smartfon Samsung W21 5G smartphone
Samsung W21 (źródło: Samsung)

Samsung W21 nie jest kopią Galaxy Z Fold 2, choć jest bardzo do niego podobny

Seria Galaxy Z jest najbardziej zaawansowaną technicznie serią smartfonów w ofercie Samsunga. Koreańczycy nie ograniczyli się jednak do wprowadzenia na rynek Galaxy Z Fold 2. Dziś oficjalnie zadebiutował na nim model Galaxy W21, który jest podobny do swojego pierwowzoru, ale o kopii 1:1 nie możemy mówić w tym przypadku.

Na serię Samsung W składają się najdroższe smartfony w ofercie południowokoreańskiego producenta. W zeszłym roku przeszła ona ogromną metamorfozę, dzięki której stosunek ceny do oferowanych przez urządzenia z linii Samsung W możliwości znacznie się poprawił. Zaprezentowany dziś Samsung W21 kontynuuje ten trend.

Oto Samsung W21. Trochę różni się od Galaxy Z Fold 2

Do 2018 roku urządzenia z serii Samsung W były smartfonami z klapką (zob. Samsung W2017, Samsung W2018, Samsung W2019). W zeszłym Samsung zdecydował się na dużą zmianę i zaczął je wzorować na serii Galaxy Z Fold.

Nie inaczej jest w tym roku – Samsung W21 konstrukcyjnie przypomina Galaxy Z Fold 2, ale już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że panel tylny ma inne wykończenie – nie jest on płaski, tylko „rowkowany”, co (według deklaracji producenta) ma poprawić chwyt (i rzeczywiście powinno tak być).

Ciekawostką jednak jest, że Samsung W21 jest znacznie większy od swojego pierwowzoru, nieco inaczej wygląda też moduł aparatu na panelu tylnym. To tym bardziej ciekawe, ponieważ chińska agencja certyfikująca TENAA podaje, że Samsung W21 ma dokładnie takie same wymiary jak Galaxy Z Fold 2, tj. 128,2×159,2×6,2 mm. Załączone poniżej zdjęcie udowadnia jednak, że to nieprawda, ponieważ różnicę widać gołym okiem.

smartfon Samsung W21 5G smartphone
źródło: @UniverseIce

Samsung W21 odróżnia się od swojego pierwowzoru również tym, że oferuje dwa fizyczne sloty na karty SIM (Galaxy Z Fold 2 ma jeden nano SIM i eSIM), a także mniejszą, łączną pojemność akumulatorów (4250 mAh vs 4500 mAh). To ostatnie zaskakuje, biorąc pod uwagę fakt, że zaprezentowany dziś smartfon jest większy, więc teoretycznie powinny się w nim zmieścić większe baterie. A tymczasem jest na odwrót.

smartfon Samsung W21 5G smartphone
źródło: Samsung

Cena Samsunga W21 została ustalona na 19999 juanów, co jest równowartością ~12 tysięcy złotych. Tyle samo trzeba było jednak zapłacić również za poprzednie modele z serii Samsung W, ale dopiero od zeszłego roku można powiedzieć, że jest to relatywnie atrakcyjna oferta. Samsung Galaxy Z Fold 2 w takiej samej konfiguracji (12 GB/512 GB) kosztuje bowiem w Chinach niewiele mniej, bo 16999 juanów (~10150 złotych).

Te newsy mogą Cię zainteresować: