Potwierdzone: Gear VR z kontrolerem będą kosztować 549 złotych. Nie tysiąc 20
Samsung Gear VR z kontrolerem (SM-R324)

Potwierdzone: Gear VR z kontrolerem będą kosztować 549 złotych. Nie tysiąc

Nie tak dawno informowaliśmy Was, że Gear VR z kontrolerem pojawiły się w ofercie jednego z naszych rodzimych sklepów z elektroniką i że trzeba w nim zapłacić za nie prawie tysiąc złotych. Od samego początku coś mi tu jednak nie pasowało. I rzeczywiście, nie myliłem się. Otrzymaliśmy bowiem oficjalną informację od Samsunga, że te gogle będą kosztować w Polsce 549 złotych.

To bardzo uczciwa oferta. Na Zachodzie za Gear VR z kontrolerem trzeba zapłacić 128,99 euro, czyli równowartość ~550 złotych. Miło, że Samsung potraktował klientów w Polsce tak samo, jak innych na Starym Kontynencie. Często się bowiem zdarza, że elektronika u nas jest sporo droższa niż u naszych sąsiadów. I to zwykle o co najmniej kilka stówek.

Samsung nadal jednak nie rozpoczął oficjalnie sprzedaży Gear VR-ów z kontrolerem w Polsce. Ale teraz, gdy już wiadomo, ile mają one kosztować (przypominam: 549 złotych), wszyscy zainteresowani mogą zacząć odkładać na nie pieniądze. A skorzystać z nich będą mogli właściciele Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+ oraz Galaxy Note 5.

Co ciekawe, x-kom nadal „sprzedaje” Gear VR z kontrolerem za 999 złotych, choć zapewne w rzeczywistości nie ma ich jeszcze na stanie, a cenę ustalił na takim poziomie, bo nie dostał jeszcze oficjalnej informacji od producenta.

Źródło: własne