Ważne

Samsung Gear VR z kontrolerem kosztują w Polsce… aż tysiąc złotych!

Możliwe jednak, że to tylko zły sen

Już same ceny Galaxy S8 i Galaxy S8+ zwalają z nóg. Chociaż – na szczęście dla Samsunga – nie wszystkich, ponieważ smartfony również w Polsce cieszą się ogromną popularnością. Do sprzedaży trafiły jednak właśnie także nowe Gear VR z kontrolerem. Niestety, ich cena też jest powalająca. Ale jest szansa, że zaraz szybko “stanieją”.

Jeden z Czytelników dał nam cynka, że gogle pojawiły się w ofercie x-komu, który umieścił przy nich cenę 999 złotych. Na szczęście – tym razem dla nas – istnieje spore prawdopodobieństwo, że okulary dość szybko “stanieją” i nie trzeba będzie na nie wydawać aż tysiaka. Dlaczego? Już tłumaczę.

Na drugim końcu świata, w Stanach Zjednoczonych, trwa aktualnie przedsprzedaż nowych Gear VR z kontrolerem. W tym kraju kosztują one zaledwie 130 dolarów, czyli równowartość ~520 złotych. Z kolei sam kontroler to koszt 40 dolarów (~160 złotych). Ceny w Europie zazwyczaj są przeliczane na zasadzie 1$=1€ i rzeczywiście, po zajrzeniu do niemieckiego Media Marktu i Amazona mamy informację, że gogle kosztują 128,99 euro, czyli ~550 złotych.

Wygląda więc na to, że x-kom po prostu się “zagalopował” i wystawił nowe Gear VR z kontrolerem ze złą ceną. Niemożliwe bowiem, żeby Samsung zdecydował się na blisko dwukrotną “przebitkę” w naszym kraju. Dlatego podejrzewam, że jeżeli ktoś mimo wszystko kupi te gogle, to zamówienie zostanie anulowane, a pieniądze zwrócone.

Dzięki Paweł za cynk!

Aktualizacja: - 2017.04.26Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie od Samsunga, że Gear VR z kontrolerem będą kosztować 549 złotych, nie tysiąc.

Źródło: x-kom

Komentarze

 • Bolo

  Oby 1000zł to szalona cena za taki dodatek do telefonu.

  • Anonim

   Pewnie błąd, bo jak nie to…ojojojoj… kupię w innym sklepie?

 • Coala

  W AU, NZ i USA dodają taki zestaw za free do każdego S8/S8+ ale tam bida. U nas 5000 to nie problem na najnowsze cudeńko od Samsunga.

 • daniel

  89 euro w jednym z niemieckich sklepów

 • Adam

  Zbędna zabawka do kilkurazowego użytku powinna kosztować 150zł.

 • Arek Marcinek

  Cena w x-kom to 549 złotych. Może chwilowy tysiąc na stronie internetowej to jedynie pomyłka.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona