Baldur’s Gate 3 bez premiery w 2022 roku

Smutne wieści dla wszystkich fanów klasycznych gier RPG. Baldur’s Gate 3 spędza już rekordowy czas jako tytuł we wczesnym dostępie, a wygląda na to iż jeszcze tam chwilę zostanie. Z wypowiedzi twórców wynika, że potrzebują jeszcze pełnego roku pracy.

Przed wyruszeniem w drogę…

Baldur’s Gate 3 najprawdopodobniej nie ukaże się w 2022 roku. A tak przynajmniej twierdzą włodarze studia Larian, którzy pracują nad kontynuacją legendarnych gier z końcówki minionego wieku. Dla przypomnienia – tytuł spędził już chwilę we wczesnym dostępie, pojawiając się na platformach Steam oraz GOG.com jesienią 2020 roku.

Eurogamer przytacza tutaj wypowiedzi Swena Vincke, jednego z założycieli studia Larian. Ten twierdzi, że deweloperom pozostał przynajmniej rok prac nad ich dziełem. Ich wyznacznikiem ukończenia gry jest jakość produktu, a nie data jego wypuszczenia. W momencie gdy tytuł jest we wczesnym dostępie od 2020 roku, trudno nie wyobrazić sobie innego podejścia. Pytanie jednak brzmi, czy gracze będą czekać na premierę, jeśli tytuł od dawna jest dostępny w JAKIEJŚ formie?

Przedstawicielstwo Larian mówi również, że data premiery Baldur’s Gate 3 pojawi się wtedy, gdy kryterium jakości gry zostanie wewnątrz studia spełnione. Dobre wieści są takie, że graczy czekają kolejne potężne aktualizacje, jakie pojawią się w dalszym procesie tworzenia gry.

…należy kupić Baldur’s Gate 3

Siódma łatka do produkcji Larian, doda przede wszystkim klasę barbarzyńcy. Pojawią się usprawnienia w interfejsie użytkownika, cały garnitur broni do rzucania w przeciwników. System orężu został także zmodyfikowany, pozwalając graczom na bicie oponentów krzesłami, jeśli takie znajdują się w zwiedzanej lokacji. Mówiąc o bardziej technicznych sprawach, aktualizacji doczekał się również system oświetlenia. Najnowsza łatka zajmie aż 32 GB, dlatego warto ją ściągnąć wcześniej przed wznowieniem rozgrywki.

Baldur’s Gate 3 kosztuje obecnie 199 złotych. Jest to wysoka cena, jak za produkt we wczesnym dostępie. Swoimi wcześniejszymi produkcjami, Larian jednak pokazał że wszystkie stwierdzenia o jakości są jak najbardziej prawdziwe. Jeżeli tylko tęsknicie za kultową serią i lubicie klasyczne RPG, zdecydowanie warto zainteresować się tym wydaniem. Zwłaszcza, że na oficjalną premierę, tytuł będzie tylko droższy.