(fot. Telegram)

Pół miliarda instalacji Telegrama na Androidzie. Pawieł Durow pewnie się cieszy

Twórca Telegrama, Pawieł Durow, przekroczył kolejną rzekę w kierunku popularyzowania swojego komunikatora. Program pobrano ze sklepu Google Play już ponad 500 milionów razy.

Reklama

Telegram jest uznawany za jeden z bezpieczniejszych komunikatorów, jakimi można się obecnie posługiwać. Ma wyraźnie więcej zabezpieczeń od WhatsAppa Messengera, jednak najwyraźniej nie to najbardziej cenią sobie w takich programach użytkownicy.

Telegram to program 500 000 000+

Już po samym porównaniu liczby pobrań na urządzenia z Androidem widać, że panem i władcą komunikatorów jest tu Facebook. Będąc właścicielem Messengera oraz WhatsAppamoże cieszyć się wielomiliardową klientelą. Messengera pobrano z platformy Google Play ponad miliard razy, zaś WhatsAppa – ponad 5 mld razy.

Reklama
Telegram pobrano na Androida ponad 500 000 000 razy

Telegramowi trudno uzyskać taką popularność z kilku powodów: jedną z nich jest fakt, że aplikacja jest bezpłatna oraz nie zawiera żadnych reklam. Zawęża to mocno możliwości budowania swojej potęgi na fundamencie środków z materiałów promocyjnych, umieszczanych w apce za umową z kontrahentami – a na tym mocno zyskuje Messenger. No i nie ma takiego zaplecza finansowego jak WhatsApp, który ma plecy w postaci Facebooka.

Pawieł Durow nieraz wypowiadał się niezbyt chlubnie o platformach komunikacyjnych Facebooka, co zapewne utrudnia mu pozostawanie w koleżeńskich stosunkach z Markiem Zuckerbergiem. Żaden z nich nie wydaje się być jednak tym faktem zmartwiony. Każdy pracuje na własnym poletku, przy czym to ten pierwszy zarabia na naszych danych. Przynajmniej dopóki nie zainstalujemy Telegrama. 

Przypominamy, że Telegram jest już oficjalnie dostępny po polsku!

Założyciel Telegrama: WhatsApp nie jest bezpieczny, nie ufajcie Facebookowi

źródło: Google Play