Ważne

Samsung Galaxy S8: bateria po pierwszym (spokojnym) weekendzie użytkowania

Za mną pierwszy weekend korzystania z Samsunga Galaxy S8. Miałem nieco czasu, aby przyjrzeć się urządzeniu dokładniej, ze szczególnym naciskiem na baterię. Wbrew moim obawom, nie jest źle, choć na ostateczną ocenę ogniwa daję sobie jeszcze nieco czasu.

Telefon po raz ostatni ładowałem w sobotę rano, przed południem. Weekend miałem dość napięty, jednak nie było to raczej gonienie za straconym czasem, do którego telefon byłby mi niezbędny. Posłuchałem nieco muzyki, posurfowałem po sieci, śledząc co ciekawsze wydarzenia ze świata piłki nożnej, wykonałem kilka połączeń. Sobota była więc dla Galaxy S8 dość spokojnym okresem.

W niedzielę plan dnia przedstawiał się podobnie, z tym, że nie szczędziłem sobie oglądania YouTube’a oraz grania w kilka ulubionych gier. Można tu wyjść z założenia, że smartfon musiał przepracować nieco czasu, jednak do maksymalnego dokręcenia mu śruby nieco zabrakło. Kątem oka zerkałem na słupek naładowania baterii, ale ten – ku mojemu zdziwieniu – trzymał się całkiem nieźle.

W nocy pojechałem jeszcze zrobić kilka zdjęć nocnych (serio, jest bardzo dobrze!) na potrzeby recenzji, a komunikat o niskim naładowaniu ogniwa baterii zaskoczył mnie dopiero gdzieś przed drugą w nocy. Smartfon nie poszedł od razu do ładowarki, bowiem chciałem przy okazji zobaczyć, jak urządzenie poradzi sobie na niskim naładowaniu baterii, bez włączonego trybu oszczędzania energii. Z 14% przed pójściem spać pozostało mi równe 10% dziewięć godzin później.

Teraz kilka informacji dla miłośników szczegółów:

 • Rozdzielczość: FHD+,
 • Tryb pracy: Kino AMOLED,
 • Jasność: ~40-50%,
 • Oszczędzanie baterii: wyłączone,
 • Czas na ekranie: 4 – 4,5 godziny,
 • Telefon poszedł witać się z ładowarką, gdy poziom naładowania akumulatora wskazywał 4%.

Wnioski, wnioski, wnioski

Smartfon miał pozornie spokojny weekend, jednak należy tutaj dodać także optymalizację i personalizację od strony softowej, pobieranie “moich” aplikacji z Google Play wraz z ich konfiguracją, co – mimo wszystko – potrafi odpowiednio odcisnąć swoje piętno na baterii. W ciągu najbliższych kilku dni stopniowo będę dociskał Galaxy S8 śrubę, żeby zobaczyć, na co stać baterię, kiedy robi się naprawdę gorąco. Ale póki co daleki jestem od krytykowania ogniwa o pojemności 3000 mAh. Jest niemal dokładnie tak, jak się spodziewałem.

O kolejnych perypetiach związanych z ósmą Galaktyką będę Was informował na bieżąco na łamach Tabletowo. Możecie także zerknąć na mój kanał na YouTube, gdzie już niebawem wpadną kolejne filmy poświęcone temu urządzeniu.

Komentarze

 • Tomasz G.

  Dodasz facebooka i szlag jasny trafi baterię w ciągu 8 godzin

  • Michał Kubiak

   Według gsmarena bateria w S8+ (Exynos) żyje o 4 godziny krócej od S7 edge (Exynos) (88 vs 92 godziny – to oczywiście indeksy a nie życie na 1 ładowaniu). Rozczarowujący wynik.

 • TomekZ

  MotoZPlay na ekranie 9h.

  • stark2991

   I słaby procek (w porównaniu do S8)

   • Michał Kubiak

    To prawda, ale są inne telefony o podobnej do S8+ przekątnej ekranu które są dużo tańsze i radzą sobie z czasem SOT znacznie lepiej.

