Fitbit zmuszony do wycofania aż 1,7 mln smartwatchy

Jeden z największych producentów urządzeń wearables musi wycofać 1,7 mln smartwatchy. Okazuje się, że Fitbit Ionic ma problemy z akumulatorem.

Użytkownicy powinni natychmiast zaprzestać używania

Jak przed chwilą wspomniałem, mamy do czynienia z jednym największych i najbardziej doceniany producentów urządzeń ubieralnych. Według ostatniego raportu Fitbit w minionym roku zajmował czwartą pozycję na całym rynku. Cóż, najwidoczniej nawet czołowym firmom zdarzają się wpadki.

Na problem uwagę zwraca amerykańska Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów, która poinformowała, że w modelu Fitbit Ionic może dojść do przegrzenia akumulatora, co z kolei moża zakończyć się nawet poparzeniami użytkownika. Chodzi o smartwatcha, który na rynku zadebiutował w 2017 roku i przyciągnął niemałą liczbę klientów.

Należy mieć na uwadze, że z obecnych raportów wynika, że problem wystąpił u niewielkiej liczby właścicieli Fitbit Ionic, aczkolwiek nie należy go bagatelizować. Tym bardziej, że nie ma gwarancji, że do przegrzania akumulatora nie dojdzie w przypadku innych egzemplarzy smartwatcha.

Fitbit Ionic

Firma miała bowiem otrzymać około 100 zgłoszeń w USA o przegrzaniu akumulatora i co najmniej 78 zgłoszeń dotyczących oparzeń. Z kolei w pozostałych regionach liczba zgłoszeń wyniosła odpowiednio 59 i 40. Warto dodać, że łączna sprzedaż smartwatcha Fitbit Ionic osiągnęła około 1,7 mln sztuk, z czego ponad milion rozszedł się wyłącznie w USA.

Amerykańska Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów twierdzi, że właściciele smartwatcha powinni natychmiast zaprzestać jego używania i skontaktować się z producentem w celu dalszego postępowania i wyjaśnienia sprawy.

Smartwatche do zwrotu

Producent, aby uniknąć kolejnych zgłoszeń o przegrzaniu i ewentualnych poparzeń klientów, zdecydował się na wycofanie 1,7 mln egzemplarzy smartwatcha Fitbit Ionic. Niestety, ale prawdopodobnie to jedyny sposób, który pozwoli rozwiązać opisywany problem.

Osoby, które zgodnie z zaleceniami firmy zdecydują się na zwrot smartwatcha, mogą liczyć na rekompensatę. Fitbit obiecuje zwrot 299 dolarów, a także oferuje 40% rabatu na wybrane modele innych urządzeń.