smartfon OnePlus Nord Gray Ash smartphone
OnePlus Nord Gray Ash (źródło: OnePlus)

Oto OnePlus Nord w nowej wersji. Co za rozczarowanie…

OnePlus Nord niewątpliwie jest jednym z najciekawszych smartfonów, które miały swoją premierę w 2020 roku. Producent mógł sprawić, że stanie się też jednym z najbardziej charakterystycznych, lecz niestety zawiódł nasze oczekiwania.

Nie takiego OnePlus Nord się spodziewaliśmy

Przed kilkoma dniami OnePlus zapowiedział dzisiejszą premierę nowej wersji modelu OnePlus Nord i narobił nam nadziei, że po wielu latach do łask wróci obudowa Sandstone, która była elementem wyróżniającym smartfony tej marki na tle konkurencji (obok szalenie atrakcyjnej ceny).

Sugestia producenta zdawała się być jednoznaczna, a tymczasem dziś światło dzienne ujrzała wersja Gray Ash, która po prostu jest szara i ma matowe wykończenie (a nie błyszczące jak Gray Onyx). Oczywiście, z pewnością znajdzie ona swoich nabywców, bo na matowych „pleckach” znacznie mniej widać odciski palców, a na dodatek zapewniają one pewniejszy chwyt, ale mimo wszystko prywatnie jestem rozczarowany.

OnePlus po raz kolejny pokazał jednak, że doskonale wie, jak zrobić szum wokół swoich nadchodzących nowości. A my znowu daliśmy się nabrać jak dzieci, ale cóż – 1:0 dla producenta, bo osiągnął swój cel.

Specyfikacja OnePlus Nord Gray Ash

Inne wykończenie to jedyna różnica względem pierwowzoru – pod maską nie zaszły żadne zmiany. Specyfikacja OnePlus Nord Gray Ash jest identyczna jak lista parametrów starszych stażem na rynku braci i obejmuje m.in. procesor Qualcomm Snapdragon 765G ze zintegrowanym modemem 5G, baterię o pojemności 4115 mAh z obsługą ładowania o mocy 30 W przez port USB-C oraz 6,44-calowy wyświetlacz AMOLED Full HD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz i ekranowym czytnikiem linii papilarnych.

smartfon OnePlus Nord Gray Ash smartphone
źródło: OnePlus

Wersja Gray Ash będzie dostępna wyłącznie w konfiguracji 12 GB/256 GB w cenie 499 euro (w Polsce 509 euro)/469 funtów (Wielka Brytania). Sprzedaż tego wariantu rozpocznie się w Europie już jutro, tj. 15 października 2020 roku. Smartfon ma być dostępny w oficjalnym sklepie internetowym producenta, na platformie Amazon i u partnerów marki (więc można się go spodziewać też w sklepie x-kom za 2299 złotych).

Recenzja OnePlus Nord