    • stark2991

     Ja i tak jestem lekko zaskoczony że się nie skończyło katastrofą ;)

     • Michał Kubiak

      No przecież S835 miał być sporo oszczędniejszy dla baterii, nowa generacja AMOLEDa też miała być lepsza, fakt mocno wzrósł rozmiar ekranu w S8+ ale mimo wszystko… no i bateria jest większa. Jestem lekko zdziwiony regresem.

     • stark2991

      S835 i ekran są oszczędniejsze, przecież regres jest znikomy w porównaniu do skoku przekątnej

     • Michał Kubiak

      13% większa przekątna między S7 edge i S8+ a zmniejszyli baterię z 3600 na 3500mAh – ale o 5% krótsze życie…. faktycznie nieco wzrosła energooszczędność.
      Niemniej jednak rozczarowujące, zgodzisz się?

     • stark2991

      Rozczarowujące byłoby dla mnie gdybym kupił teraz S8 i okazało się że trzyma tyle samo co obecny telefon :) Ale biorąc pod uwagę że mój telefon osiąga nawet gorsze wyniki mając 2600mAh przy 5″ a tam jest 3000mAh przy 5.8″ to… nie mam zdania :)

   • TomekZ

    Widzisz różnicę w codziennym użytkowaniu? Bo 98 na 100 osób tego nie zauważa….nie zwraca na to uwagi.

    • stark2991

     Tak, widzę różnicę. Mój telefon ma S801 a jest wolniejszy mniej więcej dwukrotnie od takiego S8. W Moto Z Play jest S625, czyli procek jeszcze wolniejszy niż mój.

 • Łukasz Tkacz

  4h na ekranie przy spokojnym użytkowaniu?
  Eeee… nie, dzięki ;)

  • Michał Kubiak

   Dokładnie, jak pomyślę, że z tą samą prawie wydajnością pogram na jeszcze większym telefonie 7-9 godzin (w zależności od jasności) to mi się odechciewa tego S8 próbować.

   • Chlastek

    Na wystawie udało mi się dopaść nieładujące się S8: proste określenie ile pobiera YT na max. jasności na godzinę: S8 ok. 14%, S8+ 11-12%. Pokrywa się to z jakimś testem, który widziałem na YT. P2 sprawdziłem wczoraj i mam wrażenie że przy max. jasności jest nawet minimalnie lepiej na Nougacie: wyszło mi w tych samych warunkach 7,5%/h. Jednakże, jeśli przeliczymy sobie ile to mAh z danej baterii, to otrzymamy okolice 400 mAh przez tę godzinę, także aż takiego rozrzutu nie ma. Przynajmniej dla Youtube’a :).

    • Michał Kubiak

     Dla YT musiałbyś określić dokładnie jaki materiał, bo rozdzielczości, framerate, bitrate i kodek grają olbrzymią rolę. Lepiej jest już znany filmik puścić w pętli z ftp albo serwera DLNA, łatwiej wtedy o porównanie.
     Mi Max ma ustawiony na twardo limit prędkości ładowania na 2500mA, używając ładowarki QC3 z testerem USB i obciążając system na różne sposoby można łatwo sprawdzić jaki jest pobór energii przez poszczególne zadania wykonywane przez telefon. Typowo telefon negocjuje z ładowarką 9V i 1.5A, ale jeśli obciążymy go w tym czasie jakimś ciężkim zadaniem (typu Antutu) to wynegocjuje 10.5V i 1.5A – i nadal będzie ładował baterię z prędkością 2500mA. Z tych różnic można wyliczyć zużycie energii przez poszczególne podzespoły. Oczywiście do czasu aż temperatura baterii nie osiągnie wartości krytycznej i prędkość ładowania nie spadnie :)

     • Chlastek

      Akurat S8 vs P2 zrobiłem na tym samym filmie z tą samą rozdzielczością (1080p).

  • stark2991

   za rok poprawią ;)

   • Michał Kubiak

    Czekaj tatka latka :) Swoją drogą czytając opinie o aktualizacjach Samsungów do Nougata, to często widać narzekania o pogorszeniu się życia baterii.

