Poprawki z marca trafiły na flagowe Xperie z 2017 roku

Dział mobilny Sony jest w trakcie wielkich zmian, o których ostatnio pisaliśmy. Nie oznacza to jednak, że firma zaprzestała działań, które wielu użytkowników urządzeń z Japonii bardzo sobie chwali. Chodzi oczywiście o świeżutkie łatki zabezpieczeń, które właśnie dotarły na urządzenia z 2017 roku.

W 2017 roku działo się w branży całkiem dużo. W pewnym sensie był to rok przełomów, pośród których można wymienić stopniową rezygnację z formatu 16:9, pojawienie się podwójnych matryc głównych na nieco szerszą skalę oraz obowiązkowy w tych czasach trend do odchudzania ramek we flagowych urządzeniach wielu firm. Sony wprawdzie nie odchudziło ramek w Xperii XZ Premium, Xperii XZ1 oraz XZ1 Compact, jednak zrobiło coś lepszego: nie zapomniało o swoich urządzeniach, dzięki czemu te wciąż są szybko aktualizowane.

Reklama
Fot za: XperiaBlog

Nie jest to pierwsza partia flagowców i ex-flagowców od Sony, która dostaje nowe uaktualnienia z marca. Wcześniej chwaliłem już Japończyków za szybkie wprowadzenie nowego softu dla Xperii XZ2 i XZ3. Zresztą, trzeba też w tym miejscu uczciwie zaznaczyć, że Japończykom zaczyna wyrastać rywal w osobie Samsunga, który kilkanaście dni temu wydał dokładnie taką samą aktualizację dla Galaxy S8, który również debiutował w 2017 roku. Precyzując, w drugim kwartale.

Dobre praktyki trzeba chwalić. Samsung aktualizuje dwuletniego Galaxy S8

Cieszy mnie, że coraz więcej firm zwraca na aktualizacje sporą uwagę i bardzo bym chciał móc napisać, że wsparcie dla dwuletniego flagowca to w świecie Androida coś całkowicie naturalnego i że „nie ma o czym mówić”. Niestety, ale mimo szczerych chęci wciąż nie mogę tego zrobić.

O samej aktualizacji będzie krótko. Soft oznaczony jest jako 47.2.A.10.28 i poza nowymi zabezpieczeniami mamy tu tylko drobne korekty optymalizacyjne. Miłośnicy Sony wciąż czekają na nowy launcher Home, który ma przynieść gesty. Z odświeżonego wyglądu korzysta już m.in. Xperia 10, co pozwala domniemywać, że uaktualnienie dla starszych telefonów nadejdzie niebawem.

źródło: XperiaBlog