny w Polsce

iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPad 10.2″, Apple Watch series 5 – ceny w Polsce

Źródło: Apple