  • Ja bym się jeszcze wstrzymał z osądem ;) Pierwsze kilka dni = uczenie się systemu naszych preferencji. Te wyniki mogą znacząco się zmienić na przestrzeni najbliższych dni i tygodni :) Pozdro! :)

  • Lipton

   Dokładnie, toż to klapa. To lepiej już coś z półki medium, np P2 czy miMax. Ludzie piszą że po 4doby z 17godz SOT to norma.

   • Chlastek

    Ja 4 doby z P2 z 17h raczej tylko wtedy widzę, kiedy sporo np. czytamy sobie jakieś książki/notaki itp.; choć w przeciągu 2 dni 17h jest osiągalne, kiedy Internetu używamy tylko z Wi-Fi na niskiej jasności. Sprawdzone i potwierdzone, że nawet granie lub aparat na max. jasności nie przekraczają 10-11(gry) czy 11-12 (aparat/filmowanie) proc. na godzinę. W markecie sprawdziłem dla porównania ile % pobierze mi S8 odtwarzając filmy na YT na pełnej jasności: było to 14 proc./h , co odpowiada 420 mAh; S8+ – 11-12 proc./h (też okolice 400 mAh) P2 mieści mi się w 7,5-8% , czyli do 400 mAh. Czyli prawdę mówiąc, gdybyśmy i z S8-mek zrobili cegły z baterią 5100 mAh to otrzymamy podobną wydajność, przynajmniej przy korzystaniu z YT :)

    • Michał Kubiak

     Na Mi Max grając w Vain Glory (w wersji na Vulkana) przy jasności ekranu sztywno na 50% bateria wytrzymuje 8 godzin z groszami (połączenie LTE, z bardzo dobrym sygnałem), dałem dzieciakom do torturowania :) Czytanie książek, trochę WWW, godzina rozmów, godzina muzyki (przy jasności znowu na 50%) to ponad 17 godzin w 2 dni, zostawiony na włączonym ekranie telefon z jasnością 30%, WiFi bez obciążenia daje 22 godziny, oglądanie filmów na 30% jasności z pamięci lokalnej z wyłączonym WiFi i LTE (po prostu wyłączone dane komórkowe) to 18-19 godzin w zależności od bitrate filmu.
     Patrząc w drugą stronę, przy 9 godzinach lekkiego użytkowania telefonu i mniej więcej 2 godzinach rozmów, bateria starczyła mi na ponad 6 dni (jasność ekranu automatyczna).

     • Chlastek

      My akurat tyle co wymienialiśmy się doświadczeniami, lecz ja miałbym poważny problem, gdybyśmy zaczęli robić dokładnie to samo, bo czasami może nawet by Mi Max był lepszy albo będzie bardzo blisko. Wczoraj po raz pierwszy moje P2 zobaczyło gry: oba Asphalty, Real Racing 3, CSR 2, gdzieś się dało oczywiście ustawienia max.: na pełnej jasności 11%/h, w tle włączone BT, LTE, NFC, GPS.

     • Michał Kubiak

      To by trudno było porównać, ja BT nie używam, NFC nie mam, GPS nieistotny bo normalnie jest wyłączony, chyba że aplikacja zażąda dokładnych danych pozycyjnych.

     • Chlastek

      Ja włączyłem te moduły tylko do sprawdzenia tego, normlanie to mam wyłączone i moje wyniki odnoszą się do stanu bez nich. Jednak sprawdziłem wczoraj z 1-1,5h bez tych modułów grę i nie zauważyłem jakiejś różnicy.

  • bolec

   Coś za coś. Chcecie topowych bebechów z bardzo mocnymi, wyżyłowanymi rdzeniami i dużym, jasnym ekranem z wysoką rozdzielczością, to się nie dziwcie, że baterie trzymają coraz krócej. Wbrew pozorom jest progres w bateriach, tylko zapotrzebowanie na prąd coraz większe. Wszystko żre prąd, nawet RAM, którego każdy chce coraz więcej. Niższy proces technologiczny tylko częściowo zrekompensuje pobór prądu. Dlatego czasem warto się zastanowić jeśli priorytetem jest jak najdłuższy czas działania na jednym ładowaniu. Rezygnacja z flagowca z flagowymi bebechami na rzecz czegoś pokroju Snapa 625 czy Exynosa 7870/80. Rozdzielczość ekranu 1080p i max 3 GB RAM. Wystarczy z nawiązką do tych wszystkich Fejsbusiów, Instagramów, Snapczatów oraz fotkowania.

