Chuwi HiPad X tablet
Chuwi HiPad X (źródło: Chuwi)

Chuwi HiPad X – ciekawy tablet zarówno do pracy, jak i rozrywki

Dzięki globalnej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i COVID-19 tablety przeżywają swoją drugą młodość. Popyt na te urządzenia znacząco wzrósł w ostatnim czasie i wszyscy producenci chcieliby na tym skorzystać. Kolejną propozycją od Chuwi w tym segmencie jest Chuwi HiPad X. Według deklaracji producenta, ma to być świetne narzędzie zarówno do pracy, jak i rozrywki.

Chuwi regularnie wzbogaca swoją ofertę o kolejne pozycje. W ubiegłym miesiącu producent wprowadził na rynek hybrydę Chuwi UBook X z systemem Windows 10, która ma aspiracje zastąpić laptop. Chuwi HiPad X jest (konstrukcyjnie) podobnym rozwiązaniem, aczkolwiek z uwagi na swoją specyfikację, raczej stanie się kolejnym urządzeniem w domu niż spróbuje zająć miejsce komputera osobistego na biurku.

Specyfikacja Chuwi HiPad X

Na rynku pojawia się coraz więcej tabletów, które w tym niełatwym dla wszystkich czasie mają za zadanie pomóc w (zdalnej) pracy i nauce, a „po godzinach” pozwolić na rozerwanie się przy jakimś filmie czy serialu.

Chuwi HiPad X powinno się udać zarówno jedno, jak i drugie. Tablet wyposażono w wyświetlacz IPS o przekątnej 10,1 cala, proporcjach 16:10 i rozdzielczości 1920×1200 pikseli, który da się obsługiwać również rysikiem. Co więcej, do urządzenia można podłączyć też klawiaturę-etui – dzięki takiemu zestawowi akcesoriów przemieni się ono w pełnoprawną stację roboczą i umożliwi wygodną pracę/naukę.

Chuwi HiPad X tablet
Chuwi HiPad X (źródło: Chuwi)

Za wydajność Chuwi HiPad X odpowiada procesor MediaTek Helio P60, który składa się z czterech rdzeni ARM Cortex-A73 i czterech ARM Cortex-A53 (w obu przypadkach o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,0 GHz). Grafiką zajmuje się zaś ARM Mali-G72 MP3 GPU. Ponadto tablet oferuje 6 GB LPDDR4x RAM i 128 GB pamięci flash typu UFS.

Użytkownicy z pewnością docenią również obecność modułu LTE i Dual SIM (2x nano SIM) oraz GPS. Do tego na przodzie znajduje się aparat o rozdzielczości 5 Mpix do rozmów wideo (przydatnych podczas pracy i nauki).

Chuwi HiPad X tablet
Chuwi HiPad X (źródło: Chuwi)

Tablet pracuje pod kontrolą systemu Android 10 i jest zasilany przez akumulator o pojemności 7000 mAh (ładowanie 10 W przez port USB-C). Obudowa urządzenia wykonana jest z metalu. Całość ma grubość 9,5 mm i waży 550 gramów.

Cena Chuwi HiPad X

Regularna cena Chuwi HiPad X została ustalona na 249,99 dolarów (równowartość ~950 złotych), ale przez dwa dni, od 15 do 16 września 2020 roku, tablet ma być dostępny za 174,99 USD (~660 złotych). Urządzenie można kupić w oficjalnym sklepie marki Chuwi na platformie AliExpress.