smartfon Samsung Galaxy F22 smartphone
Samsung Galaxy F22 (źródło: Samsung)

Galaxy F22 dopiero zadebiutował, a Samsung już go nazywa „przebojem”

Producenci wprost uwielbiają używać wielkich słów. Samsung nie jest wyjątkiem, a w przypadku smartfonów z serii Galaxy M robi to regularnie (zob. Galaxy M31). Teraz zdecydował się na taki krok również przy nowym modelu Galaxy F22, bowiem już na start nazywa go „przebojem”.

Reklama

Samsung informuje, że model ten został stworzony dla młodych klientów z Generacji Z i millenialsów, poszukujących smartfona, który nadąży za ich trybem życia. I rzeczywiście ma argumenty, mogące przekonać ich do zakupu właśnie tego urządzenia.

Specyfikacja Galaxy F22

Jedną z największych zalet tego smartfona jest ekran, ponieważ Samsung zdecydował się umieścić w tym modelu wyświetlacz Super AMOLED typu Infinity-U o przekątnej 6,4 cala, który na dodatek potrafi odświeżać obraz z częstotliwością 90 Hz. Niestety, jego najsłabszą stroną jest rozdzielczość, gdyż wynosi ona zaledwie 1600×720 pikseli (HD+).

Specyfikacja Galaxy F22 obejmuje też procesor MediaTek Helio G80, który będzie współpracować z 4 GB lub 6 GB RAM (w zależności od tego, jaką wersję wybierze klient) oraz systemem Android 11 z One UI Core 3.1. Do kompletu jest od 64 GB do 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 1 TB (producent przewidział na nią dedykowany slot).

Specyfikacja Galaxy F22 obejmuje również aparat o rozdzielczości 13 Mpix na panelu przednim i cztery na tyle: główny 48 Mpix, ultraszerokokątny 8 Mpix, dedykowany do zdjęć makro (2 Mpix) i do pomiaru głębi (też 2 Mpix), a także czytnik linii papilarnych (na bocznej krawędzi), moduł NFC i niehybrydowy dual SIM (2x nano SIM).

Samsung Galaxy F22 zasilany jest przez akumulator o pojemności 6000 mAh, który można ładować przewodowo z mocą do 15 W (zasilacz w zestawie).

Cena Galaxy F22

Cena Galaxy F22 w wersji z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej została ustalona w Indiach na 12499 rupii (równowartość ~640 złotych). Konfiguracja z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika ma natomiast kosztować w tym kraju 14499 rupii (~740 złotych).

Na tę chwilę nie wiadomo, czy smartfon ten będzie dostępny również w innych krajach.

smartfon Samsung Galaxy F22 smartphone
źródło: Samsung