   • Łukasz Tkacz

    Ja nie chcę.
    Dlatego jesienią przeszedłem na srajfona. Jest mniejszy i lepiej leży w kieszeni, bebechy ma naprawdę dobre (siódemka), ekran nie ma milionów pikseli i w efekcie nie ma też bzdurnego wyboru rodzielczości jak w nowych samsungach, a soft lepiej dba o baterię. Nie mówię, że wszystkie Androidy są do bani, ale znaleźć coś… patrzę i nie widzę alternatywy, a Samsung tym bardziej jej nie pokazał.

    • Michał Kubiak

     Wiesz co, zgodziłbym się z Tobą, gdy by nie fakt że wszystkie sensowne testy porównawcze jakie czytałem wskazują na znacznie krótszy czas działania IP7 i IP7 Plus od nawet zwykłej S7 nie wspominając o S7 Edge.
     Spójrz na gsmarena (chyba że uważasz że oni też oszukują), tam na dole opisu większości telefonów jest podany indeks długości działania baterii. Iphone jest …. nieciekawy. To fajne, proste telefony, z reguły bardzo miłe w obsłudze, ale bateria, ech..

     • Łukasz Tkacz

      Nie wiem jak na S7 ale na IP7 odłączam od ładowarki jednego dnia rano a podłączam następnego wieczorem. I dla mnie to wynik ok.

     • Michał Kubiak

      Hej, tak długo jak jesteś zadowolony, to jest ekstra. Ja podłączam telefon raz na 3 dni i też jest fajnie :)

     • Chlastek

      iPhony plusy raczej wypadają lepiej od zwykłych – przez sporo większą baterię – mój współlokator jest w stanie rozładować 6kę w 5 godzin. I to jedyny mój znajomy, który ma iPhona, więc nie mam innych porównań

     • Tomasz G.

      Ip 6 były słabe, lepsze 6S a 7 jeszcze lepsze. Trochę tak jakbym napisał ze mam znajomego z S6 – ten do wieczora nie mógł dotrwać przy normalnej eksploatacji.

     • Chlastek

      Czyli wszystko się zgadza, że faktycznie żywotność baterii jest w iPhonach poprawiana, bo o 7 już takich historii nie znam :)

     • Łukasz Tkacz

      Dokładnie. Chodzi o zadowolenie. Nie mówię że srajfon to cud malina, bo ma swoje wady, iOS też. Po prostu u mnie spisuje się lepiej.. Tym bardziej że mam też maca (i szybkiego powrotu nie planuję patrząc co się dzieje na w10, dla mnie jako developera wygodniejszy jest macos na chwilę obecną) a połączenie naprawdę dobrze się spisuje. Jeśli ktoś ma Samsunga jakiegoś, Xiaomi, Huawei, HTC czy Sony i jest zadowolony, to wierzę. Coś co mi nie pasuje może być ok dla kogos innego.

     • Chlastek

      Jeśli posiadasz Maca, to jak najbardziej Ciebie rozumiem. ;) Niech każdemu każdy smartfon jak najlepiej pasuje i tyle w temacie.

