Microsoft Teams dostanie nowy tryb widoku dynamicznego

Microsoft Teams, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, rozwija się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki czemu pojawiają się kolejne przydatne nowości. Dzięki nowemu trybowi widoku dynamicznego, prezentowanie w aplikacji będzie wyglądać inaczej niż dotychczas.

Microsoft Teams będzie się lepiej dostosowywać do spotkania

Jedna z najważniejszych platform do prowadzenia spotkań online wciąż otrzymuje kolejne usprawnienia. Od dość dawna sztuczna inteligencja wspomaga tryb razem, który umieszcza wszystkich uczestników spotkania w jednym wirtualnym miejscu, np. na sali wykładowej. Teraz szara rzeczywistość uczniów i studentów na zajęciach zdalnych zostanie wzbogacona o nowy widok dynamiczny podczas prezentacji. Na czym ma on polegać i jak duże zmiany przyniesie?

Przede wszystkim, obrazy z kamerek uczestników spotkania z dołu okna Microsoft Teams powędrują na jego prawy bok. Prezentowana zawartość pojawi się po lewej stronie, a jej rozmiar będzie automatycznie dostosowywany do wielkości okna programu. Jak zaznacza The Verge, opcja ta szczególnie przydatna może być np. podczas wspólnego oglądania jakiegoś wydarzenia czy przedstawiania prezentacji w formie slajdów.

Teraz łatwiej więc będzie jednocześnie śledzić udostępnianą właśnie zawartość oraz widzieć obraz z kamerek innych uczestników spotkania. Tryb dynamiczny ma również w wyraźniejszy sposób eksponować obraz osób aktywnie uczestniczących w spotkaniu oraz tych, którzy podnieśli wirtualną rękę. Microsoft twierdzi też, że dostępna będzie opcja „przypinania” obrazów z kamery danego użytkownika do zawartości wyświetlanej na ekranie.

microsoft teams
Foto: Microsoft

Jak widzimy na GIF-ie powyżej, tryb dynamiczny będzie również dostosowywał wielkość „okienek” poszczególnych użytkowników. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby użytkownik sam decydował o tym, co chce widzieć – tryb ma umożliwić sporo możliwości personalizacji. Wszystko to, aby zmaksymalizować produktywność osób biorących w spotkaniu przy jednoczesnym zachowaniu komfortu korzystania z aplikacji.

Microsoft Teams wciąż się zmienia, a aktualizacja przynosząca tryb dynamiczny ma być dostępna w marcu. W czasie pandemii aplikacja giganta z Redmond cieszy się ogromną popularnością – w październiku CEO Microsoftu Satya Nadella powiedział, że Teams przekroczyło liczbę 100 milionów użytkowników dziennie.