smartfon Redmi 10C smartphone
Redmi 10C (źródło: Xiaomi Nigeria)

Redmi 10C oficjalnie wchodzi na rynek. Na pierwszy rzut Afryka

Redmi 10C pojawił się na horyzoncie przed kilkoma dniami i właśnie okazało się, że jego premiera faktycznie była bardzo blisko, ponieważ smartfon oficjalnie zadebiutował w Afryce. Jeszcze w tym tygodniu trafi też na inny rynek, a w niedalekiej przyszłości również do Europy.

Redmi 10C oficjalnie wchodzi na rynek

Już w zeszłym tygodniu Redmi 10C został przyłapany w jednym z nigeryjskich sklepów i teraz już wiadomo, że to nie był przypadek. Właśnie bowiem Xiaomi Nigeria ogłosiło oficjalną premierę nowego, budżetowego smartfona. Urządzenie trafiło już do sprzedaży w dwóch wersjach. Konfiguracja z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej została wyceniona na 78000 NGN (równowartość ~810 złotych), natomiast wariant z 4 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej na 87000 NGN (~910 złotych).

smartfon Redmi 10C smartphone
źródło: Xiaomi Nigeria

Cena w Nigerii jest zatem niższa niż się spodziewaliśmy. Smartfon już w najbliższy czwartek, 17 marca 2022 roku, zadebiutuje w Indiach, aczkolwiek pod nieco zmienioną nazwą – jako Redmi 10. Dla przypomnienia, model o takiej nazwie jest dostępny w Polsce od dłuższego czasu, ale to całkowicie inny sprzęt.

W niedalekiej przyszłości (niestety nie wiemy, kiedy dokładnie) Redmi 10C trafi także do Europy. Według nieoficjalnych doniesień, cena smartfona ma się znaleźć w przedziale od 150 euro (~715 złotych) do 200 euro (~955 złotych). Na Starym Kontynencie, podobnie jak w Nigerii, sprzedawane będą trzy wersje kolorystyczne: czarna, zielona i niebieska. Obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego.

Co zaskakujące, mimo że Xiaomi Nigeria ogłosiło dostępność Redmi 10C na lokalnym rynku, nie umieściło jeszcze tego smartfona na swojej stronie internetowej ani nie ujawniło szczegółowej specyfikacji urządzenia. Na udostępnionych przez producenta materiałach widnieje jedynie informacja o procesorze Qualcomm Snapdragon 680 (bez modemu 5G) i wyświetlaczu o przekątnej 6,71 cala (który ma niewielkie wycięcie w górnej części na aparat i dość gruby tzw. podbródek, tj. ramkę pod dolną krawędzią).

W ubiegłym tygodniu pojawiły się jednak przedpremierowe zdjęcia Redmi 10C, które ujawniły, że smartfon ma na pokładzie również superszybką pamięć UFS, aparat o rozdzielczości 50 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie, pojedynczy głośnik oraz akumulator o pojemności 5000 mAh, który można ładować przewodowo z mocą 18 W. Obok aparatów na panelu tylnym jest też czytnik linii papilarnych.