Telegram oficjalnie przetłumaczony. Można wybrać język polski

Nie lubisz Messengera, WhatsAppa i innych popularnych komunikatorów? Jeśli szukasz alternatywy, to jedna z ciekawszych właśnie otrzymała oficjalne tłumaczenie na język polski.

Reklama

Jeden z lepszych komunikatorów

Komunikator, będący dziełem Pawieła Durowa, stał się dla wielu osób jednym z ciekawszych wyborów zamiast Messengera czy WhatsAppa. Telegram doceniany jest za silne szyfrowanie, wysoki poziom bezpieczeństwa, rozwój na zasadach open source, a także, jak podkreśla wielu użytkowników i sam twórca, zdrowsze podejście do prywatności.

Reklama

Mimo iż mamy do czynienia z komunikatorem, który pod względem liczby pobrań pozostaje daleko w tyle za najpopularniejszymi aplikacjami z App Store i Google Play, to z pewnością nie można narzekać na brak przydatnych funkcji. Możemy wysłać wiadomości tekstkowe, pliki multmiedialne, a także emoji czy GIF-y. Nie zabrakło systemu rozbudowanych konwersacji i grup skupionych wokół określonej tematyki czy nawet lokalizacji.

Tak, Telegram to jak najbardziej bardzo dobry komunikator. Szczególnie teraz może okazać się interesującą alternatywą dla potencjalnych polskich użytkowników. Aplikacja wreszcie otrzymała oficjalne tłumaczenie.

Telegram dostępny po polsku

Tłumaczenie zawdzięczamy ekipie serwisu telegram.com.pl, który wkłada również sporo wysiłku w promowanie aplikacji w Polsce. Użytkownicy Telegrama, a także osoby zainteresowanie przejściem na ten komunikator mogą odwiedzić stronę projektu – zawiera ona najświeższe informacje dotyczące rozwoju aplikacji oraz odpowiedzi na wiele pytań.

Telegram po polsku na iOS (fot. Tabletowo.pl)

Telegram po polsku jest właśnie wdrażany do App Store i Google Play, więc powinien być wkrótce dostępny lub już jest na urządzeniach działających pod kontrolą Androida i iOS. Aplikacja automatycznie nie przedstawi się na język polski – należy przejść do ustawień i ręcznie zmienić język.

Tłumaczenie, oficjalnie zatwierdzone przez twórców Telegrama, zostało wykonane na wysokim poziomie. W aplikacji w wersji na iOS nie zauważyłem żadnych niedociągnięć – każdy tekst został poprawnie przetłumaczony.

Pod koniec wpisu opublikowanego na blogu, autorzy podziękowali wszystkim osobom biorącym udział w projekcie za trzy lata wspólnej walki o oficjalny język polski w aplikacji .

Polecamy również:

Założyciel Telegrama: WhatsApp nie jest bezpieczny, nie ufajcie Facebookowi

źródło: telegram.com.pl