źródło android.com

Miesiące mijają, a Sony nadal zawstydza konkurencję szybkością aktualizacji

Sony jest dość specyficzną firmą. Producent z Kraju Kwitnącej Wiśni do perfekcji opanował kilka kluczowych cech w swoich smartfonach tylko po to, aby ugrzęznąć z kilkoma innymi na poziomie, który kilka innych firm przeskoczyło już jakiś czas temu. Dziś jednak skupimy się na tej kwestii, która nie daje najmniejszych podstaw do narzekań – aktualizacji.

Mija właśnie połowa marca. Google ogłosiło łatki bezpieczeństwa na ten miesiąc niecałe dwa tygodnie temu. Łatki oczywiście pojawiły się już dla Pixeli oraz Essential Phone i… słuch po nich zaginął. Nie przypominam sobie, aby wiele firm wdrożyło już najświeższe łatki zabezpieczeń zarówno dla urządzenia flagowego, jak i dla ex-flagowej grupy smartfonów. W tym momencie do gry wchodzi Sony, które dumnie obwieszcza, że nie widzi problemu, bo przecież aktualizacja już jest.

Reklama

Nowe, świeżutkie uaktualnienia, zostały oznaczone jako 52.0.A.8.14. Poza aktualizacją dla Xperii XZ3 i XZ2, na liście znajduje się też Xperia XZ2 Compact oraz XZ2 Premium. Można więc stwierdzić, że wszystkie nowe urządzenia, które Japończycy mają w swoim portfolio doczekały się aktualizacji. Producent nie zająknął się ani słowem o innych modyfikacjach aniżeli drobne korekty optymalizacyjne czy przywołane już wyżej zabezpieczenia z marca. Z tego, co udało mi się ustalić, to polscy użytkownicy Xperii XZ3, XZ2 oraz XZ2 Compact także otrzymują już aktualizację.

Na końcu warto podzielić się z Wami pewną ciekawostką związaną z wprowadzeniem do Xperii gestów. Wielu użytkowników czeka na ten model nawigacji, a Sony nie wdrożyło go wraz z dodaniem Androida Pie. Za ciekawostkę można uznać to, że w średniopółkowej Xperii 10 tego typu nawigacja jest już integralną częścią systemu. Zgodnie z informacjami, jakie pojawiły się na wewnętrznym blogu producenta, gesty dla starszych Xperii powinny pojawić się już latem.

źródło: XperiaBlog