realme V25 (fot. realme)

19 GB RAM w smartfonie realme. Co zrobić z taką ilością pamięci?

realme nie kojarzy się zbytnio z produkcją smartfonów nastawionych na bicie rekordów wydajności. Tym bardziej zaskakujące jest, że firma zdecydowała się na premierę modelu z 12 GB RAM, w porywach do 19 GB RAM.

W razie potrzeby – aż 19 GB RAM

Data premiery realme V25 przez długi czas pozostawała nieznana. Producent zdecydował się ogłosić plany dotyczące dostępności smartfona bez większej pompy. Oficjalne ogłoszenie firmy zdradza specyfikację urządzenia, wraz z cenami i planami dystrybucji.

Dla współczesnych smartfonów, 12 GB pamięci RAM nie jest niczym niezwykłym. Flagowce, a nawet niektóre sprzęty z wyższej-średniej półki chętnie sięgają po kości w takich zestawach. realme V25 może działać jednak z nawet 19 GB RAM. Jak?

Model ten wykorzystuje pomocniczą technologię rozszerzania pamięci RAM. Fizycznie, nowy smartfon ma 12 GB RAM. Jednak w razie potrzeby, może „pożyczyć” nawet 7 GB z pamięci masowej i wykorzystać ją do przetwarzania procesów tymczasowych. Dzięki temu, urządzenie będzie w stanie wykonywać nawet bardzo zasobożerne zadania.

Pytanie tylko: czy DRE będzie miało rzeczywiste przełożenie na zwiększoną użyteczność smartfona? Raczej mało prawdopodobne, by kiedykolwiek przydało się nam te 19 GB RAM. Sam mam ex-flagowca z 8 GB RAM i w życiu nie wydawało mi się to mało.

Reszta specyfikacji realme V25 i cena

Pozostałe elementy realme V25 nie wydają się być jakoś specjalnie sensacyjne. Mamy do czynienia z urządzeniem z 6,6-calowym ekranem LCD o maksymalnej jasności 600 nitów i rozdzielczości Full HD+ (2400 x 1800 pikseli). Całość zasila bateria 5000 mAh z ładowaniem 33 W. W środku znajdziemy też działający procesor Qualcomm Snapdragon 695, zaś wspomniane 12 GB RAM będzie mogło być wspierane przez 256 GB pamięci wewnętrznej.

Zestaw aparatów reprezentuje 64-megapikselowa kamera ze światłem f/1.79 oraz dwoma sensorami po 2 Mpix – do badania głębi kadru oraz zdjęć makro. Przedni aparat ma 16 Mpix (matryca Sony IMX471).

Czytnik linii papilarnych zamontowano z boku obudowy. Znalazło się w niej też miejsce dla gniazda audio jack oraz tylko jednego głośnika. Wymiary urządzenia to 164,3 × 75,6 × 8,5 mm, zaś waży ono 195 g.

realme V25 wyceniono na 1999 juanów (~1370 złotych), a jego sprzedaż rozpocznie się 4 marca. Nie ma planów wprowadzenia tego modelu w Polsce, jako że linia „V” jest u nas właściwie nieobecna.