     • ThinkAbout

      W ostatnim teście bateri s8 wylądował na 3 miejscu, przed nim był s7 a na 1miejscu wyraźnie 7plus z 9godz 15min nieustannego katowania ekranu ile dobrze pamiętam serwis phone arena ale nie daje ręki uciąć bo nie pamiętam. Także zwróć uwagę ile serwisów tyle wyników. Najlepiej przekonać się samemu. Ostatnio widziałem zrzuty ekranu gdzie chłopak na 6plus dojechał do 2dob używania..z messengerem 9godzin na ekranie.(da się sprawdzić sot każdej apki w iphonie, budzik po prawej w statystykach bat)

     • Michał Kubiak

      Wszystko zależy od tego w czym się testuje. Jak ustawisz jasność 50% (bo 50% w sofcie jednego telefonu, 50% w innym nierówne) a nie jasność z użyciem miernika na 200 nitów na przykład, dasz test opierający się głównie na jasnych stronach WWW to S7 przegra bo AMOLED przy wyższej jasności zjada mocno baterię. Zobacz na testy gsmarena, na metodologię i wyniki – może przypadną Ci do gustu. Cóż, zgodnie z plotkami (no właściwie już nie plotkami bo Apple zamówił olbrzymie ilości ekranów), nowy iPhone będzie też miał ekran AMOLED – porównanie będzie łatwiejsze :)

     • Michał Kubiak

      A aplikacji tak, czas włączonego ekranu nie. Statystyka dla programu nie ma nic wspólnego z SOT.

     • Tomasz G.

      Nie rozumiem tej jazdy na iphone w sprawie prądożerności. Moje doświadczenia wskazują że wytrzymuje troszkę lepiej na baterii niż galaxy S7, ale to są małe różnice a jeżeli chodzi o flagowce to jest w czołówce. Spróbuj tak jak ja na iphone pracować z włączonym gps, bluetooth i wifi, bo tego od czasów galaxy S7 już nie wyłączam. Na koniec porównaj pojemności obu baterii i wysuń wnioski. Niektórzy czepiają sie także braku szybkiego ładowania w ip, ale po co takie skoro ten mały akumulatorek ładuje się w podobnym czasie jak S7 na szybkim ładowaniu.

     • Łukasz Tkacz

      To prawda. Nieco zabawna obserwacja, bo ja też zacząłem od pewnego czasu włączać BT i już go nie wyłączać.. bo paruje się od razu też albo z komputerem, albo z audio w samochodzie, albo tabletem, albo zegarkiem sportowym.. a nie zauważyłem aby to jakoś wyraźnie pogoryszło czas pracy. Jest niemalże niezauważalne. Nie wiem jak na obecnych top Androidach, ale kiedyś to było nie do zrobienia.

     • Ołki

      Powiem tak:
      S7 ok 2 – 2,5h SOT (bez oszczędzania – korzystanie ze wszystkiego FB, MS, Snap, Ins)
      S7ok 5h w trybie oszczędzania, ale dziękuje za te lagi…
      S8+ ok 2-2,5 SOT tryb nie oszczedzania
      Mi 5 szybszy od S7 (tak to prawda jest skubaniec szybszy) dual sim tzn dwie karty i ok 3 – 5h SOT czasem. 3h min
      iPhone 7 pierwsze ładowanie dopiero 5:30h i mam jeszcze 28%!

      Reasumując jeżeli ktoś pierdoli że w iPhonie baterie słabe… To jest dopiero pierwsze naładowanie!! Nadmienie że aktualnie posiadam tego iPhona 7, ale wole jednak androida wiec będę się przesiadał tylko cholera na co?? :(

     • Michał Kubiak

      Nie pierdoli tylko ma i jest do d… testy też to potwierdzają. Nie wiem skąd wyciagnales wyniki dla S7 i S8 ale są naciągane jak cholera. Nawet dla MI5 nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Jak masz ss z iPhone które mówią inaczej to zalacz a jak nie to nie pierdol głodnych kawałków. Tylko upewnij się że pokazują czas działania ekranu a nie jakiejś aplikacji bo to nic nie warte.

    • Aviczi

     “Bzdurnego wyboru rozdzielczości” ? Żal tak ci odbyt ściska, że Nie możesz się załatwić

     • Łukasz Tkacz

      Nic mi niczego nie ściska, Ciebie najwyraźniej coś pocisnęło skoro od razu wrzucasz tak emocjonalny komentarz. W każdej chwili mogę kupić dowolny telefon z wysokiej półki ale nie uważam tego ani za potrzebne, ani tym bardziej sensowne, bo wybór niby jest, a jakby go nie było. Wybór rozdzielczości jest kompletnie bez sensu. Najpierw ładują QHD, a potem ustawiają domyślnie mniejszą rozdzielczość, do tego dają opcję dodatkowego jej zmniejszenia.

      Po co? Pikseli zawsze jest fizycznie tyle samo, prądu weźmie tyle samo, a wszelkie zabiegi takie jak skalowanie czy interpolacja to tylko “pudrowanie”. Być może w grach będzie zauważalne ze względu na mniejsze tekstury itp. ale jaki to procent używania całego smartfonu? Ok, jak ktoś gra, może mu się przydać. Dla mnie to bezsens, bo nie gram w ogóle (ani na telefonie, ani na tablecie, ani na komputerze).

    • Adam

     Może uznacie mnie za wariata ale ja w poszukiwaniu telefonu kategoriami (kolejność przypadkowa):

     – Dual SIM bez kompromisów, żadnej “hybrydy” gdzie muszę wybierać druga karta SIM czy karta pamięci (trzymam mapy offline)

     – Ekran czytelny w ostrym słońcu, najlepiej AMOLED.

     – Wydajność na poziomie aplikacji, przede wszystkim multitasking

     – Bateria pozwalająca korzystać z pieszej nawigacji i rozmów więcej niż kilka godzin bez powerbanku

     Dokonałem przesiadki z S7 Edge, spełniającego wszystkie moje potrzeby po za DualSIM, na… Lenovo. Dokładniej Lenovo Moto Z Play. Największym zaskoczeniem jest bateria. A plecki w postaci powerbanku zasługują na nagrodę Nobla.

     W pewnym momencie wyścig na cyferki dotarł już pod sam mur.

 • Wally_Bishop

  generalnie szału nie ma – zrób to samo z s7 lub co gorsza z ajfonem 7

  • Tomasz G.

   bez problemu z jednym i drugim

   • Zgadzam Sie

    7plus zdubluje wyniki uzyskane przez s8. Szczególnie przy jasności 40%.

 • Arrczi

  4,5h SOT przy jasności 40~50% za 3499zł
  żal :(

  • stark2991

   Albo SoT (Moto Z Play) albo wydajność (S8) – zawsze tak było, to średniaki wyciągają najlepsze wyniki na baterii bo mają same słabe Cortexy.

   • Michał Kubiak

    Bez przesady, w testach procesora Snapdragon 652 (średniak) wyprzedza często 820, tylko grafika jest dużo wolniejsza. Nie narzekaj na Cortexy :)

    • stark2991

     S652 ma przecież 4 mocne Cortexy, a taki S625 nie ;)

     • Michał Kubiak

      Dlatego właśnie nie należy kupować telefonów z 8 rdzeniami A53.
      I dlatego właśnie Mi Max 2 nie będzie dla mnie godnym następcą Mi Max

     • Devil_Dragos

      S652 ma 4x a72 i 4x a53

   • Arrczi

    Można zwiększyć grubość i tym samym pojemność baterii.

    • stark2991

     Wiem że to wydaje się najprostszym rozwiązaniem, ale patrząc po zachwytach nad małymi ramkami i zagiętymi krawędziami to ludzie kupują oczami i gruby telefon to może być przeszkoda :)

     • Arrczi

      Ciekawe jakiej gęstości ogniwa zastosowano. Może tu jest jeszcze pole do poprawy?

     • stark2991

      Nie za bardzo, każda setna część volta obniża żywotność baterii

 • Marcin Wasilewski

  Urzekła mnie ta historia

 • Tomasz G.

  Zainstaluj jakieś aplikacje typu facebook, messenger, insta, skonfiguruj pocztę, włącz bluetooth, gps i daj znać ile pociągnie.

  • Paweł Worożyński

   21 godzin :D

   Tyle wyciagnąłem non stop Wi-fi i transmisja danych, Internet, Facebook, Snapchat, Instagram, Messenger, Lokalizacja, chwila grania, trochę zdjęć z aparatu i odpoczynki co jakiś czas ;)

   • Tomasz G.

    to nieźle

 • Jakbyś mógł przetestować SGS8 w takim trybie: non stop włączone NFC, WiFi, transmisja danych, lokalizacja na wysoką dokładność, pełna synchronizacja. Ciekaw jestem ile pociągnie podczas takiego użytkowania.

  • Paweł Worożyński

   21 godzin :D

   Tyle wyciagnąłem z wyżej wymienionymi opcjami. Internet, Facebook, Snapchat, Instagram, chwila grania, trochę zdjęć z aparatu i odpoczynki co jakiś czas ;)

 • Bolo

  Porownanie z LG G6 !!!

 • Mateusz Mati

  Nie wiem ale albo moje telefony są ułomne, albo ja z nich nie umiem korzystać. Poza jablkiem 5s mialem z3, z3 compact, flex2, s5, teraz s7 edge. Wifi nie wylaczam, po wyjściu z domu internet po sieci, lokalizacja wyłączona (sporadycznie włączam) jasność auto, nfc włączone, zero muzyki filmów grania, zdjęcia sporadycznie, internet podobnie, maile na bieżąco, kilka sms i tak średnio 30-45 minut rozmów dziennie i każdy z wyżej wymienionych telefonów trzymał od rana do wieczora… a tu kolejna po 7edge recenzja ze smartfon trzyma kilka dni… wylacze wifi, nfc, synchronizacje, i cała reszte (Tak mam w lg flex2 który jest drugim numerem ktorego nie uzywam) i tam tydzien to jest minimum… ale korzystając z czegokolwiek 2 dni to na chwilę obecną dobra kpina

  • Michał Kubiak

   To że masz coś włączone to nie ma znaczenia, sensowniejsze byłoby napisanie (i tak powinno się testować według mnie) że przesłano XX GB danych w czasie testu. Bo samo połączenie LTE czy WiFi jak się po nim danych nie przesyła to malutko kosztuje w zużyciu baterii.

   • Mateusz Mati

    Od 01.04 do teraz mam 5.16 GB po komórkowych i 23.04 GB po wifi

 • Fachman

  Będziesz ‘dociskał śrubę’ ? A będzie relacja ?

 • Nth Pl

  Tak to wygląda przy ciągłym użytkowaniu. Note 4 Note 5 itp katowanie 3h mieszane 5h a typowa 12-20h. Nie inaczej jest z Iphonami.

 • Teth

  Jasność ~40-50%? To musiał być bardzo pochmurny weekend…

 • Tom

  Artykół to test po pierwszym ładowaniu nowego nie skonfigurowanego telefonu. Czyli nie ma nic wspólnego z typowym użytkowaniem. Można go nie czytać i nie marnować swojego czasu……….

 • pawel

  Ja dlatego wole swojego cubota z chinskiego allegro note s bodajze ma model.4100mah bateria i lajtowo gram i nie pada tak szybko do tego power bank z chinskiego allegro 20.000 mah i gitara.Poza tym jeszcze jest oukitel 10000 ma niby baterie 10tys mah..szzajsung ladny ale badziewna bateria.

 • pawel

  Jeszcze ladniejszy od mojego cubota note s jest model leagoo kiicaa tez bateria 4100 mah napewno wieksza niz w szajsungach.

 • Daniel Kurkowski

  Trochu czasu minęło, ale co tam. W statach nie widać ani YouTube, ani gier, ani przeglądarki. Zato 12% utraconej energii w spoczynku, faktycznie wskazuje na pewien sposób użytkowania. Ten tel wytrzymuje od rana do wieczora, przy normalnym użytkowaniu z sot na poziomie 5h

 • Naits

  Właśnie się nad min zastanawiam bo chcą mi go dać przy przedłużeniu umowy, ale widzę że nie zostanie moim głównym telefonem i pójdzie do sprzedania. Mam słabego Redmi 4X wersja 4GB ram i 64 ROM i bateria wytrzymuje 7 godzin na ekranie przy 1.5 dnia użytkowania.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona