Assassin’s Creed Mirage już dostępne na urządzeniach Apple

Waszą następną grą na iPhone’a nie musi być coś z gatunku clickerów lub „połącz 4”. Możecie na przykład ograć także najnowszą część kultowej serii Ubisoftu, Assassin’s Creed Mirage.

Bardziej „jedynka” niż Origins

Nowy Asassin’s Creed stara się odrzucić przytłaczający rozmach otwartego świata na rzecz lokacji, które może zbadać wzdłuż i wszersz w ciągu kilku godzin gry. Basimowi, bohaterowi gry, jest zatem bliżej do Altaira czy Ezio niż Eivor. Główna oś fabularna kręci się wokół prowadzenia śledztwa związanego z morderstwem, a naszym zadaniem jest robienie za Sherlocka Holmesa w Bagdadzie na początku średniowiecza.

Czy Ubisoft Bordeaux udało się oczarować graczy bardziej kameralną historią i powrotem do korzeni? Według Maćka, Assassin’s Creed Mirage ma więcej wspólnego z zardzewiałym scyzorykiem niż dobrze naoliwionym mechanizmem ostrza asasynów, ale hej – jego gusta i oczekiwania wobec gier nie muszą pokrywać się z Waszymi i możliwe, że spędzicie przy tym tytule kilkanaście godzin, i będziecie dobrze się bawić.

Assassin’s Creed na urządzeniach Apple

Od dziś nie musicie być posiadaczami PlayStation, Xboxa czy komputera z Windowsem, aby zagrać w Assassin’s Creed Mirage – możecie wykorzystać do tego iPhone’a z chipem A16 (15 Pro i 15 Pro Max) lub z iPada z układem M1 lub nowszym (m.in. iPad Air i iPad Pro). Tytuł jest już dostępny na platformie AppStore.

Cena gry na urządzenia Apple nie różni się od tej na innych platformach – po skorzystaniu z wersji próbnej, pozwalającej na 90 minut gry, musicie zapłacić 199 złotych – pod warunkiem, że nie w głowie Wam teraz zakupy lub nie lubicie promocji. Do 20 czerwca tytuł jest bowiem dostępny w obniżonej cenie wynoszącej 129,99 złotych.

Valheim na Makach, Death Stranding i Assassin’s Creed na iPhonie 15 Pro, gry na laptopach z Windowsem i układem Snapdragon X – wygląda na to, że architektura Arm i gaming mogą iść ze sobą w parze, a wszystko zależy od mocy przerobowych zespołów programistów. W drodze na urządzenia Mac jest również recenzowane na łamach Tabletowo Prince of Persia: The Lost Crown oraz Sniper Elite 4.