smartfon Samsung Galaxy A52 5G smartphone
Samsung Galaxy A52 5G (źródło: Evan Blass)

Samsung przywróci w Galaxy A52 to, co było dobre w poprzednikach

Smartfony z serii Galaxy A5 mocno się zmieniały na przestrzeni minionych lat. Niestety, nie zawsze na lepsze, bo czasami Samsung coś dodawał, a potem usuwał. Linia Galaxy A52 może przywrócić przynajmniej dwie takie rzeczy.

Wydawało się, że mamy już wszystkie informacje o Samsung Galaxy A52 (5G), ponieważ w połowie ubiegłego miesiąca wyciekła niemal kompletna lista parametrów zarówno wersji bez, jak i z modemem 5G. Okazuje się jednak, że wówczas pominięto bardzo istotny szczegół, który sprawia, że smartfony zapowiadają się jeszcze lepiej niż nam się wydawało!

Specyfikacja rodziny Galaxy A5 to prawdziwy rollercoaster

Samsung robił różne rzeczy ze smartfonami z serii Galaxy A5, ale od samego początku starał się utrzymać niemal flagowy poziom. W związku z tym, na liście ich parametrów znajdowały się rozwiązania, których nie oferowały inne urządzenia z oferty południowokoreańskiego producenta.

Niestety, jednocześnie zdarzało się, że w jednej generacji Samsung coś dał, a w następnej bezlitośnie to zabrał. Tak było na przykład z optyczną stabilizacją obrazu, którą oferował Galaxy A5 2016, ale Galaxy A5 2017 już nie. Ten ostatni z kolei miał pyło- i wodoszczelną obudowę z certyfikatem IP68, z której jednak Samsung szybko zrezygnował.

Samsung przywróci w Galaxy A52 (5G) to, co było dobre w poprzednikach

Jest takie powiedzenie, że „kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera”, aczkolwiek Samsung się tam nie wybiera, bo nawet w dobie pandemii COVID-19 radzi sobie zadowalająco. Producent postanowił jednak przywrócić dwie rzeczy w serii Galaxy A52, z których mogli korzystać właściciele poprzedników.

Po pierwsze, co już zostało wspomniane w połowie lutego, smartfony z linii Galaxy A52 będą miały pyło- i wodoszczelne obudowy. Co jednak ciekawe, z certyfikatem IP67, a nie IP68 (jak Galaxy A5 2017), aczkolwiek dla przeciętnego użytkownika nie powinno to mieć wielkiego znaczenia, ponieważ mimo wszystko należy unikać zanurzania urządzenia elektronicznego w wodzie (gwarancje zwykle nie obejmują uszkodzenia na skutek zalania).

smartfon Samsung Galaxy A52 5G smartphone
źródło: WinFuture

Po drugie, jak właśnie doniósł Roland Quandt, aparat główny w smartfonach z serii Galaxy A52 będzie wspierała optyczna stabilizacja obrazu, czyli funkcja, znana z Galaxy A5 2016 i nieobecna w następnych modelach. Leakster podał też dokładną specyfikację wszystkich aparatów, które znajdą się na tyle tych urządzeń:

  • 64 Mpix; 81° FOV; 0,8 µm; OIS,
  • 12 Mpix; 123° FOV; 1,12 µm,
  • 5 Mpix; 78° FOV; 1,12 µm (do zdjęć makro),
  • 5 Mpix; 85° FOV; 1,12 µm (do wykrywania głębi).

Pozostałe informacje na temat specyfikacji Galaxy A52 i Galaxy A52 5G oraz ich spodziewane ceny znajdziecie w podlinkowanym poniżej artykule: