(fot. Porsche)

Porsche Taycan z natywną obsługą Apple Music. Poproszę taką funkcję w innych samochodach

Szukasz idealnego samochodu do korzystania z Apple Music? Poczekaj na nowe, sportowe Porsche wyposażone w silnik elektryczny. Ewentualnie nadal korzystaj z CarPlay, Android Auto lub Bluetooth.

Porsche Taycan i Apple Music

System infotainment, który znajdzie się na pokładzie elektrycznego Porsche Taycan zapewni natywne wsparcie dla usługi muzycznej Apple. Wreszcie nie będzie potrzebny smartfon, aby uzyskać wygodny dostęp do biblioteki ulubionych utworów muzycznych.

W związku z tym, że Porsche Taycan, podobnie jak inne nowoczesne samochody niemieckiego producenta, wyposażone będzie we własny dostęp do sieci komórkowej, to z Apple Music skorzystamy w trybie online. Co więcej, w ramach pakietu technologicznego, właściciele Taycana otrzymają m.in. trzyletni dostęp do mobilnego internetu, w tym także roaming i sześć darmowych miesięcy w Apple Music.

BMW iDrive 7.0 – sprawdziłem, co oferuje najnowszy system operacyjny BMW

Partnerstwo pomiędzy Porsche i Apple może z czasem rozszerzyć się na inne samochody z oferty producenta. Miejmy nadzieję, że firma Tima Cooka na podobny ruch zdecyduje się również w przypadku tańszych, „bardziej dostępnych” samochodów.

System infotainment z natywną obsługą usług streamingowych to super pomysł

Obecnie najwygodniejszy dostęp do Spotify czy Apple Music w samochodzie można mieć dzięki Android Auto lub Apple CarPlay. Jasne, można też skorzystać z połączenia Bluetooth, ale systemy infotainment często nie potrafią odczytać zawartości naszej biblioteki. Nie widzimy więc zapisanych playlisty czy listy wszystkich piosenek. Pozostaje więc tylko proste sterowanie odtwarzaczem – pauza/odtwarzanie i zmiana utworu na następny lub poprzedni.

Android Auto i Apple CarPlay to całkiem dobre oprogramowanie, aczkolwiek chociażby w BMW znacznie lepiej wypada wbudowany system operacyjny. Do ideału brakuje mu jednak jednej ważnej funkcji – aplikacji Spotify i Apple Music. Jeśli BMW, a także inni producenci, zdecydują się na podobny ruch jak Porsche, to oferowane systemy infotainment staną się sporo lepsze.

Nie będzie to duża zmiana, ale w związku z tym, że w samochodzie często słuchamy muzyki, to jak najbardziej odczuwalna. Szczególnie, że smartfon przestanie być potrzebny. Całą bibliotekę muzyki przejrzymy z poziomu ekranu w samochodzie. Zyskać może na tym również Spotify i Apple Music – myślę, że znajdzie się całkiem sporo osób, które zapłacą za wygodny dostęp do muzyki w aucie.

Polecamy również:

Nowe BMW serii 3, smartfon i Apple Watch – sprawdziłem, co oferuje BMW Connected

źródło: Porsche